Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Sme priemerom piatich ľudí, s ktorými trávime najviac času

„Náš vonkajší svet je verným zrkadlom nášho vnútorného sveta,“ hovorí kouč pozitívneho myslenia, Miroslav Zaťko.

Sme priemerom piatich ľudí, s ktorými trávime najviac času
8. DEC 2016

Keď sa nad tým zamyslíme, je to naozaj tak, pretože do „nášho sveta“ patria aj tí, s ktorými trávime najviac času – rodina, priatelia, kolegovia... Ak sa chceme o sebe dozvedieť viac, môžeme si vo svojich vzťahoch urobiť inventúru a zistiť zaujímavé veci o sebe samých.

Zisťujeme, akí naozaj sme

Pri tomto „cvičení“ budeme vychádzať z výroku amerického podnikateľa, motivačného rečníka a autora viacerých kníh pre rozvoj osobnosti, Jima Rohna, ktorý povedal, že „sme priemerom piatich ľudí, s ktorými trávime najviac času“. Táto analýza je o úprimnom zhodnotení piatich ľudí, s ktorými sme najčastejšie, čo sa týka ich vnútorného nastavenia a vzťahov, úspechu, zdravia, kondície i financií.

Ak to rozmeníme na drobnejšie, skúste si napísať na papier zoznam piatich ľudí, s ktorými trávite najviac času, položiť si tieto otázky a ku každému menu napísať odpovede:

  • Aký je jeho pohľad na svet – je optimista, pesimista či realista?
  • Aké sú jeho vzťahy s ostatnými a ako konkrétne obohacuje vás?
  • Je to človek, ktorý sa snaží neustále napredovať, má jasne stanovené ciele a nenechá sa odradiť prekážkami, alebo presne naopak?
  • Ako by ste zhodnotili zdravotný stav tohto človeka, resp. stará sa príkladne o svoje zdravie a kondíciu, alebo o to vôbec nedbá?
  • Aká je jeho finančná situácia – žije zmierene „od výplaty do výplaty“, snaží sa na sebe pracovať, aby zarábal viac, alebo sa iba večne sťažuje a nič neurobí pre zmenu?
  • Na záver si urobte aritmetický priemer z toho, čo ste napísali a to ste vy. Je to pravda? Našli ste sa v tom?

Ako môžete s týmto hodnotením naložiť?

V prvom rade sa dozviete viac o sebe, čo vás môže priviesť k tomu, aby ste niektoré veci vo svojom živote a hlavne vnútornom nastavení zmenili. Možno nemáte najlepší prístup k sebe samému či ľuďom okolo a je načase s tým niečo urobiť. Možno by ste mali popremýšľať aj nad tým, s akými ľuďmi trávite najviac času a položiť si otázky, či nie sú pre vás skôr bremenom ako radosťou. Je to však dôvod na to, aby ste ich zo svojho života vylúčili? „Inventúra ľudí z nášho okolia nie je o tom niekoho vymeniť, či vyškrtnúť zo života. Pripúšťam, že aj to je forma riešenia. Avšak skôr ide o inventúru nás samotných. Ak zmeníme náš vnútorný svet, zmení sa aj ten vonkajší – do života prídu noví ľudia a starí odídu. Veď nie nadarmo sa hovorí, že vrana k vrane sadá, rovný rovného si hľadá,“ vysvetľuje kouč pozitívneho myslenia Miroslav Zaťko. Je to teda jednoduché, ak zmeníte svoje vnútorné nastavenie, zmeníte svoj život. 

Zdroj foto: pixabay.com

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

Začala s folklórom, dnes je jedinou školiteľkou portdebras na slovenskuZačala s folklórom, dnes je jedinou školiteľkou PortDeBras na Slovensku

Helenka Ballová je známa inštruktorka, ktorá  u nás preslávila hlavne PortDeBras. 

 

Zuzka biel zavesila právo na klinec a plne sa venuje športuZuzka Biel zavesila právo na klinec a plne sa venuje športu

V detstve začala aikidom, neskôr sa z nej stala inštruktorka AY Fly či deepworku. Čo jej dáva šport a aké sú jej plány do budúcnosti? 

 

Ako sa odhodlať k zmenám v živote?Ako sa odhodlať k zmenám v živote?

Je váš partnerský vzťah nanič, nemáte radi svoju prácu, nie ste spokojní so svojimi pneumatikami na bruchu a mizernou kondíciou?


Autor článku

Mirka Mikova

Mgr. Mirka Suchárová

Redaktor, editor, copywriter. Viac sa dozviete na mojej stránke:

https://www.miroslavasucharova.sk/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Sme priemerom piatich ľudí, s ktorými trávime najviac času

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.