Nezmeškaj začiatok BEŽECKEJ VÝZVY – pridaj sa ešte DNES!

BEŽECKÁ VÝZVA 2024

Máte viac ako 25? Tvárová joga je to pravé

Nikola Danišová

Ako sa hovorí, vrásky pristanú mužom. My ženy s nimi, naopak, stále bojujeme. 

Máte viac ako 25? Tvárová joga je to pravé
8. JUN 2016

Tvárová joga je veľmi vhodnou, lacnou a zdravou alternatívou, ako s vráskami zatočiť a spevniť ochabnuté svalstvo na tvári.

Čo je tvárová joga

„Ide o súbor cvičení a masáží, pri ktorých dochádza k opakovanému napínaniu a uvoľňovaniu svalov. Počas toho sa regenerujú svaly, krvou sa do nich dostáva viac kyslíka, vitamínov a minerálov, čím sa pokožka napne. Celé to funguje veľmi jednoducho. Tak, ako je možné cvičiť a formovať svaly na tele, tak je možné praktizovať to aj so svalmi na tvári. Keď necvičíme, svaly ochabujú a strácajú pružnosť. Na tvári tento jav vidieť skôr, lebo svaly sú spojené s kožou priamo, preto je atrofia svalstva okamžite viditeľná na ovisnutej pokožke,“ vysvetľuje Zuzka Ondrisová.

Ďalej dodáva, že tvárová joga je určená pre každého – pre ženy i pre mužov, pričom na veku veľmi nezáleží. Ideálne je však začať cvičiť okolo 25-teho až 30-teho roku života. „Pokojne však môžete začať cvičiť, aj keď máte 65 rokov,“ hovorí Zuzka.

Lacná, účinná a efektívna metóda

Tvárová joga je veľmi praktická. Je možné cvičiť ju kdekoľvek a kedykoľvek. Nemusíte sa prezliekať do cvičebného úboru, cvičíte kedykoľvek, keď si na to spomeniete. „Ja cvičím veľmi často pri šoférovaní, keď pozerám s deťmi rozprávku alebo večerníček, ráno, keď sa zobudím alebo večer pred spaním. Úplne najradšej cvičím pri nordic walkingu – keď už je vonku príjemne, vyjdem do polí a pri rezkom kroku zapojím aj svaly tváre. Strávim hodinku na čerstvom vzduchu, a keď prichádzam domov, mám pocit, že som ,dobila baterky᾿ úplne každučkej bunke svojho tela,“ opisuje svoje cvičenie Zuzka.

Tvárová joga má hneď niekoľko benefitov

Zuzka  vysvetľuje, že prvým benefitom je krása. Pravidelnou fyzickou aktivitou nútime sval, aby bol pevnejší a pružnejší. To znamená, že si udržiavame tzv. svalový tonus. Ten sa dá dosiahnuť len fyzickou aktivitou.       
Vďaka cvičeniu tvárovej jogy je možné:

  • spevniť kontúry tváre,
  • odstrániť dvojitú bradu,
  • vyformovať líca,
  • zoštíhliť krk,
  • eliminovať vrásky okolo očí, nosa a úst,
  • odstrániť alebo zmierniť opuchy pod očami,
  • spevniť horné viečka,
  • rozjasniť a napnúť pokožku.

Ďalšie benefity sú zdravotné. „Cvičenia rozhýbu lymfu v tvárovej časti, čo zrýchľuje odvod toxínov z tela a prečisťuje sa pleť. Cvičenia pomáhajú aj pri vyskakovaní sánky, ochrnutí tvárového svalu alebo po operáciách čeľustí. Pri cvičení a masážach uvoľňujeme kŕč a stres, niektoré cviky dokonca vyvolávajú aj smiech. Tretím benefitom sú financie. Tvárovou jogou šetríme peniaze za botoxové injekcie a zásahy plastického chirurga,“ vysvetľuje Zuzka.

Ako často tvárovú jogu cvičiť?

Zuzka odporúča cvičiť každý deň 10 – 15 minút, prípadne každý druhý deň. „Samozrejme, čím viac času tomu venujeme, tým skôr vidíme výsledky. Nedá sa to presne odhadnúť,  je to veľmi individuálne. Niektorým klientom po týždni vidieť pekne napnutú pleť, niektorí sa po 3 týždňoch cvičenia zbavia dvojitej brady, iným môže trvať dva mesiace, kým sa im vyformujú líca.

Tip na ráno od Zuzky

Na rozhýbanie tvárového svalstva ráno je skvelé celú plochu tváre poklepkávať končekmi prstov, začať od čela, okolo očí, cez líca, bradu a zopakovať tak 3 až 5 ráz.
Vyskúšat si môžete aj tieto cviky:


Zdroj video: www.youtube.com

Kto je Zuzka Ondrisová

Zuzka tvárovú jogu praktizuje už takmer tri roky. „Robila som si akreditáciu na tvárovú gymnastiku. Po jej absolvovaní som si preštudovala viaceré techniky a cviky iných cvičiteliek, pridala som si k tomu masáže a celý program som upravila tak, aby ho dokázali cvičiť aj ženy, ktoré majú veľmi málo času. Učím ich, ako jednoducho využiť každú voľnú minútku a zapojiť do cvičenia aj deti a manželov. Kedysi som aj ja mala niekoľko problematických partií a k zmene som sa dopracovala na základe získaných poznatkov a  skúseností. O to ľahšie sa mi radí mojim klientkam, pretože z vlastnej skúsenosti viem, čo funguje a čo nie, tiež za akú dlhú dobu asi uvidia výsledky.

Zdroj foto: Zuzana Ondrisová

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

Milovníci jogy, nezabúdajte na surya namaskar!Milovníci jogy, nezabúdajte na Pozdrav slnku

Pozdrav slnku  je známy takmer každému. Aké má priaznivé účinky a ako ho správne cvičiť?

 

Pomáha joga pri chudnutí?Pomáha joga pri chudnutí?

Táto otázka zaznieva z úst ľudí, ktorí sa snažia znížiť svoju hmotnosť, veľmi často. Ako to teda naozaj je?

 

Zmiernite ženské a hormonálne problémy jogou!Zmiernite ženské a hormonálne problémy jogou!

Trápia vás ženské a hormonálne problémy?

 


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Máte viac ako 25? Tvárová joga je to pravé

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.