Nezmeškaj začiatok BEŽECKEJ VÝZVY – pridaj sa ešte DNES!

BEŽECKÁ VÝZVA 2024

Flyboard. Intenzívne formovanie tela a zlepšovanie rovnováhy

Nikola Danišová

Na fitnes veľtrhu v Rimini sme videli množstvo cvičení, medzi nimi aj flyboard. Zaujal nás ako skupinové cvičenie, a preto vám prinášame informácie o tejto novinke. 

Flyboard: intenzívne formovanie tela a zlepšenie rovnováhy
14. JUN 2015

Flyboard vyzerá na prvý pohľad ako dobrá zábava. Nedajte sa však oklamať. Vďaka tomuto cvičeniu si vyformujete postavu, kvalitne posilníte celé telo a šetríte kĺby.

Čo je flyboard       

Flyboard pochádza z Talianska od dizajnéra Gennara Brisonna a je to multifunkčný nástroj na cvičenie. Flyboard je vyrobený z prírodného dreva, čím sa dokonale prispôsobí konkrétnej telesnej hmotnosti a stavbe tela cvičiaceho. Unesie až 160 kilogramov, takže do tohto cvičenia sa môžu pustiť aj objemnejší ľudia, ktorí potrebujú schudnúť, ale aj vyšportovaní svalnáči.

Flyboard ako odvetvie BodyFly     

Flybord je odvetvím holistickej disciplíny BodyFly. BodyFly ako disciplína telesnej meditácie zahŕňa nielen prácu s telom, ale aj s mysľou a emóciami, pričom sa všetko snaží spájať do harmonického celku. Výsledkom sú potom takmer automatické, prírodzené a spontánne pohyby.

Flyboard 1

BodyFly podporuje duševnú aj fyzickú pohodu a prirodzenú energiu v tele, čo vedie k vytvoreniu harmónie medzi telom a mysľou. Okrem našich západných tradícií sa táto metóda inšpirovala východnými filozofiami a učeniami. Dôležitá je pomalosť, sústredenie, pokoj a načúvanie svojmu telu a mysli.

Ako vyzerá cvičenie s flyboardom           

Flyboard je samostatná doska, a preto nepotrebujete žiadne iné podložky. Vďaka špeciálnemu tvaru poloblúka na nej dokážete vykonať veľké množstvo rôznych cvičení a to so zameraním na redukciu váhy, posilnenie dolných a horných partií, na strečing, ohybnosť alebo rovnováhu.

Tvar flyboardu bol navrhnutý s presným zámerom. Snahou bolo vyrobiť nástroj, na ktorom by sa dali vykonávať cviky dynamicky aj staticky. Flyboard má teda dve funkcie a dva hlavné spôsoby cvičenia: statickú a dynamickú.

Dynamická stránka flyboardu spočíva v jeho vonkajšom poloblúkovom tvare. Vďaka tomuto tvaru je možné robiť kmitavé, oscilujúce pohyby, ktoré povzbudzujú všetky svalové partie a zlepšujú rovnováhu. Zakrivenie flyboardu je navrhnuté tak, aby umožnilo ľahké kolísavé pohyby bez vzniku napätia v kĺboch a v chrbtici. Jeho statická stránka spočíva vo vnútornom zahnutí flyboardu. Tento tvar výrazne pomáha pri hlbšej aktivácii svalov pri posilňovaní a intenzívnejším svalovým kontrakciám.

Flyboard 2

Čo je veľká výhoda tohto cvičenia

S flyboardom sa môžete sústrediť na formovanie postavy, chudnutie, zvýšenie ohybnosti, zlepšenie rovnováhy, ale aj na odstránenie problémov s chrbticou, kĺbmi či krvným obehom. Výhoda flyboardu je najmä v tom, že šetrí kĺby. Kým pri behu či rýchlej chôdzi je dopad  na zem pre členky kritický (najmä pri trasách dole kopcom), pri flyboarde sú všetky potenciálne otrasy odstránené. Kĺby tak výrazne šetríme a nezaťažujeme. 

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

Chi-toning posilňuje telo a prospieva psychikeChi-toning posilňuje telo a prospieva psychike

Kombinuje prvky power jogy, pilatesu a 5 Tibeťanov.

 

Akrojoga. náročný tréning nielen pre telo, ale aj pre dušuAkrojoga. Náročný tréning nielen pre telo, ale aj pre dušu

Čo poviete na kombináciu jogy a akrobacie?

 

 

Tantrická joga vás zbaví (nielen) problémov v sexeTantrická joga vás zbaví (nielen) problémov v sexe

Absolútne gro tantra jogy spočíva v schopnosti uvoľniť sa.


flyboard 3
flyboard 4
2 fotografie >>
Skryť
flyboard 3
flyboard 4

Anketa

Chceli by ste si vyskúšať cvičenie Flyboard?

Áno
Nie

Celkom hlasovalo: 20

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Flyboard. Intenzívne formovanie tela a zlepšovanie rovnováhy

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.