TU nájdeš vyše 300 tréningov už za 6,50 € mesačne

Život nie je ružový. Ako ho napriek tomu prežiť šťastne?

Prečo niektorým stačí k šťastiu málo a iným by neboli dosť všetky poklady sveta? 

Život nie je ružový. Ako ho napriek tomu prežiť šťastne?
13. OKT 2015

Existujú tisíce receptov a návodov, ako dosiahnuť šťastie. Mnohé pochádzajú od renomovaným odborníkov či úspešných ľudí. Väčšina z nich je však vo svojej podstate rovnaká. Ako teda prežiť šťastný život?

Šťastie je ukryté vo vašom vnútri

Položili ste si niekedy otázku, prečo dokážu byť ľudia šťastní, aj keď majú málo? Pretože pochopili, že šťastie nie je závislé od vonkajších vecí. Je to stav ich vnútra. Človek sa môže vždy rozhodnúť, ako bude na daný stav reagovať. Stačí uviesť jednoduchý príklad. Pozriete sa von z okna a prší. Dážď sám o sebe nie je pozitívny ani negatívny stav.  O tom, aký bude, rozhodnete vy. Ak sa pri pohľade z okna zamračíte a poviete si, že cestou do práce zmoknete alebo sa vám bude zle šoférovať, jednoducho, že to bude strašný deň, ide o váš negatívny prístup, vaše rozhodnutie. Avšak ak si uvedomíte, že dážď je rovnako potrebný ako slnko, môže byť aj daždivý deň krásny. Naučte sa rozhodovať pozitívne.

Žite v prítomnosti

Ďalším dôležitým kľúčom k šťastiu je žiť pre prítomnosť. Pri tomto pravidle si vždy spomeniem na výrok Dalajlámu, ktorého sa pýtali, čo ho na ľuďoch najviac prekvapuje. „Ľudia. Pretože obetujú zdravie, aby zarobili peniaze. Potom obetujú peniaze, aby znovu získali zdravie. Potom sa tak znepokojujú budúcnosťou, že si neužívajú prítomnosť A tak nežijú ani v prítomnosti, ani v budúcnosti. A žijú tak, ako keby nikdy nemali zomrieť. A potom zomrú bez toho, aby predtým žili.“ Preto žite tu a teraz! Netrápte sa nad tým, čo bude zajtra, o mesiac či o rok.

Nevzdávajte sa

Dali ste do pracovného projektu všetko, no úspech zožal váš kolega či šéf? Nejdú veci presne tak, ako by ste chceli, hoci sa veľmi snažíte? Ak vám to pomôže, chvíľu sa poľutujte, ponadávajte si, no potom zodvihnite hlavu a choďte ďalej. Popremýšľajte, prečo sa to stalo a skúste sa z danej situácie poučiť. Pravda vždy vyjde na povrch a človeka neraz posúvajú vpred práve negatívne skúsenosti. Základ je nevzdať sa a bojovať ďalej, aj keď sa vám možno zdá, že to už nemá zmysel a nemáte silu. Neraz sú práve tieto kroky kľúčové.

Naučte sa vážiť si to, čo máte

Niekto múdry raz povedal, že ten, kto si neváži malé veci, nezaslúži si veľké. Ako byť vďačným za všetko, čo vám život dal? Prvým krokom môže byť jednoduché každodenné cvičenie. Ráno po prebudení alebo vždy, keď vám je ťažko, napíšte si na papier všetko, za čo pociťujete vďaku.  Potom si všetky body prečítajte a úprimne poďakujte Bohu, vesmíru, vyššej moci, životu, osudu...

Odmietajte všetko negatívne

Každého z nás prepadnú často či menej často negatívne myšlienky. Čo robiť? Buď ich nahraďte pozitívnymi, alebo ich ignorujte a začnite sa venovať nejakej činnosti. Tiež sa vyhýbajte negatívnym ľuďom, ktorí z vás odsávajú energiu. Vašej psychike neprospieva ani pozeranie televíznych správ, preto vypnite televíziu a venujte sa niečomu zmysluplnejšiemu. 

Vždy majte cieľ

Aj ciele dávajú nášmu životu zmysel. Môžete dosiahnuť všetko, čo chcete. Stačí chcieť, usilovne pracovať a nenechať sa odradiť. Nikdy. 

Zdroj foto: unsplash.com, Bảo-Quân Nguyễn

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

Ak sa bolesť duše nerieši, poznačí teloAk sa bolesť duše nerieši, poznačí telo

Ak sa dlhodobo nad niečím trápite alebo žijete v strese a tento stav neriešite, skôr či neskôr sa to odzrkadlí na vašom fyzickom zdraví. 

 

Zaslúžite si všetko, po čom túžite. vizualizácia vám v tom pomôžeZaslúžite si všetko, po čom túžite. Vizualizácia vám v tom pomôže

Vizualizácia má obrovskú silu, len sa musíte naučiť, ako ju využiť vo svoj prospech. Môžete mať všetko, čo si zaumienite.

 

 

S jogou proti stresu. prečo je taká účinná?S jogou proti stresu. Prečo je taká účinná?

Jogu si radi doprajeme, pretože sa pomocou nej vieme odreagovať a zbaviť stresu. Ale prečo je to tak? Prinášame vám vysvetlenie od odborníka na jogu. 


Autor článku

Mirka Mikova

Mgr. Mirka Suchárová

Redaktor, editor, copywriter. Viac sa dozviete na mojej stránke:

https://www.miroslavasucharova.sk/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Život nie je ružový. Ako ho napriek tomu prežiť šťastne?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.