Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Vyskúšajte štýly jogy, pri ktorých sa zapotíte

Nikola Danišová

Športový trh joge naozaj praje, o čom svedčia aj najrôznejšie druhy jogy. Ak radi skúšate niečo nové, máme pre vás niekoľko tipov, ako si dať do tela.

Vyskúšajte štýly jogy, pri ktorých sa naozaj zapotíte
5. JUL 2016

Vo všeobecnosti v joge rozlišujeme fyzické, terapeutické alebo meditačné formy jogy. Terapeutické formy jogy, ako napríklad hatha joga, mantra joga alebo tantrická joga, sa sústreďujú predovšetkým na spojenie mysle a tela, na meditáciu a sebareflexiu. Naopak, s dynamickými formami jogy, ktoré sú zamerané najmä na fyzickú stránku, sa môžete poriadne zapotiť. Niektorým možno tieto štýly jogy nahradia aj hodinu v posilňovni.

Pripravili sme pre vás výber najznámejších dynamických jogových štýlov, ale aj tie netradičné a menej známe. 

Klasická power joga

Tento druh jogy je na Slovensku veľmi rozšírený a poznajú ho mnohé z nás. Power joga je založená na slede ásan Pozdrav slnku, do ktorého sú zakomponované aj iné cviky. V tejto joge ide o prepojenie východnej filozofie so západným dynamickým a silovým cvičením. Pri power joge pracujeme s dychom aj s posilnením panvového dna.

Akrojoga

Dynamický štýl jogy, ktorý kombinuje jogu a akrobaciu. Pri cvičení tohto druhu sa výborne zregenerujete, pretiahnete si svalstvo a zlepšíte balans. 

Akrojogu môžete cvičiť aj s partnerom. Posilňuje partnerský vzťah najmä v oblasti dôvery, pretože mnoho zostáv v akrojoge spočíva v dvíhaní partnerky.

Vinyasa flow joga

Táto forma jogy sa cvičí bez prestávky. Cvičením sa snažíme docieliť zladenie dychu so sériou ásan. Vinyasa flow joga organizmus detoxikuje.

Ashtanga joga

Tento klasický druh jogy zastrešuje rýchle a intenzívne prechádzanie jogovými pozíciami v niekoľkých sériách, pričom sa nemení poradie jednotlivých pozícií. Je fyzicky veľmi náročný.

Slackline joga

Ide o kombináciu jogy a chôdzi po lane (slackline). Posilňuje celé telo, zlepšuje koordináciu, duševnú, ale najmä telesnú rovnováhu a koncentráciu. Namiesto lana sa používa napnutý látkový popruh, ktorý visí medzi dvomi bodmi.

Fitnes joga

Dynamický druh jogy, ktorý je zameraný na komplexné posilnenie ochabnutých svalov. Zlepšuje flexibilitu, koncentráciu, rozvíja sebaovládanie a tvaruje telo. S touto jogou si dáte rozhodne poriadne do tela. 

Zdroj: unsplash.com

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

Máte viac ako 25? tvárová joga je to pravéMáte viac ako 25? Tvárová joga je to pravé

Ako sa hovorí, vrásky pristanú mužom. My ženy s nimi, naopak, stále bojujeme. 

 

Milovníci jogy, nezabúdajte na surya namaskar!Milovníci jogy, nezabúdajte na Pozdrav slnku

Pozdrav slnku  je známy takmer každému. Aké má priaznivé účinky a ako ho správne cvičiť?

 

Pomáha joga pri chudnutí?Pomáha joga pri chudnutí?

Táto otázka zaznieva z úst ľudí, ktorí sa snažia znížiť svoju hmotnosť, veľmi často. Ako to teda naozaj je?


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Vyskúšajte štýly jogy, pri ktorých sa zapotíte

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.