Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Tajomstvo úspešného chudnutia: Pohyb a jedálniček sú kľúčové spolu s touto vecou

Redakcia

Chudnutie je ovplyvňované tromi zásadnými faktormi. Pohybom a stravou sa zaoberá väčšina ľudí, no zamýšľali ste sa nad tým, ako vašu snahu o chudnutie ovplyvňuje mentálna pohoda?

Tajomstvo úspešného chudnutia: Pohyb a jedálniček sú kľúčové spolu s touto vecou
Zdroj: AdobeStock
28. FEB 2024

Ak máte dostatok pohybu, dodržiavate vyváženú stravu a stále nevidíte žiadny pokrok, pravdepodobne je za váš slabý progres zodpovedná práve psychika.

Psychická pohoda ako kľúčový faktor chudnutia

Pri zdravom životnom štýle je okrem pohybu a správnej stravy nevyhnutná aj psychická pohoda. Celkovo, psychika hrá kľúčovú úlohu v našom živote. Keď sa snažíme zlepšovať, no výsledky neprichádzajú tak rýchlo, ako si to predstavujeme, môžeme byť sklamaní. „V dnešnej instantnej dobe často očakávame rýchle výsledky, a keď neprichádzajú, môžeme stratiť motiváciu. Dôležité je uvedomiť si, že zmeny sa dejú, aj keď ich nevidíme, a nevzdávať sa," hovorí mentálna koučka Jana Earl.

Prečítajte si aj: Chcete chudnúť a nehladovať pri tom? Skúste týchto 5 jednoduchých tipov!

Stále „makáte“ a nič sa nedeje?

Sama dlho bojovala s podobnými problémami a uvedomila si, že je dôležité nesledovať každý detail. Keď človek prestane počítať kalórie a uvoľní tlak, ktorý na seba vyvíja, začne sa je pokrok zrýchľovať. Dôležité je nesústrediť sa na seba až príliš a byť k sebe zhovievavejší. Koučka ďalej odporúča, aby ste si našli pohyb, ktorý vás bude predovšetkým baviť. „Každý má iné preferencie. Dôležité je nájsť aktivitu, ktorá pre vás bude potešením. Môžete skúšať rôzne tréningy, kým nájdete ten pravý pre vás.“ Sama dnes cvičí HIIT 3x do týždňa a výsledky sa dostavujú. „Jeden čas som striedala HIIT so silovými tréningami a tiež to bola skvelá kombinácia,“ radí. Účinnou pomôckou je aj 10 tisíc krokov denne ako forma ľahkého kardia popri tréningoch

Zbavte sa mýtov, ktoré vás brzdia

Nemusíte sa neustále obmedzovať a stresovať. Dôležité je dodržiavať zdravý životný štýl väčšinu času, no dovoliť si aj malé potešenia. Život je o vyváženosti a flexibilite, preto je dôležité uvedomiť si, že zdravý životný štýl nie je len o pohybe a strave, ale aj o psychickej pohode. Netlačte preto na seba a užívajte si cestu k svojmu cieľu!

Hlavne bez stresu! To je motto našej Supershape Reštart výzvy, kde vám ponúkame pomocnú ruku a prepracovaný návod na dosiahnutie zdravého a pevného tela. Tento program pod vedením skúsených špecialistov je zostavený odborníkmi z oblasti výživy a cvičenia tak, aby sa vám podarilo získať správne pohybové a stravovacie návyky, nevyhnutné pre vyformovanie tela a udržanie váhy bez obmedzovania a hlúpych diét. Pridajte sa k nám a zmeňte svoj život!

banner restart vyzva 2024


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Tajomstvo úspešného chudnutia: Pohyb a jedálniček sú kľúčové spolu s touto vecou

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.