TU nájdeš vyše 300 tréningov už za 6,50 € mesačne

Strala joga sa venuje len postave. Meditácia ide bokom

Nikola Danišová

Skúste niečo nové a zacvičte si strala jogu s Tarou. Nová disciplína jogy sa venuje predovšetkým postave bez meditácie. Oddýchnutá myseľ je len bonus.            

Strala joga je nový štýl, ktorý sa venuje len postave. Meditácia ide bokom
27. AUG 2015

Američanka Tara Stiles zostavila nový koncept v cvičení jogy, ktorú nazvala strala joga. Tara patrí v súčasnosti k najvyhľadávanejším inštruktorom jogy. Do povedomia verejnosti sa dostala po tom, ako zostavila cvičebný plán pre političku Sarah Palinovú. Vďaka spolupráci s médiami a slávnymi osobnosťami si mohla Tara založiť vlastné štúdio.

Joga, ktorá sa venuje len postave  

Tarina joga je iná. Nezaoberá sa filozofickými aspektmi jogy a ani duševnými cvičeniami. Základom je vplyv jogy na telo. Tiež vynecháva zložité názvy jogových pozícií, ktoré podľa nej verejnosť často iba odrádzajú. Pomocou tohto typu jogy môžete docieliť pokojnú, sústredenú myseľ a odpočinuté, silné telo plné energie.

Čo je strala joga       

Vo švédčine znamená strala „vyžarujúce svetlo“. Strala joga nám pomáha hľadať vlastnú cestu k svojmu Ja. Počas cvičenia sa stres odbúrava prepojením telesnej a duševnej stránky, čím dokážeme docieliť psychickú pohodu a spokojnosť. Vďaka strala joge budete uvoľnení, silnejší, zdravší a najmä šťastnejší.

Jedinečná výhoda strala jogy         

Pri cvičení tohto druhu jogy každý robí dané pozície tak, ako vyhovujú jeho telu a zároveň sa pritom cíti dobre. Ide teda o veľmi individuálny prístup. Niektorí kritici strala jogy Tare vyčítajú, že oddelila od jogy jej podstatu, teda kultúrny a filozofický aspekt ásanovej praxe. Ona sa bráni tvrdením, že hodnota strala jogy je vo vytvorení svojej vlastnej priamej skúsenosti, čo je pre každého človeka veľmi osobný proces.

Pre koho je strala joga?      

Strala joga uprednostňuje pohyb pred statickými pozíciami. Je vhodná pre všetky úrovne, pretože učí pohybu pre dobrý pocit a každý potom robí len to, čo je pre neho najlepšie. V strala joge sa nepraktizujú niektoré prvky „klasickej jogy“, pretože môžu byť pre niektorých ľudí nepohodlné.

Cvičte s Tarou na YouTube 

Ak sme vás navnadili a radi by ste si strala jogu zacvičili, Tara Stile má aktualizovaný kanál na youtube. Zohnať si však môžete aj jej DVD, alebo cvičiť podľa joga aplikácie pre iPhone. Oficiálny youtube kanál obsahuje Tarine videá, v ktorých zoznamuje ľudí so strala jogou a jej pozitívnymi vplyvmi na telo a myseľ.

V záložke Beginners napríklad ukazuje cviky pre začiatočníkov. V záložke Strong Core Power zasa cviky pre pokročilých. V kategórii Tara Eats! sa dozviete, ako by ste sa mali správne stravovať a v záložke Weight Loss vám Tara poradí, ako sa dá pomocou jogy docieliť krásna a štíhla postava. Ak neviete kde začať, skúste večer pred spaním trocha ľahkej strala jogy.

Zdroj foto: usplash.com, Julia Caesar

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

Bolia vás oči a hlava? vynechajte tabletky a skúste očnú joguBolia vás oči a hlava? Vynechajte tabletky a skúste očnú jogu

V dnešnej dobe, keď je televízor samozrejmosťou a počítač nevyhnutnosťou, preto sa mnohým ľuďom zhoršuje zrak. 

 

Ako joga pomáha bežcomAko pomáha joga bežcom?

Užívajte si beh intenzívnejšie ako kedykoľvek predtým a cíťte sa po ňom ešte lepšie. Zapojte k behu jogu a spoznajte skutočnú harmóniu pohybu.  

 

Joga podľa temperamentu. ktorá je pre vás vhodná?Joga podľa temperamentu. Ktorá je pre vás vhodná?

Každý z nás je iný. To, čo cvičí váš známy alebo kamarát, vám sadnúť nemusí. Joga je dnes veľmi atraktívny a najmä rozšírený šport. 


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Strala joga sa venuje len postave. Meditácia ide bokom

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.