TU nájdeš vyše 300 tréningov už za 6,50 € mesačne

Domovom jogy je India. Krajina má svojho ministra jogy

Mirka

Úlohou ministra jogy v Indii je ešte viac spopularizovať jogu a priblížiť ju čo najväčšiemu počtu ľudí.

Domovom jogy je India. Krajina má svojho ministra jogy
22. JAN 2015

Cieľ jogy netreba pripomínať nikomu. O dosiahnutie harmónie tela a duše sa snažia prostredníctvom jogy milióny ľudí nielen v Indii, ale na celom svete. Vláda Indie na čele s N. Modim, ktorý je veľkým fanúšikom jogy a vegetariánstva, sa preto rozhodla pre zásadný krok. Ešte minulý rok vytvorila ministerstvo jogy, ktoré bude propagovať nielen jogu, ale aj tradičnú indickú medicínu. Prvým jogovým ministrom je S. J. Naik, ktorý sa bude snažiť o to, aby sa joga stala súčasťou každodenného života celej indickej populácie. Okrem toho prišiel Modi v rámci konferencie OSN, ktorá sa konala v septembri minulého roka, s návrhom, aby bol zavedený medzinárodný deň jogy.

Prečo práve ministerstvo jogy? India je kolískou jogy a v tomto smere má svetu rozhodne čo ponúknuť. Veď stále viac a viac ľudí z rozličných kútov sveta prichádza do tejto krajiny, aby sa o joge dozvedeli čo najviac. Jogové školy v Indii patria k najlepším. Joga je spôsob, ako do života človeka a vôbec celého ľudstva priniesť viac vnútorného pokoja, harmónie i zdravia. Dnešný svet je orientovaný hlavne na úspech, hmotu a peniaze. V popredí je ľudské ego. Na skutočné hodnoty sa zabúda.

Okrem toho považuje šéf Indie jogu za jednu z ciest, ako zmeniť životný štýl ľudstva, zblížiť svet a tiež spomaliť klimatické zmeny. Sám Modi sa označuje za workoholika, ktorému práve dennodenné cvičenie jogy a tiež jednoduché vegetariánske jedlá pomáhajú udržiavať zdravie a psychickú pohodu.

Odporúčame prečítať: Václav Krejčík: Jogový pobyt v Indii mi pomohol nájsť seba samého


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Domovom jogy je India. Krajina má svojho ministra jogy

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.