Nezmeškaj začiatok BEŽECKEJ VÝZVY – pridaj sa ešte DNES!

BEŽECKÁ VÝZVA 2024

Do života si priťahujeme to, na čo myslíme

O čom je zákon príťažlivosti a ako ho využiť vo svoj prospech? Prezradí Miroslav Zaťko, šíriteľ pozitívneho myslenia. 

Do života si priťahujeme to, na čo myslíme
16. JAN 2017

Ak sa niekto neustále sťažuje, že je bez peňazí, že je chorý, alebo mu chýba životný partner, potom má malú, resp. žiadnu šancu na to, aby sa to zmenilo. To preto, že podobné sa jednoducho priťahuje. Veď nie nadarmo sa hovorí, že vrana k vrane sadá, rovný rovného si hľadá. „Do života si priťahujeme to, na čo myslíme. Deje sa to na úrovni frekvencií (vibrácií). Ak túžime niečo dosiahnuť, napríklad zmenu v pracovnej oblasti, je potrebné naladiť sa (MYSLIEŤ, CÍTIŤ, HOVORIŤ) na novú prácu, nové príležitosti, nové možnosti. Zákon príťažlivosti začne veľmi aktívne pôsobiť a do vášho života začne priťahovať čokoľvek, čo vám pomôže k zhmotneniu vášho sna. Môžu to byť ľudia, prostriedky, nápady, myšlienky, situácie. Ste, doslova, ako magnet,“ vysvetľuje podstatu zákona príťažlivosti Miroslav Zaťko.

Podobné sa priťahuje. Ako to využiť v každodennom živote?

Už vieme, že to, na čo myslíme, si do života priťahujeme. Platí to pre pozitívne i negatívne myšlienky. Výhoda je však v tom, že pozitívne myšlienky sú oveľa silnejšie ako tie negatívne. Pri negatívnych zároveň platí, že sa nenaplnia hneď. Znamená to, že „zhora“ dostávame čas na to, aby sme si zvážili, či to naozaj myslíme vážne. Samozrejme, aj naplnenie tých pozitívnych si vyžaduje určité obdobie, nestanú sa realitou okamžite a neraz to vyžaduje značnú dávku trpezlivosti. 

Základom je vďačnosť

Otázka znie, ako s týmto zistením pracovať v každodennom živote? Na začiatok napríklad stačí, keď sa naučíme preciťovať vďačnosť za všetko, čo máme a ďakovať tak často, ako sa len dá. Ideálne je začať hneď ráno po prebudení a v tomto duchu pokračovať celý deň. Čo to spôsobí? Vďačnosť je pozitívna emócia, ktorá nám pomôže do života pritiahnuť ešte viac toho, za čo sme vďační.

Stopovanie negatívnych myšlienok má obrovskú moc

Ďalším vhodným krokom je naučiť sa negatívne myšlienky stopovať hneď v zárodku a nedovoliť, aby sa k nim pridružili negatívne emócie. Áno, práve emócie dávajú myšlienkam silu, preto si na to treba dávať pozor. Samozrejme, najvhodnejšie je, keď negatívnu myšlienku nahradíme pozitívnou, pretože, ako je písané vyššie, je oveľa silnejšia ako negatívna. Funguje to teda tak, že čím menej myslíme na nepríjemné situácie, tým menej ich v živote máme. Naopak, keď myslíme na radostné veci, cítime sa lepšie. Nuž a keď sa cítime lepšie, automaticky sa nám bude viac dariť.

Myslime, hovorme a cíťme v súlade s našimi snami

Podstatu zákona príťažlivosti teda môžeme zhrnúť tak, že by sme sa mali snažiť myslieť, hovoriť a cítiť tak, aby to bolo v súlade s našimi túžbami – pevným zdravím, bohatstvom, priateľstvom, jednoducho tým, čo chceme mať. „Pred 10 rokmi som túžil po určitom type hodiniek (MYŠLIENKA). V tom čase som na ne nemal finančné prostriedky. Na nástenku v práci som si dal obrázok týchto hodiniek a každý deň som sa na ne pozeral (ČIN). Z času na čas som si ich išiel pozrieť do hodinárstva (ČIN). Našiel som si čas a vizualizoval som si ich (ČIN), ako ich mám na ruke a kolega mi ich chváli (EMÓCIA). Aký bol výsledok? V práci som dostal odmenu (VÝSLEDOK AKTIVITY), ktorá prevyšovala cenu hodiniek. Moja prvá cesta bola do hodinárstva a hodinky som si kúpil,“ pridáva príklad zo svojho života Miroslav Zaťko, ktorý zároveň dá odpoveď na to, prečo máme niekedy pocit, že zákon príťažlivosti nefunguje.

Mnohí z nás si totiž myslia, že na zmenu života stačí, keď budeme čítať motivačné knižky o pozitívnom myslení. To je však veľmi málo, pretože zmena príde iba vtedy, keď začneme pracovať! Pozitívne mysliaci človek nie je lenivý – koná. Na začiatku príde túžba (prvotná myšlienka) po zmene (chcenie). Nasleduje viera v zmenu (naladenie na správne emócie – radosť, láska...) a potom ochota zaplatiť cenu za zmenu (konkrétny čin). Ako v príklade s hodinkami.

Spracované v spolupráci s Miroslavom Zaťkom, šíriteľom pozitívneho myslenia, z www.pozitivnemysliet.sk.

Zdroj foto: pixabay.com

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

Vďaka ukrutným bolestiam dnes pomáha ľuďomVďaka ukrutným bolestiam dnes pomáha ľuďom

Nič nie je náhoda a všetko sa deje pre niečo. Svoje o tom vie aj mama, psychologička a masérka Silvia Lidajová. 

 

Sebaláska je základom kvalitných vzťahovSebaláska je základom kvalitných vzťahov

„Pre mnohých je veľmi ťažké prejsť zo stavu, keď sa nenávidia, odsudzujú a nedokážu na seba pozrieť do zrkadla, do stavu, že sa majú radi,“ hovorí koučka Janka Mladá. 

 

Sme priemerom piatich ľudí, s ktorými trávime najviac časuSme priemerom piatich ľudí, s ktorými trávime najviac času

„Náš vonkajší svet je verným zrkadlom nášho vnútorného sveta,“ hovorí kouč pozitívneho myslenia, Miroslav Zaťko.


Autor článku

Mirka Mikova

Mgr. Mirka Suchárová

Redaktor, editor, copywriter. Viac sa dozviete na mojej stránke:

https://www.miroslavasucharova.sk/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Do života si priťahujeme to, na čo myslíme

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.