Je tu nový Dan Brown a triler Pôvod.
Doteraz vyšli štyri knihy so sympatickým symbológom, profesorom Robertom Langdonom a tentoraz pátra po nahrávke vedca, futuristu a vizionára Edmonda Kirscha, aby zistil pôvod ľudstva. Kirsch totiž našiel dôkaz, že so vznikom človeka nemá Boh nič spoločné. Hlavnou otázkou teda je: „Prežije Boh vedu?“
V dnešnej dobe sa behanie naboso stáva viac a viac populárne. Barefoot bežci sa preto neobjavujú už len počas teplých dní, ale aj v chladných obdobiach jesene, či dokonca zimy.
Napísala knihu Denník aktívnej matky, je online redaktorkou, vlastnila fit štúdio a nedávno sa stala učiteľkou jogy. Adela Jasenovcová žije to, o čom píše - aj pre portál Cvičte.sk. Preto sme sa s ňou porozprávali o tom, ako sa matke, manželke a autorke žije s jogou a so športom všeobecne.
Jogoví začiatočníci sa toľko rozhodujú, aký typ jogy cvičiť, až nezačnú vôbec. Alebo skúsia typ jogy, ktorý im nevyhovuje a jogu zavrhnú úplne. Pripravili sme preto prehľad základných rád, ako si nájsť tú svoju jogu.
Poviem to rovno, deepWORK je láska na prvé vyskúšanie. Cvičenie ako doposiaľ žiadne iné. Takto jednoducho by som opísala moju skúsenosť s týmto cvičením, ktoré som si len nedávno vyskúšala po prvý raz v živote.
Stres je v dnešnej dobe považovaný za jeden z hlavných zabijakov ľudstva. Ťažko by sme na zemi hľadali človeka, ktorý ešte nebol nejakým spôsobom pod jeho väčším či menším vplyvom. Stres sa považuje za jeden z hlavných spúšťačov mnohých nebezpečných civilizačných ochorení. Čo s tým?
Možno sa vám stáva, že kvôli pracovnému vyťaženiu nemáte čas zacvičiť si počas dňa, ale nájdete si ho až neskoro večer. Chuť na cvičenie by ste aj mali, ale neviete, či to bude pre vaše telo vhodné. Ako to teda je?
Ako sa stravovať, čomu sa vyhnúť a čo naopak pridať do svojho jedálnička v tehotenstve trápi nejednu budúcu mamičku. Treba jesť viac, či užívať výživové doplnky? Môžete piť kávu? Ako často jesť?
Aj vy trpíte, alebo poznáte niekoho, kto trpí cukrovkou? Tak dobrá správa je, že sa s tým dá niečo robiť. Potvrdili to aj vedci. Ale musíte sa začať hýbať a schudnúť.
Hoci v lete ste cvičili s veľkou radosťou a odhodlaním, v zime (v chladnom a v sychravom počasí) je to už o dosť ťažšie. Ale práve teraz by ste cvičenie potrebovali oveľa viac, hlavne z dôvodu sviatočného prejedania sa.
Všetko, čo má pred názvom plusové znamienko, by malo byť automaticky dobré. Môžu sa však vyskytnúť aj výnimky, pri ktorých pozitívne myslieť jednoducho nestačí. Prečo je to tak?
Ajúrveda je najstarší holistický liečebný systém na svete. Má korene v Indii, šírila sa do starého Grécka a ovplyvnila i tradičnú čínsku medicínu. Kladie veľký dôraz na prevenciu. Podľa ajúrvedy zdravotné problémy vznikajú pôsobením dlhodobej nerovnováhy. Udržiavať sa v rovnováhe nám, naopak, môže pomôcť strava, vhodné myslenie, cvičenie a celková harmónia.
Býva vám nanič, ste oťapení a nič sa vám nechce?
Zmeňte držanie tela! Stav mysle ovplyvňuje, okrem iného, aj držanie tela. A naopak, držanie tela, resp. jeho fyzické aktivity, ovplyvňujú stav mysle alebo naše emócie.
Je možné, že ak ste fitness samotár, oberáte sa o niektoré výhody fyzického pohybu. Nový výskum potvrdil, že potenie, spaľovanie a „makačka“ v skupinách, môže celkovému zdraviu prospieť viac.
Ak sa chcete menej potiť s deťmi pri domácich úlohách, zapoťte sa s nimi pri cvičení. Podľa najnovšieho výskumu sú totiž deti, ktoré športujú, múdrejšie. Práve aeróbna aktivita môže mať vplyv na to, ako sa im darí v škole.
Patríte aj vy k tým, ktorých v januári výčitky svedomia vyženú do fitka? Cez sviatky akoby všetci zabudli na to, že žalúdok majú iba jeden, a z koláčov zjedených na Štedrý deň sa priberá rovnako ako z tých ostatných. Sviatky si môžete užiť aj bez zbytočného prejedania a priberania. Stačí, ak budete myslieť na pár zásad.
Sprevádza ho napätie, búšenie srdca, potenie a nezriedka aj zdravotné problémy. Ako predísť stresu, keď sa už začína prejavovať? Skúste tieto tipy.
Všetci máme dni, keď sa jednoducho nevieme dostať z postele, najmä keď zaúraduje zimná sezóna. Niektorí ľudia sa v tomto období cítia unavení častejšie, ako inokedy cez rok. Proti únave, hraničiacej s lenivosťou, sa však dá účinne bojovať.
Nielenže tieto cviky počas tehotenstva vykonávať môžete. Za predpokladu, že nemáte žiadne komplikácie, vám ich cvičiť určite odporúčame. Lepšie zvládnete zmeny, ktoré vaše telo čakajú a pripravíte sa na starostlivosť o bábätko, ktorá je nielen psychicky, ale aj fyzicky náročná.
Najdôležitejší nástroj na relax je pre človeka spánok. Nenahradí ho nič a robiť si spánkový dlh kvôli seriálu, sociálnym sieťam alebo telefonátom nerobí dobre ani vášmu telu, ani vašej hlave.