TU nájdeš vyše 300 tréningov už za 6,50 € mesačne

7 jednoduchých jogových pozícií, ktoré vás dokonale upokoja

Veronika Shoebridge

Zbavte sa celodenného stresu a upokojte svoje telo a myseľ vďaka nasledujúcim cvičeniam. 

7 jednoduchých jogových pozícií, ktoré vás dokonale upokoja
23. AUG 2016

Joga je mimoriadne univerzálne cvičenie. Dá sa pri nej ukľudniť, zbaviť sa stresu či natiahnuť svalstvo. Na druhej strane sa pri nej dá aj celkom slušne zapotiť.

V dnešnom článku sa však zameriame na to prvé. Predstavíme si niekoľko najčastejších cvičení, ktoré vás po dlhom a stresujúcom dni dokonale upokoja. Potrebovať k nim budete len samých seba, pohodlné oblečenie a podložku.

Pri každom cvičení sa aspoň 5-krát hlboko nadýchnite a vydýchnite. Postupne môžete množstvo nádychov a výdychov úmerne  zvyšovať.

POZÍCIA PES

Kľaknite si na podložku s rukami na šírku vašich bokov. Pomaly sa začnite stavať na chodidlá a zároveň s výdychom zodvihnite zadok, aby vaše telo tvorilo tvar písmena V naruby. Vaša hlava by mala byť zatlačená medzi ramenami a päty sa snažte tlačiť do podložky.


Zdroj: youtube.com

POZÍCIA DIEŤA

Pohodlne sa usaďte na podložku a sadnite si na päty. Skloňte hrudník smerom k stehnám a položte si čelo na podložku. Ruky naťahujte  vpred. Pri každom výdychu sa snažte o čo najväčšie možné uvoľnenie.


Zdroj: youtube.com

POZÍCIA KOBRA

Ľahnite si na brucho a bradu si položte na podložku. Dlane smerujú pod ramená. Nohy a špičky majte vystreté. Postupne sa dvíhajte smerom nahor. Dávajte si pozor, aby boli vaše ramená neustále zatiahnuté smerom dozadu a dolu. Ako poslednú  zodvihnite hlavu a vystrite ruky.


Zdroj: youtube.com

POZÍCIA BOJOVNÍK

Postavte sa rozkročmo. Ľavé chodidlo otočte do 90-stupňového uhla a ľavé koleno pokrčte tak, aby bolo nad pätou. Vytočte svoje telo a hlavu do ľavej strany. Pravú nohu úplne vystrite. Ruky rozpažte a dlane smerujte nadol. Predýchajte a následne cvik zopakujte na druhú stranu.


Zdroj: youtube.com

POZÍCIA TROJUHOLNÍK

Znova sa postavte rozkročmo, a tak ako v predchádzajúcej pozícii kobry, vytočte ľavé chodidlo o 90 stupňov. Rozpažte ruky a ukloňte sa doľava. Ľavou rukou sa dotknite členka a pravú natiahnite. Hlavou sa pozerajte na dlaň pravej ruky, ktorá by mala smerovať vpred. Snažte sa o to, aby bol váš trup i ruky v jednej línii s nohou. Následne vymeňte nohy a cvik zopakujte.


Zdroj: youtube.com

POZÍCIA MOST

Ľahnite si na chrbát na podložku. Pokrčte kolená a ruky si nechajte voľne uložené vedľa tela, nadýchnite sa a zároveň vytlačte zadok smerom nahor. Teraz si spojte prsty a dlane pod zadkom a snažte sa panvu a hrudník tlačiť čo najvyššie to ide. Následne s výdychom uvoľnite.


Zdroj: youtube.com

POZÍCIA HORA

Stojte a pritiahnite si nohy tesne k sebe. Podsaďte panvu a stiahnite brucho a stehná. Ruky visia voľne popri tele. Zhlboka sa nadýchnite a dajte ruky priamo nad seba na šírku ramien. Dlane smerujte k  sebe a snažte sa natiahnuť čo najvyššie až za špičkami prstov.


Zdroj: youtube.com

Vyskúšali ste už niektorý z vyššie uvedených cvikov?

Podeľte sa s nami o vaše dojmy a pocity.

Zdroj: pixabay.com

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

Joga, pri ktorej si poriadne „zamakáte”Joga, pri ktorej si poriadne „zamakáte”

Joga nie je len o relaxácii, sviečkach či pomalej hudbe. Dá sa pri nej aj poriadne zapotiť. 

 

Hiking joga. stvorená na letoHiking joga je stvorená na leto

Je ideálna pre všetkých, ktorí chcú urobiť niečo nielen pre svoje zdravie, ale zároveň spoznať nových ľudí a pohladiť dušu a oči pohľadom na krásne prírodné scenérie.

 

Dá sa schudnúť cvičením powerjogy?Dá sa schudnúť cvičením powerjogy?

Chcete schudnúť, no neviete, akým športom začať, pretože máte väčšiu nadváhu? 


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - 7 jednoduchých jogových pozícií, ktoré vás dokonale upokoja

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.