TU nájdeš vyše 300 tréningov už za 6,50 € mesačne

Power joga mi veľmi pomohla

Založil Mia poslať správu
Rada by som sa s vami podelila o moje skúsenosti s cvicčením powerjogy. Pracujem na top manažérskej pozícii, už 4 roky. Je to veľmi stresujúca práca, čo sa odzrkadlilo aj na mojom zdraví. Odvtedy som zvolnila a práca už nie je pre mňa prvoradá. Moje zdravotné problémy začali zvláštnym bolením / svrbením / pálením (doterau neviem ako to mám presne opísať, resp. vysvetliť) v stehnách. Tá bolesť ma nútila pohybovať nohami, nenechala ich v kľude. Nedokázala som sa na nič sústrediť. Veľmi nepríjemný pocit. A najhoršie bolo, že to prišlo vždy večer, keď som prišla z práce a chcela som mať pokoj. Predstavte si, že toto sa dialo každý večer, dva mesiace v kuse. Miestami som mala pocit, že sa z toho zbláznim. Začala som riešiť lekárov, bola som u neurológa, na cievnom, dokonca som sa odvážila na magnetickú rezonanciu...Všetky výsledky boli vtedy bohužiaľ pozitívne. Už som aj chcela nech mi niečo nájdu, pretože aspoň by som vedela, čo začať liečiť. V čom je problém. A tak mi môj lekár vysvetlil, že to bude skôr psychický problém. Často krát, sa stanú takéto veci a sú spôsobené stresom. Odporúčil mi, žeby mala zvolniť tempo, začať viac relaxovať a hlavne sa vnútorne upokojiť. Keď som o tom rozprávala svojej známej, ktorá je inštruktorka power jogy, tak mi navrhla nech vyskúšam powerjogu. Vysvetlila mi, že powerjoga pomáha pri zvládaní stresu a precvičí celé telo a určite uvoľní aj moje boľavé a stuhnuté svaltsvo. Vtedy, celkom zúfala som si povedala, že naozaj už nemám čo stratiť. Po mesačnom cvičení powerjogy som začala mať prvé večery, kedy ma nohy vôbec neboleli. Nemohla som tomu uveriť. Od vtedy ju cvičím pravidelne, dokonca si idem spraviť inštruktorský kurz a venovať sa jej trochu pravidelnejšie. Je to naozaj úžasné cvičenie, ktoré pomáha! Som vďačná, že som ho mala možnosť obajviť :)

Pridať diskusiu medzi obľúbené

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

Ela
Ela
 18.1.2011 14:02

Ja som jogu este neskusila, mam pocit, ze by ma to asi nudila. Aspon z toho co som pocula, tak je velmi pomala. Ale som milo prekvapena, ze ma take ucinky. Uff a ten stres, co sa dnes okolo nas mota, to je vazne hruza..

 
Lakotka
Lakotka
 14.1.2011 16:03

Wow Mia, drzim ti palce a dufam, ze budes inspiraciou pre ostatnych. Jóga je naozaj uzasna. Vsetky stresy, ktore denno denne zazivame si nase telo pamata a ked je toho velmi vela, niekde sa to odzrkadli. Dufam, ze si coraz viac ludi uvedomi, ake je dolezite spomalit, uzivat si zivot a robit nieco pre seba. smajlik - 7