Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Roky dôležité pre vaše vzťahy aj prácu!

redakcia

Odsúvať zamestnanie, partnerstvo a rodičovstvo za tridsiatku sa veľmi nevypláca, a ak chceme prežiť šťastnejší, plnší a pokojnejší život, treba si to podľa autorky uvedomiť.

 

Roky dôležité pre vaše vzťahy aj prácu!
18. MAR 2017

Klinická psychologička Meg Jayová v pôsobivej knihe Rozhodujúca dekáda vysvetľuje, prečo je dôležité neuviaznuť vo víre dezinformácii a trivializácii o desaťročí, ktoré je v podstate najurčujúcejšie pre našu budúcnosť.

„Obdobie medzi dvadsiatkou a tridsiatkou je kritickým obdobím dospelosti,“ tvrdí Meg Jayová. „Sú to roky, keď je najjednoduchšie začať žiť život, po ktorom túžime. A bez ohľadu na to, čo robíme, je táto dekáda obdobím pružnosti – úžasnej reorganizácie –, a obdobím, v ktorom získavame skúsenosti, ktoré budú ovplyvňovať celý náš život.“
Dvadsiatka však nie je malá tridsiatka, ako to neraz počúvame v médiách, od priateľov, či rodiny. Je to nesmierne dôležitý vek, ktorý je prípravou na ďalšie desaťročia...

V knihe Rozhodujúca dekáda vychádza zo svojej dlhoročnej praxe zameranej na dvadsiatnikov, ako aj z mnohých vedeckých štúdií a štatistických dát.

V kapitole „Práca“ sa dozviete, prečo majú zamestnania dvadsiatnikov najväčší vplyv na život z profesionálnej a ekonomickej stránky, napriek tomu, že nevyzerajú na prvý pohľad veľmi dobre.
V kapitole „Láska“ si prečítate, prečo sú rozhodnutia o vzťahoch počas tejto dekády azda ešte dôležitejšie ako vaše pracovné voľby.
A v kapitole „Mozog a telo“ sa dozviete, ako dvadsiatnikom pomáhajú ich ešte stále sa rozvíjajúce mozgy stať sa dospelými, ktorými chcú byť a ako sa ich telá nalaďujú na najfertilnejšie roky.

Meg Jayová rozpráva v knihe Rozhodujúca dekáda o práci, partnerských vzťahoch, sociálnych väzbách aj osobnom rozvoji a chybách, ktorých je dobré sa vyvarovať. Výsledkom je osviežujúca, konštruktívna a miestami až nemilosrdne úprimná kniha určená predovšetkým dvadsiatnikom – no nielen im.

bux dekáda

Zdroj: PR


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Roky dôležité pre vaše vzťahy aj prácu!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.