Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Objavili sme skvelé miesto pre šport a relax!

Veronika Shoebridge

Miesto pre reset hlavy a dokonalý relax tela. Tak sa dá v skratke opísať rezort, kam sa mnoho Slovákov s rodinami chodí zrelaxovať a vychutnať si magické zákutia stredu Slovenska. Toto čarovné miesto sa volá Salamandra resort. Okrem relaxu však ponúka aj mnohé športové aktivity.

Miesto pre reset hlavy a dokonalý relax tela
18. JUL 2017

Či už je to zábava a vybláznenie sa na horských bicykloch či dokonca ebikoch, výlet lanovkou, člnkovanie, tenis, squash, bedminton alebo zaplávanie si v 16 metrov dlhom vyhrievanom hotelovom bazéne, o nedostatok aktivít si tu nemusíte robiť starosti. Kým budú rodičia oddychovať vo wellnesse, deti si môžu vybiť energiu na ihrisku s trampolínou či dokonca v detskom wellnesse so šmykľavkou.

salamandra resort

Foto: Salamandra resort

Kde to nájdete

V prvom rade ide skvelú lokalitu. Priamo v srdci Slovenska, v Štiavnických vrchoch, v oblasti lyžiarskeho strediska Salamandra resort. Návštevníkom sú k dispozícii kvalitné služby, nádherné prostredie, špičkové wellness centrum, telocvičňa a dokonca si tu môžete zorganizovať aj kongres či konferenciu.

Salamandra resort

Foto: Salamandra resort

V Salamandre si na svoje prídu rodiny s deťmi, mladí ľudia, starší či dokonca jednotlivci, ktorí sa chcú poriadne športovo vyžiť.

Príroda a wellness lieči

Spa Banensium. Tak sa volá oáza pokoja a relaxácie, ktorá vám vráti naspäť energiu, ktorú pohltil každodenný rýchly život. Keďže sa resort Salamandra nachádza v banskej oblasti, ešte dnes sa v rezorte pod vašimi nohami schovávajú nejaké to zlato, striebro, ametyst či zriedkavý, tzv. “holubníkový kryštál kremeňa”, ktorý sa nachádza len tu a ešte na jednom mieste sveta. Drahé kovy s wellnesom súvisia. Pretože v Salamandre využívajú všetko, čo im okolitá štiavnická príroda ponúka, môžete tu skúsiť, ako na pokožku pôsobia polodrahokamy či zázračný med, ktorý využívajú v mnohých procedúrach. 

salamandra resort

Foto: Salamandra resort

Nielen oddychom je človek živý. Ale najmä chutným a kvalitným jedlom. V Salamandre si zakladajú na tom, aby používané suroviny boli čerstvé a pochádzali z lokálnych bio fariem a chovov. Jedálny lístok je bohatý na rôzne jedlá, v zdravom prevedení. 

Osobná skúsenosť je najviac

Víkend v Salamandra resort strávila aj naša šéfka Janka Šimkovičová:

"Pamätám si na prvý dojem už keď sme prichádzali k hotelu. Vystúpila som z auta, prvé minúty som sa pozerala len dookola, že kde sme sa to ocitli. Ešte som nezažila žiaden hotel, okolo ktorého by boli len kopce. Žiadne ďalšie hotely, obchody, či iné prevádzky. Pred hotelom je malé jazierko, v ktorom sa môžete v lete kúpať, otužilci samozrejme aj v zime. Tá príroda je tam priam magická, športovci sa môžu vyblázniť na turistike alebo na bicykloch. Keďže som tam cvičila jogu mám vyskúšaný priestor, kde je možné usporiadať s ľuďmi rôzne cvičenia. Aj to mnohí tréneri využívajú, keďže prichádzajú so svojimi zverencami na fit pobyty. Ten je v tomto hoteli ideálny. Cvičenie môžete doplniť rôznymi kardio aktivitami ako plávanie, bicykel, či beh a potom úžasne zrelaxovať, pretože vo wellness časti nájdete bazén, vírivku a sauny. Keďže my šporotovci oceňujeme aj masáže, určite si vyberiete z toho množstva, čo hotel ponúka.

Víkend som tam strávila s rodinou, a páčilo sa mi, že sa tu nezabudlo na deti. Náš starší syn si vyskúšal "veľký bicykel" s prehadzovačkami a naozajstnými veľkými kolesami. Brázdil okolie celé dni a my už vieme, čo si želá od "Ježiška". :) Bicykle si môžete zapožičať priamo na mieste. Veľmi sme ocenili ihrisko, ktoré je súčasťou areálu, kde väčsinu času strávil zase náš druhý syn. Čo mne osobne veľmi ulahodilo boli priestranné izby s veľkou kúpelňou, kde sme vedeli fungovať všetci štyria. A v neposlednom rade jedlo. Osobne už chodievam do reštaurácii a hotelo bez očakávaní, že ponuka jedla bude v zdravom prevedení a že ponuka bude nejako ladiť s tým, ako sa my bežne stravujeme. Reštaurácia v hoteli však nesmierne milo prekvapila. Jednak výberom jedál a tiež kvalitou. Môžete si objednať naozaj ľahké jedlá s množstvom zeleniny a šalátov. Také pšeno je v ich jedálnom lístku bežnou záležitosťou. Vyskúšali sme ryby, decká si napríklad zamilovali domáce rybie prsty z lososa. Tiež mäso, polievky, všetko chutilo fantasticky. Vedia ako na to. Ak vyskúšate ich raňajky formou švedskych stolov presvedčíte sa aj o štedrosti. Vajíčka, omelety, tvaroh, palacinky, kopec zeleniny, ovocie, bolo tam úplne všetko. Zaručene si môžete nakombinovať raňajky plné energie. Veľmi mi ulahodili zeleninové šťavy z červenej repy. Oceňujem však ešte jednu vec, a tou je personál. Milý, ústretový a vždy po ruke. To sa naozaj často nevidí. Bol to naozaj príjemne strávený víkend. S manželom sme sa rozhodli do Salamandra resortu vrátiť v zime a vyskúšať lyžovačku. Svah je pár metrov od hotela, čo v prípade lyžovačky s deťmi je viac než ideálne. 

salamandra resort

Foto: Mafra

Zdroj titulnej fotky: Salamandra resort


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Objavili sme skvelé miesto pre šport a relax!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.