Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Zuzka Biel zavesila právo na klinec a plne sa venuje športu

V detstve začala aikidom, neskôr sa z nej stala inštruktorka AY Fly či deepworku. Čo jej dáva šport a aké sú jej plány do budúcnosti? 

Zuzka Biel zavesila právo na klinec a plne sa venuje športu
9. NOV 2016

Zuzka Biel pochádza zo Stredného Slovenska. Zdržiava sa hlavne v okolí Ružomberka a Dolného Kubína. Práve Dolný Kubín je miestom, kde má svoju prevádzku a venuje sa skupinovým cvičeniam.

Z utiahnutého dievčatka sa stala špičková inštruktorka

Zuzka bola v detstve utiahnutá. Mala dlhé vlasy, za ktoré ju chlapci v škole ťahali. Preto sa jej mama rozhodla, že ju zapíše na hodiny aikida, aby sa stala priebojnejšou. To jej naozaj pomohlo a dodnes je tento bojový šport jej srdcovkou. Vďačí mu i za to, že ju dostal k iným cvičeniam. „K cvičeniu som mala vždy blízko. Odmalička cvičím aikido. Jedná sa o bojové umenie, ktoré sa sústreďuje hlavne na obranu a pracuje s energiami. V tomto smere som dosiahla zaujímavé výsledky a pripravovala sa veľmi intenzívne na druhý dan (stupeň). To si vyžadovalo aj väčšiu fyzickú prípravu. Bola som nútená pravidelnejšie navštevovať fitcentrum a aj nejaké skupinové cvičenia, ako jumping či aerobik,“ spomína na svoje začiatky Zuzka.

Zuzka biel
Zdroj: Zuzka Biel

Neskôr si ju všimli vo fitcentre a oslovili ju, či by tam nechcela pôsobiť ako inštruktorka. Vtedy sa teda pripravovala na inštruktorské skúšky i skúšky aikida. Hoci najprv inštruktorkou byť nechcela, teraz ju to baví a ľuďom sa jej cvičenie páči. Spočiatku jej robilo problém precvičovanie pred masou ľudí. Ako to zvládla? „Mám rešpekt cvičiť pred masou ľudí, takže je to pre mňa zakaždým veľká skúsenosť. Musela som si zrovnať veci v hlave, aby som dokázala cvičiť pred ľuďmi – začať si veriť,“ prezrádza.

O nejaký čas neskôr skončila právo, praxovala na prokuratúre i v súkromnej advokácii. Avšak táto práca ju vôbec nenapĺňala, a preto uvítala príležitosť získať priestor a venovať sa cvičeniu aktívne. Dnes má Zuzka svoju prevádzku, v ktorej precvičuje viacero skupinových cvičení.

Zuzka biel
Zdroj: Zuzka Biel

Majú radi ľudia na Orave šport?

„Ľudia na Orave sú obklopení krásnou prírodou, ktorá láka k turistike i mnohým ďalším športom. Sú ochotní cvičiť, lebo to majú jednoducho v sebe a šport k životu potrebujú,“ hovorí s úsmevom Zuzka a dodáva, že v zime majú plno, v lete je to priemer. Počas leta je veľmi obľúbené cvičenie v plachtách, teda AY Fly. V rámci tohto cvičenia Zuzka využíva nielen akrobaciu, ale aj prvky pilatesu a jogy. Čiže sa jedná o jemný funkčný tréning. Mimochodom, Zuzka je aj master trénerom AY Fly a ročne vyškolia niekoľko ľudí hlavne zo Slovenska, Česka, ale i Maďarska.

Čo si môžete ešte v Zuzkinom štúdiu zacvičiť? Tak napríklad deepwork. „Ja som ladnejší typ, silových prvkov mám zaradených menej. Nesústreďujem sa ani na mužov, čiže ja som si v deepworku našla taký ženský element. Toto cvičenie u mňa  obsiahlo najširšiu oblasť ľudí aj vekovo, aj fyzicky,“ dodáva.

Zuzkine vzory a plány do budúcnosti

Zuzka je pokojný typ človeka, ktorý má priority jasne stanovené. V prvom rade by chcela byť so sebou spokojná, stíhať sa venovať rodine a viesť rodinný život. „Chcela by som byť tak dobrá, aby som bola so sebou spokojná :). Človek má stále čo robiť a mám sa od koho učiť,“ priznáva sympatická inštruktorka a nezabúda dodať, že jej veľkým vzorom, napríklad v deepworku, je Lea Grančič. Má dokonalý prejav, výzor a nechýba jej ženskosť. Je síce žena, ale je silná.

Ďalšie Zuzkine fotky nájdete nižšie vo fotogalérii. 

Zdroj foto: Zuzka Biel

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

pole danceVIDEO: Pole dance – elegancia, za ktorou je veľké množstvo driny

Pole dance je šport a umenie v jednom a môže ho robiť každý bez rozdielu pohlavia veku či hmotnosti. 

 

Fitnes tréner rado cabúk: práve zlé skúsenosti s trenérmi ma posunuli vpredTréner Rado Cabúk: Zlé skúsenosti s trenérmi ma posunuli vpred

Cesta k úspechu nie je ľahká. Je plná tvrdej driny, vytrvalosti a neraz aj sklamaní.

 

 

PortDeBras bandVIDEO a FOTO: PortDeBras Band je už aj na Slovensku!

Cvičenie si môžete dokonca vyskúšať aj vy priamo s jeho tvorcom Vladimirom Snezhikom, ktorý onedlho povedie školenie inštruktorov na Slovensku.  

 


Zuzka Biel
Zuzka Biel
Zuzka Biel
Zuzka Biel
5 fotografií >>
Skryť
Zuzka Biel
Zuzka Biel
Zuzka Biel
Zuzka Biel
Zuzka Biel

Autor článku

Mirka Mikova

Mgr. Mirka Suchárová

Redaktor, editor, copywriter. Viac sa dozviete na mojej stránke:

https://www.miroslavasucharova.sk/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Zuzka Biel zavesila právo na klinec a plne sa venuje športu

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.