Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Zaslúžite si všetko, po čom túžite. Vizualizácia vám v tom pomôže

Vizualizácia má obrovskú silu, len sa musíte naučiť, ako ju využiť vo svoj prospech. Môžete mať všetko, čo si zaumienite.

Zaslúžite si všetko, po čom túžite. Vizualizácia vám v tom pomôže
17. SEP 2015

Nezáleží na tom, či túžite po šťastnom partnerstve, úžasnej kariére, novom byte, luxusnom aute či dokonalom tele. Ak sa naučíte denne vizualizovať svoje sny, túžby a ciele, dosiahnete ich.

Vizualizácia mení naše životy

Na tomto svete sme preto, aby sme žili naplno a presne tak, ako to chceme my. Zaslúžime si, aby sme boli šťastní a spokojní. „Vizualizácia je jeden z prostriedkov, ktorý môže výrazne pomôcť pri vytváraní vlastného života podľa svojich predstáv. Skúste si predstaviť nové, krásne, červené auto značky, ktorú máte radi, ako stojí pred vaším domom a je vaše. Viete si to predstaviť? Ak áno, váš vizuálny obraz vo vašej mysli je podporený príjemnými pocitmi radosti z veci, ktorú si predstavujete. Potom je veľmi reálne, že sa k takémuto auto aj dostanete. Nie, nespadne vám z neba rovno vedľa gauča, na ktorom práve vizualizujete, ako si mnohí mylne vysvetľujú proces vizualizácie. Vesmír vám prinesie do cesty situácie, pri ktorých sa k takémuto autu budete môcť dostať. Len treba vedieť prijať, že to nemusí prísť spôsobom, ktorý vymyslela vaša hlava,“ vysvetľuje fungovanie vizualizácie Angelika Vavrová z Angelik.sk.

Čo sa teda deje, keď začneme dennodenne vizualizovať? V prvom rade sa vizualizovaný obraz dostane do nášho podvedomia. To má za následok to, že začneme hľadať možnosti, ako sa k tomuto obrazu dopracovať. Vizualizácia zároveň nadstaví mozog tak, aby videl a hlavne naplno využíval príležitosti, ako svoj sen dosiahnuť. Vizualizáciou tiež pritiahnete do svojho života ľudí, ktorí vám s jeho plnením pomôžu. Vďaka tomuto nástroju jednoducho človek pociťuje neuveriteľne silnú motiváciu, ktorá ho k vysnívanému cieľu dovedie.

Ako vizualizovať?

Ak naozaj túžite, aby sa vaše sny uskutočnili, musíte sa naučiť vizualizovať dennodenne. Najlepší čas je pred spaním. Pokojne si sadnite, alebo ľahnite a zatvorte oči. Snažte sa detailne predstaviť si konkrétny obraz (situáciu) po tom, ako sa vám splní. Urobte všetko preto, aby daný obraz čo najviac vystihoval vysnívanú realitu. Sústreďte sa aj na tie najmenšie drobnosti: gestá, mimiku, oblečenie, zvuky, vlastné pocity. Vy ste jednoducho postava, ktorá hrá vo vlastnom filme podľa vlastného scenára so všetkým, čo k nemu patrí. Všetko je tak, ako to chcete vy, aj ten najmenší a naoko najnepodstatnejší detail.

Ako to vyzerá v praxi? V prípade, že máte 20 kilogramov nadváhu a túžite po sexi krivkách, predstavte si situáciu, že ich už máte. Napríklad takto: Prechádzate sa ladným krokom po zlatistej pláži v Monaku v odvážnych bikinách tyrkysovo-modrej farby (napríklad v tých, ktoré ste videli včera vo výklade). Pokožku máte krásne opálenú. Letný bronz ešte viac vyzdvihuje vytvarované proporcie vášho tela. Občas vám po tele stekajú kvapky potu. Nohy sa vám príjemne zarývajú do jemného piesku. Na vašom bruchu sa vynímajú „tehličky“, ktoré by vám závidela nejedna fitneska. V ruke nesiete obľúbený chladený drink, z času na čas si z neho odpijete, cítite, ako vás príjemne osviežuje. Mužské oči z vás nespustia pohľad (pokojne si predstavte konkrétnych mužov a ich reakcie). Cítite to a usmievate sa. Ste sebavedomá, vychutnávate si horúce slnko, počúvate šum mora i smiech detí, ktoré si neďaleko stavajú hradby z piesku. Ste jednoducho šťastná a spokojná s telom bohyne...

Na čo si treba dať pri vizualizácii pozor?

Problémom pri vizualizácii môže byť nízke sebavedomie, strach či presvedčenie, že vy si nezaslúžite to, aby sa vám sen splnil. „Ak máte nízke sebavedomie a neveríte, že si zaslúžite dobré veci, je vizualizácia úplne zbytočná. Budete si chcieť predstaviť krásne, nové, červené auto, zavriete oči a stále tam budete vidieť to vaše rozhegané, dvadsať rokov staré auto s odpadnutým blatníkom. V lepšom prípade to nové auto aj uvidíte vnútorným zrakom, ale celé vaše telo naplnia pochybnosti, či sa práve vy k takémuto autu dostanete. Respektíve, pohltí vás myšlienka, že vy na také auto nikdy peniaze mať nebudete. Čo si predstavujete a čo cítite, to posilňujete a takouto vizualizáciou si priťahujete staré, nefunkčné veci, programy alebo spôsoby vo vašom živote. Takže v tomto prípade treba najprv zvýšiť svoje sebavedomie: odstránením blokov, nesprávnych presvedčení, pocitov strachu, viny a pochybností. Treba ich vymeniť za pocit, že mám právo na dobrý život, naplnený novými vecami, dobrými zážitkami, zdravím, láskou a radosťou a potom smelo do vizualizácie! Vizualizovať niekedy vôbec netreba, stačí vedieť, čo chcete, pomenovať čo najviac detailov a nepokaziť to už vyššie spomínaným. A ani sa nenazdáte a sedíte v novom aute, ktoré uháňa za krásnymi zážitkami vašich dní,“ upozorňuje Angelika Vavrová.

Zdroj foto: unsplash.com, Kevin Schmitz

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

5 tipov, ako to s behom nevzdať5 tipov, ako to s behom nevzdať

Neviete, ako docieliť, aby sa beh stal pevnou súčasťou vášho životného štýlu? Skúste to s našimi tipmi.

 

 

6 tipov, ako urobiť z cvičenia zvyk6 tipov, ako urobiť z cvičenia zvyk

Pravidelná pohybová aktivita má mnoho fyzických i psychických benefitov, ktoré všetci poznáme, ale aj tak niekedy nestačia na to, aby sme cvičili pravidelne. 

 

Chcem jesť zdravo a cvičiť, ale chýba mi motivácia. čo s tým?Motivácia na každý deň, alebo pomaly ďalej zájdeš

Ak chcem pravidelne cvičiť, nestačí iba pevná vôľa, musím nájsť spôsob, ako zapojiť aj emócie.


Anketa

Ako a kde najčastejšie cvičíte?

Sám doma.
Sám alebo s kamarátmi vo fitcentre.
Sám pod vedením trénera.
Uprednostňujem skupinové cvičenia pod vedením inštruktora.
Využívam služby virtuálneho trénera.
Je to rôzne podľa toho, na čo mám práve chuť.

Celkom hlasovalo: 1091

Autor článku

Mirka Mikova

Mgr. Mirka Suchárová

Redaktor, editor, copywriter. Viac sa dozviete na mojej stránke:

https://www.miroslavasucharova.sk/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Zaslúžite si všetko, po čom túžite. Vizualizácia vám v tom pomôže

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.