Nakopni sa v novom roku v REŠTART VÝZVE s Michalom Páleníkom!

Zacvičte si v prírode: Pozrite si vhodné ubytovania na športové sústredenia

Advertoriál

Túžite po aktívnej dovolenke, ktorá podporí vaše zdravie? Namiesto klasických all-inclusive pobytov v zahraničí popremýšľajte nad zaujímavými miestami na Slovensku, ktoré sú ideálne na turistiku, beh alebo akúkoľvek inú športovú činnosť. Ak neviete, kam najbližšie vycestovať, pripravili sme si pre vás niekoľko tipov.

Cvicenie_Priroda
Zdroj: StockAdobe
29. NOV 2022

Len na skok od Bratislavy

Foto 1 - Chata Zoska

Foto 2 - Chata Zoska

Modra je obľúbeným miestom najmä pre tých, ktorí nechcú cestovať príliš ďaleko od Bratislavy, no túžia po dobrej túre alebo krásnych cyklotrasách. Pre aktívnych turistov je ideálnym ubytovaním Chata Zoška, ktorej súčasťou môže byť po vyžiadaní aj multifunkčné ihrisko, paintball, beach volejbal či veľkoplošná trampolína. Nudiť sa tak nebude dieťa ani dospelý.

Väčšina turistov si pochvaľuje najmä priestrannosť izieb, veľa lôžok (až 33) a blízkosť k Bratislave. Plusom je tiež krásne prostredie a skutočnosť, že súčasťou areálu je exotická mini Zoo.

Krásna príroda v Oraviciach

Foto 3 - Chata Janko Oravice

Foto 4 - Chata Janko Oravice

Ak by ste chceli ísť na sever Slovenska, ideálnym riešením sú Oravice, ktorá lákajú krásnou prírodou a rôznymi aktivitami pre deti aj dospelých. Výbornou voľbou ubytovania je Chata Janko Oravice, ktorá sa nachádza kúsok od Brestovskej jaskyne, Náučného chodníka Antona Kocyana a Tiesňavy Juráňova dolina. Oproti chate nájdete aj požičovňu bicyklov, vďaka čomu si môžete dať do tela na jednej z cyklotrás.

Turistom, ktorí navštívili chatu, sa najviac páčila oblasť, v ktorej sa ubytovanie nachádza, krásne zariadenie a priestrannosť objektu. Veľkou výhodou je aj sauna a jacuzzi.

Luxus v Radave

Foto 5 - Penzion Iveta

Foto 6 - Penzion Iveta

Pre tých, ktorí by hľadali okrem množstva aktivít aj luxus, je k dispozícii Penzión Iveta nachádzajúci sa v obci Radava. Ten poskytuje turistom množstvo doplnkových služieb, ako napríklad fitness centrum, wellness s fínskou saunou či jacuzzi. 

Veľkým plusom pre mnohých cestovateľov je čistota zariadenia, krásne priestranné izby, vynikajúci personál a blízkosť k zaujímavým miestam, ako napríklad termálne kúpalisko v Podhájskej, Dom ľudového bývania vo Veľkých Lovciach či Kláštor Mariánska Čeľaď.

Pokoj na Záhorí

Foto 7 - Chata Konvalinka

Foto 8 - Chata Konvalinka

Chceli by ste ujsť z ruchu mesta a zaspávať pri pokojnom šume lístia? Vycestujte na Záhorie, kde sa môžete ubytovať v Chate Konvalinka, ktorú turisti obľubujú najmä vďaka skvelej lokalite. Okolie je tiché a pokojné. Jednotlivé miesta, ako napríklad Baziliku Sedembolestnej Panny Márie, Plavecký hrad alebo Plaveckú jaskyňu, môžete objavovať pešo, prípadne na bicykloch. Pre turistov predstavovala veľké plus aj skvelá vybavenosť objektu, čistota a služby personálu.

Milovníkov športu, akcie a pohybu poteší aj blízkosť jazier, pri ktorých si môžu zabehať, prípadne sa vydať na rybolov.

Perfektný oddych v Turanoch

Foto 9 - Chata Trusalka

Foto 10 - Chata Trusalka

Plánujete aktívny výlet s väčšou rodinou alebo skupinou priateľov? Vyrazte do mesta Turany, kde objavíte Chatu Trusalku vhodnú až pre 26 osôb. Jej súčasťou je biliard, stolný tenis, stolný futbal aj elektronické šípky. Ak by vám to nestačilo, pohyb si môžete dopriať pri objavovaní prírodného jazera Šútovo, kde sa v letných mesiacoch dá okúpať. V zime si zas užijete známe lyžiarske strediská.

Turistom sa na Chate Trusalka páči najmä jej blízkosť k rôznym atrakciám a známym miestam, ľahká prístupnosť, skvelá vybavenosť, priestrannosť, čistota a vhodnosť aj pre väčšie rodinné oslavy.

Hľadáte ďalšie možnosti ubytovania v známych či menej známych oblastiach na Slovensku? Prezrite si ponuku najväčšieho ubytovacieho portálu Hauzi.sk, kde nájdete nielen veľké množstvo chát, penziónov, hotelov či apartmánov, ale takisto tie najnižšie ceny.

Zdroj fotografií: Hauzi


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Zacvičte si v prírode: Pozrite si vhodné ubytovania na športové sústredenia

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.