TU nájdeš vyše 300 tréningov už za 6,50 € mesačne

Zábavný a inšpirujúci skutočný Denník aktívnej matky

Redakcia

Zbaví sa Adela nadváhy, kvôli ktorej sa neohne na milovanej joge? Zabehne maratón, aj keď pri deťoch a psovi nestíha trénovať? A čo zas rozhrýzol zlomyseľný dobrák pes?

Dennik aktivnej matky_Ilustracia
Zdroj: https://www.noxi.sk/dennik-aktivnej-matky/
19. FEB 2018

Deti sú úžasné. Najmä tie vlastné, však? Niekedy pekne potrápia, spôsobia nervové zrútenia, občas sa vám pri nich zastaví srdce, ale navždy sú to vaše milované deti, ktoré by ste za nič na svete nevymenili. Presne také sú aj deti aktívnej matky Adely Jasenovcovej. Bežne píše pre magazíny a webové portály, printy, aj blogy a teraz jej konečne vyšla knižka Denník aktívnej matky.

Ako tvrdí, žiadne kapitolky o sŕkaní latté s dokonalým mejkapom a účesom. Nie je to ani o tom, ako vyzerať úžasne, hoci ste sa tri noci poriadne nevyspali.

Je to reálny denník aktívnej matky, ktorá má dve deti, niekedy neposlušného psa a občas aj  manžela. Teda takého, čo je stále preč. Je to knižka o tom, ako sa nezblázniť, keď vám všetko v domácnosti a rodine prerastá hlavu a že sa dá z toho elegantne vykorčuľovať. Píše o aktívnych deťoch, cestovaní s drobcami aj sebarealizácii, či športovaní.

Adela ponúka množstvo milých, zábavných a poučných príbehov, ale tiež užitočné tipy. Napríklad Najväčšie chyby žien pri chudnutí (alebo ako si dať postavičku do šejpu). Pre pohodlné, občas lenivé mamičky bude zaujímavá kapitola Ako cvičiť len 30 minút denne.
„Žiadne deti – žiadna kniha,“ tvrdí Adela. „Bez tých dvoch opičiek by som nebola matka a bez ich tatina by som nebola aktívna. Bol by to len denník unudenej ženy, ktorá bez ladu a skladu pláva životom a necháva sa v kaviarni unášať predstavami, ako raz bude všetko inak.“

Som jogamatka

Rovnako ako tá podložka na jogu. Ohybná, gumená, protišmyková a občas ma treba vykúpať. Jogu nevyznávam ako svoj životný štýl, hoci úplne chápem tých, ktorí jej prepadli. I ja by som rada, ale tých závislostí mám viac než dosť. Spomeniem iba zopár: chuť rannej kávy po prebdenej noci, vôňa čistej bielizne, ktorú niekto vyvesí namiesto mňa, detský smiech, ak po ňom nenasleduje plač, a ďalšie radosti. A samozrejme, postaviť sa na podložku do príjemnej tmavej miestnosti, pričom za dverami nepiští malý človek a nemusím sa ponáhľať.

Denník aktívnej matky najlepšie chutí s dobrou kávou a poriadnym kusom domáceho koláča. Krátke poviedky a príbehy, z ktorých vám môže byť do smiechu alebo do plaču.

Stúpili ste už v noci na takú tú malú, ale sakra ostrú lego kocku, keď ste sa uprostred noci ponáhľali k dieťaťu, ktoré kričalo, že musí na záchod, aj keď ste správne tušili, že už sa asi netreba ponáhľať, lebo TO už bolo v gatiach?

Ak áno, pri čítaní sa teda asi až tak nebudete smiať. Máte radi motivačné citáty, retušované fotky a success stories? Kúpte si teda inú knihu. Ale potom sa nedozviete, či matka Adela ten maratón zabehne, aj keď pri deťoch a psovi nestíha trénovať. Zbaví sa nadváhy, kvôli ktorej sa neohne na milovanej joge? Nebudete vôbec vedieť, čo všetko ešte nestihne, rozbije, pripečie. Najmä ak jej muž vôbec nepomáha a furt je niekde na bicykli. Úplne vám ujde, čo rozhrýzol zlomyseľný dobrák pes...

„Vopred vás radšej varujem. Toto je skutočný denník aktívnej matky, v ktorom sa určite nedočítate o sŕkaní latte s dokonalým účesom a mejkapom, ani o tom, ako vyzerať úžasne, keď sa tri noci nevyspíte,“ upozorňuje Adela Jasenovcová v úvode.
Dozviete sa tu, že život matky ide ďalej, je plný nepredvídateľných okolností, hoci si občas myslí, že jej ušla posledná električka. Dočítate sa, že detský svet je perfiš, ak sa hýbete, realizujete a robíte veci, ktoré vás bavia.

Dennik aktivnej matky_Ilustracia

Úryvok z knihy:

Suseda z bytu pod nami ma odchytila cestou k autu. Veľa toho nenahovorí, a tak ani veľa o sebe nevieme. Je to staršia pani, vdova a drží si odstup. No dnes sa tvári o čosi priateľskejšie.
„Adelka, môžem sa vás niečo spýtať?“ povie a chvíľu sa zdráha položiť otázku.
„Jasné!“ Prikývnem.
„V noci počujem strašidelné zvuky. Približne z tých miest, kde je hala,“ nedočkavo čaká na odpoveď.
„Je pravda, že náš pes dosť chrápe a počas splnu občas zavýja ako vlk, aj jeho ratanový pelech vŕzga... ešte dačo iné myslíte?“ čudujem sa.
„Uf, tak to mi odľahlo. To je ono! Chrápe presne ako môj nebohý manžel. Myslela som si, že ma chodí strašiť,“ povie suseda s úľavou.

Knihu si môžete kúpiť v kamenných aj online predajniach známych kníhkupectiev ako aj cez e-shop vydavateľstva Noxi: https://www.noxi.sk/dennik-aktivnej-matky/


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Zábavný a inšpirujúci skutočný Denník aktívnej matky

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.