Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Vizualizujte a dosiahnete všetko, čo chcete

Skúšali ste si už niekedy predstaviť dosiahnutie vašich športových úspechov ešte pred tým, ako k nim došlo? 

Ako sa vizualizáciou dostať k svojím športovým úspechom a dosiahnuť lepšie ciele
21. NOV 2016

Ak áno, použili ste princíp vizualizácie na to, aby ste si zlepšili skutočnú situáciu.

Myseľ a predstavy

Myseľ a predstavy nepatria medzi často diskutované oblasti v oblasti športovania a tréningu. Je to však chyba, pretože ide o veľmi mocnú zbraň, ktorú máte a budete mať vždy pri sebe. Inak povedané, pozitívne myslenie navodí pozitívne myšlienky. Vizualizácie sú účinné, ak sa im venujete čo i len 5 minút denne. Fungujú rovnako účinne pri začiatočníkoch i pri skúsenejších športovcoch. Ak používate myseľ na vytvorenie jednoduchých a pozitívnych predstáv určitých športových výkonov, spustí to odozvu v nervovom systéme, ktorá sa neskôr prejaví v praxi ako zlepšenie športového výkonu. Funguje to tak preto, lebo si predstavujete, ako vykonávate určitú úlohu perfektnou formou. Keď si to ideálne prevedenie vaša myseľ zapamätá, vytvorí sa akési neurálne prepojenie, alebo neurálny model, ktorým sa bude telo neskôr riadiť aj v praxi.

Vizualizácia môže byť silným nástrojom, ak sa ho naučíte správne používať

Môžete si v hlave priblížiť tréning alebo športový výkon, ktorý vás v blízkej dobe čaká a cieľ, ktorý v ňom chcete dosiahnuť. Potom si predstavujte, ako daný cieľ plníte, samozrejme, vždy s úspešným koncom. Po ukončení výkonu si ho ešte raz prejdite celý v hlave (ako skutočne dopadol), je to dôležité, aby ste vedeli napraviť prípadný problém, ku ktorému došlo, resp. aby ste boli lepšie pripravení na ďalší.

Vizualizácia sa dá použiť aj pri zdvíhaní činky

Pri správnej vizualizácií, si telo poradí so všetkým, čo ovplyvňuje vašu silu pri zdvíhaní činky. Vaše telo bude automaticky vedieť, čo má robiť a spraví všetku ostatnú prácu navyše a aktivuje všetky pomocné svaly, ktoré sa využívajú ako opora pri danom zdvíhaní činky.  

Ak o sebe budete pochybovať, ste o krok bližšie ku zlyhaniu, ale ak si budete veriť a vytvárať pozitívne obrazy, kráčate smerom k úspechu!

Zdroj foto: goodfon.su

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

10 krokov k pozitívnemu prístupu k životu!10 krokov k pozitívnemu prístupu k životu!

Niet pochýb o tom, že kladný pohľad na život je základom zdravia, úspechu, šťastia a spokojnosti.

 

6 tipov, ako urobiť z cvičenia zvyk6 tipov, ako urobiť z cvičenia zvyk

Pravidelná pohybová aktivita má mnoho fyzických i psychických benefitov, ktoré všetci poznáme, ale aj tak niekedy nestačia na to, aby sme cvičili pravidelne. 

 

O kvalite života rozhoduje aj emocionálna inteligenciaO kvalite života rozhoduje aj emocionálna inteligencia

Môžete mať tie najlepšie zručnosti a schopnosti na svete, no pokiaľ nemáte dostatočne rozvinutú aj emocionálnu inteligenciu, úspech a spokojnosť môžu byť v nedohľadne.


Autor článku

michal.lendel@cvicte.sk

Ing. Michal Lendel, fitnes tréner I. triedy

V minulosti som sa aktívne venoval viacerým športom: hádzaná, basketbal, volejbal. Posledných päť rokov sa venujem hlavne kulturistike. Zaujímam sa aj o zdravé stravovanie, vypracovávanie jedálničkov na mieru, doplnky výživy a pracujem aj ako fitnes tréner. Váš úspech je aj mojím úspechom.

http://www.facebook.com/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Vizualizujte a dosiahnete všetko, čo chcete

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.