TU nájdeš vyše 300 tréningov už za 6,50 € mesačne

VIDEO TRÉNING: Power joga cviky, pri ktorých sa zapotíte

redakcia

Nenechajte si ujsť tréning, ktorý spevní a vytvaruje telo.

VIDEO TRÉNING: Power joga cviky, pri ktorých sa zapotíte
Zdroj: Tatiana Gernátová
26. FEB 2020

Power joga je jedným z najpopulárnejších štýlov jogy, ktorý má množstvo pozitívnych účinkov na telo i psychiku. Ktoré stoja za zmienku?

Spevňuje telo

Štíhle telo, ktoré nie je pevné a vyformované, nemôže správne fungovať a ani skvelo vyzerať.

Power joga je výborný spôsob, ako nielen schudnúť, ale aj spevniť a vyformovať postavu. Je to moderný štýl jogy využívajúci váhu vlastného tela na posilnenie svalstva.

Dôležité je spomenúť aj to, že do cvičenia sú aktívne zapojené hlboké svaly, ktoré pri mnohých iných cvičeniach zostávajú nepovšimnuté.

To znamená, že power joga zlepšuje celkovú flexibilitu a silu, ktoré aj v dôsledku sedavého spôsobu života dostávajú na frak.

Výsledky sú viditeľné už po niekoľkých poctivo odcvičených hodinách – telo vyzerá opticky štíhlejšie, je pevnejšie, vyformované, svaly sa naťahovaním predlžujú.

Zlepšuje držanie tela

Správne držanie tela je dôležité pre zdravie pohybového aparátu. Avšak veľa prezrádza aj o tom, akí sme. Napríklad sebavedomí ľudia stoja vzpriamene s vystretými plecami, tí s nižšou sebadôverou majú zhrbený postoj.

Myslieť by sme mali aj na to, že držanie tela ovplyvňuje našu myseľ a emócie. Platí to aj naopak, teda stav mysle vplýva na držanie tela.

Power joga cviky nám pomôžu so správnym držaním tela, vďaka ktorému sa budeme cítiť sebavedomejšie i spokojnejšie.

Spaľuje tuky

Power joga je štýl jogy, ktorý je stvorený na chudnutie. Pri cvičení sa výborne spaľujú tuky – dochádza k zvýšeniu svalovej hmoty i metabolizmu. Za hodinu power jogy sa dá spáliť 200 – 300 kalórií.

Prospieva pokožke

Power joga je intenzívne cvičenie, pri ktorom dochádza k odvádzaniu toxínov z tela a zároveň k zlepšeniu krvného obehu. To sa priaznivo odzrkadlí nielen na fungovaní imunitného systému, ale aj na vzhľade pokožky.

Učí nás milovať seba samého

Zdravá sebadôvera a primeraná sebaláska sa odzrkadľujú vo všetkých oblastiach nášho života. Ak nemáme dostatočne radi samých seba, nemôžeme milovať ani ostatných.

Ak máme v tomto smere medzery, môžeme začať tým, že si niekoľkokrát týždenne vyčleníme čas na seba a budeme sa venovať cvičeniu power jogy. 

Už po niekoľkých týždňoch zistíme, že sa pozitívne mení nielen naše telo, ale aj postoj k sebe samému. 

Pomáha lepšie zvládať stres a skvalitňuje spánok

Pravidelné cvičenie power jogy priaznivo ovplyvňuje aj hladinu hormónov v našom tele. Vďaka tomu budeme lepšie zvládať stres v bežnom živote.

Samozrejme, aj pri tomto cvičení sa uvoľňujú hormóny šťastia, vďaka ktorým pocítime prílev dobrej nálady a energie už počas cvičenia.

Joga je tiež výborným prostriedkom na dosiahnutie kvalitného spánku.

Ako získať maximum benefitov z cvičenia power jogy?

Kľúčové sú tri predpoklady – láska k power joge, pravidelnosť a správne prevedenie celého cvičenia. Okrem toho môže jej účinky znásobiť ashwagandha – indický ženšen. Jedná sa o významný adaptogén, ktorý prispieva k tomu, aby boli telo a myseľ v rovnováhe. Vtedy sa cítime vyrovnane a šťastne.

Tip redakcie: Ashwagandha od Avity

aswagandha

Okrem toho ashwagandha navodzuje pocity energie a vitality, podporuje fyzickú výdrž a má priaznivé účinky na svaly – napomáha budovaniu svalovej hmoty a ochraňuje ju. Zároveň prispieva k celkovej regenerácii organizmu. Pôsobí ako antioxidant. Antioxidanty sú známe tým, že chránia bunky pred oxidačným stresom, teda pred poškodením a následným vznikom zdravotných problémov. Za zmienku stojí aj to, že indický ženšen zvyšuje vytrvalosť a silu.

Zacvičte si powerjogu s nami!

Dosť bolo rozprávania. Vyskúšajte si tréning, ktorý si pre vás pripravila inštruktorka powerjogy Jana Šimkovočová


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - VIDEO TRÉNING: Power joga cviky, pri ktorých sa zapotíte

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.