Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

VIDEO TRÉNING: Perfektná stojka na rukách

Zlepšíte si ňou stabilitu i koordináciu. Aj o tom je stojka na rukách. Pre niekoho meditácia, pre iného zábava. Poďte sa s nami naučiť, ako ju perfektne zvládnuť.

VIDEO TRÉNING: Perfektná stojka na rukách
Zdroj: Miroslav Vaňo
6. MÁJ 2020

Čo si predstavíte pod pojmom stojka na rukách? Niektorým z nás sa v mysli objavia spomienky na obdobie detstva, keď pre nás stojka na rukách nebola žiadny veľký problém. Súťažili sme, kto vydrží najdlhšie.

Iným sa zježia chlpy na rukách, pretože táto pozícia im pripadá veľmi náročná, až nebezpečná. Nájdu sa aj takí, a nie je ich málo, v ktorých sa objaví túžba zvládnuť ju opäť alebo ju urobiť prvýkrát v živote, a tak posunúť svoje limity o kúsok ďalej.

Miroslav Vaňo

Stojka na rukách zocelí telo i ducha

Stojku na rukách môžeme s pokojom označiť za kráľovnú všetkých cvikov, pretože ak sa chcete udržať v pozícii hore nohami, musíte mať silné telo.

Zároveň robenie stojky preverí aj charakter – tisíckrát spadnete a budete to musieť (chcieť) skúšať znovu a znovu. Niekoľkokrát týždenne, polhodinu až hodinu vkuse. Alebo sa budete o stojku pokúšať kedykoľvek a kdekoľvek počas dňa, lebo vám to nedá pokoj.

Aké sú pozitíva stojky na rukách? Pri tréningu si precvičíte každý jeden sval, spevnejú vám ramená, zápästia, zadok i brušné svaly. Zlepšíte si stabilitu aj koordináciu v priestore. V neposlednom rade sa upokojíte, odreagujete od starostí bežného života. Mnohí robenie stojky prirovnávajú k meditácii. Pre ďalších je skvelou zábavou.

Nácvik a robenie stojky spôsobí, že vzrastie vaša sebadôvera, čo sa prejaví aj v ostatných oblastiach vášho života – v parnerskom, rodinnom i pracovnom. V neposlednom rade stoj na rukách prospieva mozgu a pokožke, čiže ušetríte na drahej kozmetike s liftingovým účinkom.

Chcete to skúsiť?

Stojku môže trénovať každý bez ohľadu na vek, stačí chcieť a byť trpezlivým. Na urobenie stojky potrebujete silu, mobilitu a skvelo porozumieť technike.

Viac vám vo videu prezradí profík, ktorý sa venuje nielen stojkám, Miroslav Vaňo:

Kto je Miroslav Vaňo?

Miroslav Vaňo je závislákom na pohybe, ktorý stále hľadí na horizont, hľadajúc ďalšiu výzvu. Fascinuje ho telo, pohyb… Túži búrať hranice toho, čo ľudské telo (ne)dokáže. Nie je to o zdraví, je to o pohybe. Je to filozofia a životný štýl.

Jeho snom je naučiť ľudí sa opäť hýbať, vrátiť ich späť k surovej podstate a významu tela, byť príkladom toho, aká radosť môže sršať z prebudeného tela.

Chce ľuďom otvoriť oči a ukázať, že pohyb je základ radosti, že cez neho sa dokážu zlepšiť v každej jednej osobnej vlastnosti, že vďaka nemu sa dokážu tešiť z každej chvíle v živote. Túži, aby zistili, že ak sa nebudú hýbať, skôr či neskôr stratia túto schopnosť a späť už cesty nebude.

Miroslav Vaňo

Je študentom medicíny, vášnivým muzikantom a poznávaniu pohybu sa venuje od svojich 17-tich rokov. Venuje sa gymnastike, parkouru, akrobacii, kalistenike, tancu, handbalancingu a rovnováhe, bojovým umeniam, meditácii, zvieracím pohybom, trickingu... Jednoducho sa snaží rozvíjať svoje telo vo všetkých smeroch.

Tvorí videá o pohybe a svojej filozofii a dúfa, že sa mu podarí ukázať čo najviac ľuďom cestu späť k pohyblivému a šťastnému telu.


Autor článku

Mirka Mikova

Mgr. Mirka Suchárová

Redaktor, editor, copywriter. Viac sa dozviete na mojej stránke:

https://www.miroslavasucharova.sk/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - VIDEO TRÉNING: Perfektná stojka na rukách

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.