Var rýchlo a chutne s knihou ZDRAVÉ RÝCHLOVKY 2.

VIDEO: Pomôžte si dychom k zvládaniu stresu a úzkostí

redakcia

Keď sme v strese, je to vidieť, pretože celé telo sa dostáva do napätia. Tak ako uvoľníme napäté telo, ak nevieme riadiť stres? Dychom. Ten ovládať vieme a správne dýchanie uvoľní aj svaly.

VIDEO: Pomôžte si dychom k zvládaniu stresu a úzkostí
Zdroj: Simona Hulmanová
6. APR 2021

Akýkoľvek stav našej psychiky sa prejaví na dýchaní. Ak sa bojíme, zadržujeme dych, alebo dýchame plytko, viac ústami ako nosom. Ak sme pokojný, dýchame hlboko a pomaly. Keď si tento proces dýchania uvedomíme, môžeme ho ovládať a tak sa vedome dostať do fyzickej pohody, hoci udalosti, ktoré stres a úzkosť spôsobili, stále existujú.

Dýchanie je preto základným prvkom práce s telom v športe, bojových umeniach, a samozrejme aj v joge, pričom dôraz sa kladie na dýchanie nosom, ktoré je vo väčšine situácií zdravšie. Pomôžte si dychom k zvládaniu stresu a úzkostí jednoduchým tréningom, ktorý vám v nasledujúcom videu predvedie certifikovaná inštruktorka power jogy Jana Šimkovičová.

Či už s POWER JOGOU začínate alebo ste pokročilí, odporúčame vám komplexný video program na domáce cvičenie Supershape POWER JOGA. Nájdete v ňom 12 dynamických online tréningov do jednej hodiny a viac než 10 hodín kvalitného cvičenia s profi slovenskou trénerkou. Tak neváhajte a začnite cvičiť POWER JOGU ešte dnes!

Zaverecna Obrazovka_Predajne Video_Power Joga

Pred a po tréningu jogy nezabúdajte ani na pravidelný pitný režim, ako aj dopĺňanie minerálov a vitamínov. Aj preto je partnerom video programu Supershape POWER JOGA prírodná minerálna voda Mitická, s priaznivým pomerom vápnika a horčíka.

Banner_Miticka_2020_04


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - VIDEO: Pomôžte si dychom k zvládaniu stresu a úzkostí

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.