TU nájdeš vyše 300 tréningov už za 6,50 € mesačne

Uličnica. Jana Benková má novinku

redakcia

Jedna z najobľúbenejších slovenských autoriek Jana Benková vydáva nový román Uličnica, v ktorom si jej čitatelia nájdu to, na čo sú zvyknutí. 

Uličnica. Jana Benková má novinku
7. AUG 2016

„Úsmev, slnko, iskrivé dialógy, a keďže disponujem obrovským množstvom informácií z rôznych oblastí, klasickú románovú dejovú líniu už tradične zdobím aj glosovaním aktuálnej slovenskej reality,“ približuje Jana Benková.

Najsilnejší je však samotný príbeh.
Hlavná hrdinka Svetlana naivne verí v spravodlivosť, ale netuší, s akým rafinovaným súperom sa pustila do zápasu. Jej dlho pripravovaná vendeta sa nevydarí tak, ako si naplánovala...
Teraz už striehne smrť aj na Svetlanu. Na úteku pred dôsledkami skončí úplne na dne – v cudzom meste, na ulici v spoločnosti žobrákov a holubov. Vystrašené dievča bez prostriedkov napokon prijme miesto striptérky vo viedenskom nočnom klube. Stane sa hviezdou nočného života rakúskej metropoly a dúfa, že konečne našla svoje šťastie...

Lenže život jej ho nedaruje len tak a Svetlana zrazu stojí pred osudovou voľbou – láska alebo sloboda?

Snažila som sa tancovať a zhadzovať zo seba chatrné handričky tak, aby som sa v šialenej spleti farebných svetiel a v rytme pesničky krútila okolo tyče čo najďalej od dotieravých rúk pred polnocou úplne rozbesneného davu. K tým nechutne nadržaným zverom som sa priblížila vždy iba tesne pred koncom skladby. Aj tak mi však spotenými labiskami poobchytávali nohy, až mi bolo na vracanie. Čo najskôr sa dostať do sprchy!
Museli sme piť alkohol, aby sme sa dostali do nálady. Minerálku mi po čase zakázali, tak som si ju nosila tajne v kabelke. Jednému-dvom pohárom čohosi ostrého, čo nám nalievali, som sa nevyhýbala najmä pri prvých vystúpeniach, keď by som bez panáka ani nevyšla na javisko, ale tie som o chvíľu vytancovala.
Niektoré z dievčat vraveli, že 44-ka je luxusný podnik, raj na zemi. Zažili vraj oveľa horšie veci, dvom sa len tak-tak podarilo dostať z pajzla, kde si ich poslušnosť udržiavali dennodennými bitkami a znásilňovaním.
Hovorím, v tejto brandži som mala veľké šťastie.

Kniha Uličnica je začiatkom spolupráce úspešnej autorky Jany Benkovej s najväčším slovenským vydavateľstvom Ikar. Je to príbeh o hľadaní šťastia a slobody...

Jana Benková patrí medzi najúspešnejšie a najobľúbenejšie slovenské autorky, čo dokázala aj víťazstvom v ankete najväčšieho internetového kníhkupectva a vysokými predajmi svojich kníh. Tie neklesajú ani po vyše 20 vydaných knihách.
„Myslím, že čitateľov priťahujú moje knihy preto, lebo sú plné úsmevu, inšpirácie, povzbudenia aj pri tých najťažších problémoch, ktoré čitatelia môžu zažiť,“ vysvetľuje Jana Benková v rozhovore pre portál LepšíDeň.sk.

bux uličnica

Zdroj: PR


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Uličnica. Jana Benková má novinku

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.