Nezmeškaj začiatok BEŽECKEJ VÝZVY – pridaj sa ešte DNES!

BEŽECKÁ VÝZVA 2024

Účinné pilates cviky na chrbticu

redakcia

Chrbtica je každodenne vystavovaná veľkej záťaži. Zlepšite jej stav prostredníctvom overených pilates cvičení.

pilates cvicenie
13. OKT 2016

Považujete cvičenie chrbta za záležitosť vyslovene spojenú s rehabilitačnými cvičeniami v zdravotných strediskách? Uchyľujete sa k cvikom na chrbát len vtedy, keď sú bolesti neznesiteľné? Robíte obrovskú chybu, pretože chrbtica patrí k najviac namáhaným oblastiam tela a zaslúži si primeranú pozornosť.

Pilates cvičenia určené na chrbát vám ponúkajú príležitosť k zlepšeniu stavu vašej chrbtice a celého tela. Chrbtica vám bude skvelo slúžiť a bolesti sa stanú úplne neznámym pojmom vášho života. Nezabúdajte na dôsledné dodržiavanie zásad pilatesu pri každom cviku!

Pilates Dart

Prvé cvičenie je určené pre všetkých, ktorí trpia bolesťami chrbtice. Vďaka cvičeniu adekvátne posilníte hornú i dolnú časť chrbta. Cvik začínajte v polohe na bruchu, nohy sú spojené pri sebe na podložke.

Ruky sú vedľa tela, hlava čelom na zemi. Zodvihnite ruky nad podložku vedľa tela hánkami smerom von a zatlačte lopatky k sebe. Následne odlepte od zeme vrchnú časť tela, pričom pohľad smeruje do zeme a zhlboka dýchajte.

Stabilitu udržujte prostredníctvom spodnej časti tela. Cvik robte pomaly, ale plynule. Opakujte aspoň 3-krát.


Zdroj: youtube.com

Spine Twist

Sadnite si na podložku, chrbát je vystretý a brušné svaly stiahnuté. Nohy sú vystreté pri sebe, špičky prepnuté. Vystreté ruky smerujú do strán dlaňami nadol a sú rovnobežne s ramenami.

Predstavte si, že horná časť vášho tela je jeden neoddeliteľný celok. Je to dôležité pri vytáčaní trupu do strán, ktorý je podstatou tohto cviku – pohyb musí vychádzať z oblasti drieku, nie ramien ani panvy! Do strany sa otáčajte s výdychom, východiskovú polohu dosiahnete najlepšie s nádychom.

Pohyby vykonávajte striedavo raz na jednu, potom na druhú stranu (aspoň 5-krát).

 
Zdroj: youtube.com

Cat Stretch

Cat stretch alebo mačací chrbát je ako stvorený pre zlepšenie pohyblivosti chrbtice. Vychádza zo základnej polohy na štyroch. Dôraz klaďte na vystretý chrbát a hlava je v predĺžení s chrbticou.

S nádychom a veľmi pomaly prehýbajte chrbticu smerom dolu. Sústreďte sa na pohyby jednotlivých stavcov. V najvyššej polohe upierajte pohľad smerom do stropu. Nasleduje výdych a potom sa snažte pomaly dosiahnuť „guľatý“ chrbát. Hlava klesá prirodzeným spôsobom k podložke.

Cvik opakujte 5-krát.


Zdroj: youtube.com

Zdroj: www.pilates.about.com

Ak vás trápia bolesti chrbta, pomôžete si aj týmito cvičeniami z pohodlia domova

Tento video tréning je ukážkou z video programu na domáce cvičenie SUPER BODY 2.

V tomto video programe nájdete 16 vysoko intenzívnych HIT tréningov do 30 minút pre intenzívne spaľovanie a rysovanie.

Banner_Super Body 2_1200x600

Inšpirujte sa ďalšími cvikmi!

Pripravili sme pre vás viac článkov, v ktorých nájdete efektívne cviky na jednotlivé partie tela. S týmito cvikmi rozhodne precvičíte celé svoje telo a dosiahnete výsledky, aké si prajete.

Zdroj foto: goodson.su


DISKUSIA K ČLÁNKU (1)

Diskusia k článku - Účinné pilates cviky na chrbticu

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

chudnutiedieta.sk
chudnutiedieta.sk
 19.11.2013 18:34

Super do kancelárie..