TU nájdeš vyše 300 tréningov už za 6,50 € mesačne

Triumfy. Neúspechy. Tajomstvo značky NIKE

redakcia

Phil Knight je muž skrývajúci sa za slávnym symbolom NIKE. Tento chlapík bol odjakživa opradený tajomstvom.

Triumfy. Neúspechy. Tajomstvo značky NIKE
11. FEB 2017

Konečne sa rozhodol porozprávať svoj príbeh v podobe prekvapujúcich, skromných a zábavných pamätí, ktoré sú napísané nádherne a bez cenzúry.

Toto je úžasný príbeh o svetoznámej značke NIKE. Toto je Shoe Dog.
Mladý a zvedavý Phil Knight, čerstvý absolvent vysokej školu ekonomickej, si od otca požičal 50 dolárov a založil spoločnosť s jednoduchým poslaním: dovážať z Japonska kvalitné a lacné bežecké topánky.
Predával ich z kufra auta Plymouth Valiant a počas prvého roka 1963 zarobil osemtisíc dolárov hrubého.

Dnes ročný obrat Nike presahuje 30 miliárd dolárov. V ére startupov Knightova spoločnosť predstavuje zlatý štandard. Symbol zasvišťania nie je iba logo, vyjadruje aj ladnosť a veľkosť a stal sa jednou z mála ikon, ktoré okamžite rozpoznajú ľudia v každom kúte sveta.

Vypočujte si AUDIO úryvok.
Z knihy číta Boris Farkaš:

Všetko sa začína klasickým rozhodujúcim okamihom. Knight má dvadsaťštyri rokov a s batohom na pleciach putuje Áziou, Európou a Afrikou. Kladie si zásadné životné otázky a dospieva k záveru, že jediná cesta, po ktorej sa má vydať, je tá nekonvenčná. Povie si, že namiesto toho, aby pracoval pre veľkú korporáciu, vytvorí vlastnú spoločnosť, novú, dynamickú a inú.

Phil Knight, jeden z najvplyvnejších riadiacich manažérov na svete, je zakladateľ spoločnosti Nike, Inc. Ako jej výkonný riaditeľ pôsobil v rokoch 1964 až 2004 a dodnes zastáva funkciu predsedu predstavenstva.

Shoe Dog je inšpiratívny príbeh o veľkom odhodlaní, viere, tvrdo vybojovanej múdrosti a láske. Je to príbeh o víťazstvách i zlyhaniach, z ktorého sa možno naučiť veľa o inovácii a tvorivosti.
Phil Knight vás vezme na cestu k veľkému tresku, pri ktorom sa zrodil známy symbol zasvišťania.
„Zaspomína si na to, ako si prvý raz požičal peniaze od neochotných bánk, ako dal dokopy partiu zloženú z excentrických géniov, ktorí nezapadali do spoločnosti, ako všetci pracovali na tom, aby spoločnými silami vybudovali čosi jedinečné a prevratné. Kniha poslúži ako inšpirácia pre každého človeka s nekonvenčným snom,“ myslí si Michael Spence, ekonóm a nositeľ Nobelovej ceny.

bux nike

Zdroj: PR


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Triumfy. Neúspechy. Tajomstvo značky NIKE

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.