Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Trénujte s partnerom. Zblíži vás to

Adela Jasenovcova

Šport patrí medzi aktivity, ktoré môžu dodať bežnému dňu iný náboj. Obzvlášť keď sa robí v pároch a jeden druhého vzájomne podporuje. Dvojica spolu trávi viac času a viac sa spoznáva. No a tam, kde sú endorfíny, je aj šťastie,

Trénujte s partnerom. Zblíži vás to
Zdroj: https://stocksnap.io/author/56036
6. DEC 2017

Pokiaľ sa rozhodnete robiť nejakú vec spoločne, záleží vám na tom druhom, aby si to užil minimálne tak dobre ako vy. To platí najmä pre športové a pohybové aktivity, v ktorých sa ukazuje napríklad kondícia a zdravotný stav.

Nie je nič príjemné, ak zistíte, že by ste radi spolu plávali, no partner má lepšiu kondíciu ako vy a tým pádom sa automaticky staviate do role toho znevýhodneného. Dokonca sa môže stať, že začnete spolu súperiť a čaro spoločne strávených chvíľ sa môže ľahko zmeniť na stres a značné nepohodlie.

Preto hneď od začiatku si treba stanoviť jasné pravidlá, či idete závodiť alebo relaxovať. Jedno i druhé je fajn, pokiaľ sa na rovnakom variante zhodnú obaja. Sú aktivity, kde sa dá krásne zblížiť a vyhrať aj pridanú hodnotu. Napríklad jazda na bicykli, počas ktorej sa kondične nielen staráte o svoje telo, ale ste v prírode na čerstvom vzduchu, čo spôsobuje vyplavenie endorfínov z tela von. Ak sa k tomu pridajú aj slnečné lúče, pozitívny účinok na telo ocení aj myseľ.

Čo hovoria múdri

Podľa kanadského výskumu Canada´s health care system sa vedci a lekári zhodli na niekoľkých zdraviu prospešných aktivitách, ktoré sa starajú nielen o dobro tela, ale aj duše a podnecujú páry v tom najlepšom slova zmysle. Základom je, aby ste našli aktivitu, ktorá zodpovedá nielen kondícii oboch, ale aj nadšeniu a zábave.

Ak začnete spoločne s 30-minútovou aktivitou, otestujete svoje možnosti, vzájomne sa naladíte, namotivujete. Časom, ak to bude medzi vami klapať, budete prirodzene pridávať minúty, možno aj hodiny.

Odporúčané spoločné aktivity:

Beh, fitness chôdza, bicyklovanie, tanec, joga, turistika, sex, box, raketové športy.

Americký magazín Journal of Personality and Psychology uvádza mimoriadne priaznivé účinky na zdravie pre páry, ktoré vykonávajú nejakú činnosť spoločne. Tvrdí, že sa páry môžu vďaka tomu do seba opäť alebo ešte viac zamilovať.

Spoznávajú sa aj po inej stránke, ktorú ešte neobjavili a začína ich fascinovať. Iskra v očiach, spotené dlane, zrýchlený pulz, skrátený dych, to všetko pripomína stav zaľúbenia. Keď to partner zbadá, môže sa mu zdať jeho polovička ešte atraktívnejšia. Ide jednoducho o chémiu, vyvolanú fyzickou aktivitou.

Kde sú endorfíny, tam je aj šťastie, Posilňujete aj neverbálnu komunikáciu, kedy partneri spolu komunikujú telom, energiou a prirodzenými gestami. Spoločný tréning tak prináša obom možnosť nadviazať spojenie, ktoré môže vzťah obohatiť.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Trénujte s partnerom. Zblíži vás to

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.