Ešte stále stíhaš - pridaj sa do REŠTART VÝZVY, začať môžeš kedykoľvek

Trendy farieb vlasov na rok 2022 a starostlivosť o farbené vlasy

Advertoriál

Štýlový a módny vzhľad bude úplný, ak urobíte krásny účes s trendovou farbou vlasov. Preto ženy potrebujú sledovať najnovšie trendy. Vybrať si dobrý účes nestačí.

Vlasy
Zdroj: Photo by Ivana Cajina on Unsplash
16. AUG 2023

Je potrebné si zvoliť aj správny odtieň vlasov, aby ste si zdôraznili prednosti vzhľadu a skryli existujúce nedokonalosti. Každá žena má svoje vlastné požiadavky. Ale módne farbenie vlasov v roku 2022 vám umožňuje uplatniť svoju fantáziu a vybrať si odtieň, ktorý bude zladený s pokožkou tváre a vyhovovať vašej povahe. 

Farbenie vlasov v roku 2022 nemusí byť len v prírodných odtieňoch, ale aj celkom originálnych a tieto nájdete v sortimente značky Loreal. V trende sú mnohé techniky farbenia: balayage, airtouch, babylights, brondé, opal hair, dip dye. Melír ostáva klasikou.

Hitom sezóny je kombinácia studených a teplých odtieňov, ich prechod z jedného do druhého odtieňa (plynulý alebo viac výrazný), melírovanie, zosvetlenie.

Hairstylisti navrhujú venovať pozornosť rôznym extraordinárnym farbám a odtieňom ružovej, tyrkysovej, modrej. Pôsobia odvážne, trochu drzo, extravagantne. Ak Vám životný štýl umožňuje nosiť takúto farbu, nie je na tom nič zlé. 

Pre hnedooké brunetky sa odporúča zvoliť čokoládový alebo kávový odtieň. Majiteľky stredne dlhých vlasov si môžu vyskúšať "mliečnu čokoládu" alebo hnedú paletu s miernym mliečnym odtieňom.

Blondínky si budú môcť vybrať medzi karamelovými, popolovými, perleťovými tónmi. Krémová blond bude vyzerať nemenej zaujímavo. Milovníčkam ryšavých vlasov môžeme odporučiť zlaté a gaštanové farby.

Pre milovníčky pestrých akcentov ponúkajú stylisti novinky sezóny - ružovo-oranžové a pastelové modré odtiene. 

Takže, medzi trendy farieb vlasov tohto roku patrí akákoľvek farba, pestrá alebo prirodzená. Hairstylisti neobmedzujú profesionálov v ich fantázii, preto každá žena si bude môcť vybrať odtieň, ktorý spĺňa všetky jej požiadavky. 

Starostlivosť o vlasy po farbení

Po farbení ženy snívajú o krásnych, hodvábnych a lesklých vlasoch, ale na dosiahnutie tohto výsledku vlasy potrebujú pravidelnú a správnu starostlivosť. Aby boli vlasy zdravé, nestačí si ich len umyť šampónom.  

Po šampónovaní sa vlasy stávajú náchylnejšie k nepriaznivým vplyvom vonkajších faktorov. Preto, aby boli vlasy chránené pred ďalším poškodením, musia byť ošetrené prípravkom s kyslým pH. Tu budete potrebovať kondicionér. Rôzne druhy kondicionérov na vlasy a recenzienájdete na webe makeup.sk. Vďaka tomu, že kondicionér uzatvára a vyhladzuje kutikulu, vlhkosť zostáva vo vlasoch dlhšie, čo prispieva k tomu, že sú vlasy hladšie a lesklejšie. Okrem toho sa vlasy stanú poslušnejšími a ľahšie sa budú rozčesávať.

Účinok od používania kondicionéru je zvyčajne okamžitý. Hneď pocítite, že vaše vlasy sú jemné a hodvábne na dotyk. Ale upozorňujeme, že nesprávne používanie kondicionéru môže priviesť k tomu, že pokožka hlavy sa začne rýchlejšie mastiť. 

Ako používať kondicionér na vlasy

Po umytí šampónom vlasy vysušte uterákom, aby ste odstránili prebytočnú vlhkosť, a naneste kondicionér od strednej dĺžky ku končekom. Nechajte na vlasoch 1-3 minúty. Potom dôkladne opláchnite teplou vodou. Dôležité: v žiadnom prípade neaplikujte kondicionér na korienky vlasov. 

Nezabúdajte ani na to, že s príchodom chladných mesiacov má suchý vzduch negatívny vplyv na vlasy. Vlasy sú viac statické, nepoddajné, ale vďaka kondicionéru môžete vlasy vyhydratovať a znížiť statický náboj. 

Ako správne si vybrať kondicionér pre Váš typ vlasov 

Máte suché, poškodené, nudné alebo krehké vlasy? Pre suché, poškodené alebo lámavé vlasy je veľmi dôležité si vybrať kondicionér, ktorý pomôže zabrániť ďalšiemu poškodeniu. Ak máte mierne suché a nie veľmi poškodené vlasy, použite kondicionér s hydratačným účinkom, ktorý pomôže vlasom prinavrátiť vlhkosť a lesk. Na veľmi suché vlasy náchylné na krepovatenie používajte kondicionéry s intenzívnejším zložením, napríklad s označením „obnovujúci“. 

Ak máte farbené vlasy, najvhodnejšie sú kondicionéry na zachovanie farby. Keďže sa farba z vlasov postupne vymýva a vlasy rýchlo vyblednú, potrebujete prípravok, ktorý pomôže udržať jas a lesk farby čo najdlhšie. Zvoľte si najlepšie kondicionéry na vlasys označením „ochrana farby“, „zachovanie farby“, „oživenie farby“. Navyše, ak si vlasy často farbíte alebo melírujete, musíte ich jednoducho hydratovať.

Majiteľky riedkych, oslabených a elektrizovaných vlasov si musia starostlivo vybrať kondicionér. Ide o kondicionéry s ľahkým, beztiažovým zložením, špeciálne navrhnuté pre tenké, riedke a oslabené vlasy. Alebo tie, ktoré sú určené na dodanie objemu a hustoty. Zloženie objemových kondicionérov je navrhnuté tak, aby nezaťažovalo jemné vlasy.

Ak máte normálne, relatívne zdravé vlasy, ktoré nie sú vystavené chemickým postupom, to neznamená, že ich nepoškodíte česaním, horúcimi nástrojmi, tvrdou vodou alebo inými vonkajšími faktormi. V každom prípade vlasy potrebujú náležitú starostlivosť, aby si udržali svoju prirodzenú rovnováhu, krásu a zdravie, úroveň vlhkosti a vitalitu. Vyberte si kondicionér s univerzálnym zložením, ktorý vlasy vyhydratuje, dodá im lesk a hodvábnosť, urobí ich jemnejšími a poslušnejšími.

Pri výbere kondicionéru by ste mali venovať pozornosť zloženiu, prítomnosti prírodných extraktov. Aktívne zložky zohrávajú dôležitú úlohu. Napríklad výživný kondicionér s kašmírom je vhodný pre suché vlasy, dodáva im hladkosť a hodvábnosť. Skvelou voľbou pre kučeravé vlasy bude kondicionér s keratínom.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Trendy farieb vlasov na rok 2022 a starostlivosť o farbené vlasy

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.