Nezmeškaj začiatok BEŽECKEJ VÝZVY – pridaj sa ešte DNES!

BEŽECKÁ VÝZVA 2024

Sympatická učiteľka Zuzka schudla 50 kíl: Tieto 3 veci zmenila

Barbora Volná

Bývalá volejbalistka a dlhoročná volejbalová trénerka Zuzana Maxiánová celý život športovala a trénovala druhých, no so svojím telom nikdy spokojná nebola. Až do času, kedy úsilím, disciplínou a sebazaprením schudla až 50 kíl! Ako sa jej to podarilo?

Sympatická učiteľka Zuzka schudla 50 kíl: Tieto 3 veci zmenila
Zdroj: Archív Z. Maxiánovej
2. AUG 2023

Napriek tomu, že sa pohybovala v športovom prostredí, jej postava nikdy vyšportovaná nebola. Nežila totiž zdravým životným štýlom a ku zmene ju nemotivoval ani vtedajší – prvý manžel, bol totiž závislý od alkoholu. Dnes pri pohľade na ňu človek nechce veriť že v určitom čase vážila až 135 kilogramov. Jedného dňa precitla aj ona sama: „Pozerala som sa na seba v zrkadle a nemohla som uveriť tomu, ako veľmi som tučná. Hora sadla! Bola som unavená a bez chuti do života. Vedela som, že to musím zmeniť,“ spomína na ťažšie obdobie svojho „starého života“ päťdesiatsedemročná čiernovláska, ktorá má dnes energie na rozdávanie. Zlom nastal v čase, keď sa Zuzka riešila posilňovňu pre svoje volejbalové zverenkyne a vo fitku prehodila pár slov s tamojšími trénermi. Reč prišla, ako inak, aj na chudnutie a Zuzka si dohodla skúšobný tréning. A potom ešte niekoľko ďalších.

Zuzana Maxiánová

Pozerala som sa na seba v zrkadle a nemohla som uveriť tomu, ako veľmi som tučná. Vedela som, že to musím zmeniť.

Za dva roky schudla 35 kilogramov

„Cvičila som obvykle hodinu. Kardio, cviky na brucho a posilňovacie cviky s činkami." A pomaly začalo byť vidieť výsledky. Samozrejme, ako človek, ktorý sa roky pohyboval vo svete športu vedela, že aj keď zaradila do života šport, bude nutná tiež zmena stravovacích návykov. „Začala som jesť pravidelne a upravila som stravu. Znížila som množstvo sacharidov, ktorých som dovtedy prijímala priveľa, začala som jesť potraviny s menším množstvom tuku a pridala som zeleninu. Taktiež som popracovala na pitnom režime a zaradila bylinkové čaje,“ pokračuje vo svojom príbehu Zuzka. Všetko sa dá, keď sa chce! Dôkazom toho známeho výroku je aj obľúbená pedagogička, ktorá v priebehu dvoch rokov schudla 35 kilogramov. Podarilo sa jej to zmenou návykov, konkrétne zmeneným – zdravším jedálničkom a pravidelným cvičením štyrikrát do týždňa. Disciplína a konzistentnosť sú dôležitými aspektami úspechu. Zuzka, akokoľvek to v živote nemala jednoduché, sa zaprela a pokorila nielen hranicu 100 kilogramov, pokračovala až do momentu, kedy pre ňu pohľad do zrkadla nebol skľučujúci, práve naopak.

Zuzana Maxiánová

Zmena na váhe, zmena v živote

S klesajúcou ručičkou na váhe prišlo aj sebavedomie. Zo ženy v domácnosti sa stala vyrovnaná dáma, ktorá si začala vážiť svoj čas, a popri deťoch, škole i volejbale si dokázala vždy ukradnúť chvíľu len pre seba. Počas troch rokov zhodila pravidelným pohybom v kombinácii s upraveným jedálničkom fantastických 50 kilogramov! Rodina premenu niesla rôzne. Kým deti jej fandili ostošesť, v partnerskom vzťahu to bolo inak a druhý manžel niesol zmenu sivej myšky na atraktívnu ženu ťažšie. Zuzka sa však v „novom“ tele cíti skvelo. „Dnes mám 85 kilogramov a cítim sa perfektne. Najväčšou satisfakciou je, že sa za mnou ľudia otáčajú a dávajú mi komplimenty. Ale nemôžem už schudnúť viac, lebo nechcem mať vrásky,“ hovorí so smiechom učiteľka na základnej škole, ktorá žije nielen pre svojich žiakov ale aj pre vnúčence, s ktorými trávi veľa času. „Cítim sa naozaj ako iný človek. Konečne nie som len ´tá tučná´ kamoška. Vnútorne som sa zmenila a cítim sa krásna, mnohé ženy ma žiadajú o radu. Sama si seba viac vážim za to, čo som dokázala. Konečne som sama pre seba dôležitá. A je to vidieť aj navonok,“ hovorí dnes žena, ktorá si v živote prešla mnohými skúškami, jednou z nich bol život s alkoholikom, ponižovanie a nekončiace hádky vo vzťahu. O to viac Zuzana túžila po zmene a naplnení svojich snov o štíhlom, atraktívnom tele, ktoré nebude musieť skrývať pred zrakmi verejnosti.

Zuzana Maxiánová

Žena keď sa zatne, dokáže aj nemožné. Je len na nás, ako veľmi je pre nás zmena dôležitá a čo sme pre ňu ochotné urobiť.

Chce motivovať aj iné ženy

A čo všetko zmenila? Šlo o tieto tri veci – úpravu jedálnička, pravidelný pohyb a manažovanie času pre seba. „Žena keď sa zatne, dokáže aj nemožné. Sebaláska je nesmierne dôležitá. Výhovorky typu ´nemám čas´ neuznávam. Každý si ho vieme nájsť, je len na nás, ako veľmi je pre nás zmena dôležitá a čo sme pre ňu ochotné urobiť,“ hovorí učiteľka, ktorá by chcela povzbudiť k zmene aj iné ženy. Napokon, jej príbeh je sám o sebe skvelou motiváciou, čo poviete?

Aj vy môžete, podobne ako Zuzka, zmeniť svoj život, ide to v každom veku! Staňte sa Supershape Premium členkou a cvičte online neobmedzene kedykoľvek a kdekoľvek chcete. Získate tak prístup k desiatkom hodín video tréningov na domáce cvičenia, obľúbeným vedeným výzvam so skúsenými odborníkmi a jedálničkom s chutnými fit receptami od výživových špecialistov. Pridajte sa k nám aj vy a získajte štíhle, pevné a zdravé telo!

premium-členstvo
Zdroj: https://www.facebook.com/zuzana.maxianova.3

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Sympatická učiteľka Zuzka schudla 50 kíl: Tieto 3 veci zmenila

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.