TU nájdeš vyše 300 tréningov už za 6,50 € mesačne

Stratené tajomstvá sily a vytrvalosti

redakcia

Toto je brilantný a fascinujúci príbeh z pera autora bestselleru Stvorení pre beh. 

Stratené tajomstvá sily a vytrvalosti
13. MÁJ 2016

Christopher McDougall v knihe Stvorení pre hrdinstvo bravúrne skĺbil príbeh z druhej svetovej vojny so skúmaním fyzických schopností človeka, ktoré vedú k „modernému“ hrdinstvu.
Vyskladal obraz človeka, ktorý môže byť pri správnej strave a vhodnom cvičení neskutočne odolný. Popritom sa dozviete množstvo zaujímavostí, užitočných rád a historických faktov o hrdinských činoch ľudí, ktorí v pravom čase použili svoju silu na záchranu iných.

„Fantastické rozprávanie o fyzickej vytrvalosti… Hlavná niť príbehu je vzrušujúca, hovorí o neuveriteľnom únose, ktorý sa nemôže skončiť dobre. Briti vtedy uniesli nemeckého generála z Kréty zaplavenej nemeckými jednotkami...“
NPR Books

McDougall vás vo svojom rozprávaní zavedie na Krétu počas druhej svetovej vojny, kam muselo hitlerovské Nemecko kvôli tvrdému odporu domorodého obyvateľstva vyslať viac divízií, ako zamýšľalo. Počas neutíchajúceho nemeckého vyčíňania unesú dvaja Briti nemeckého generála Heinricha Kriepeho gestapu rovno spod nosa.
Podniknú s ním nekonečnú 19-dňovú cestu cez neschodné pohoria Kréty, ktorá si vyžiada nadľudské úsilie.

To dalo autorovi podnet, aby sa zameral na fyzické hranice človeka (zmysluplné cvičenie, tvorba svalov, vytrvalostný tréning, výživu, ľudskú myseľ, zápasenie a box, grécku mytológiu a moderné formy parkouru.)

Stvorení pre hrdinstvo je fascinujúca kniha s príbehom a mnohými informáciami ohľadne cvičenia a diéty. Navyše je zábavná, má nielen vysokú historickú, ale aj literárnu hodnotu. Veľa sa naučíme a možno aj zmeníme svoj pohodlný životný štýl spojený s prepchávaním.

 „Podmanivé, strhujúce, provokatívne. Autor skúma podstatu pravého hrdinstva, ako ho chápali v staroveku. Nepramení v sile, statočnosti či odvahe, ale v súcite.“

Kirkus Reviews

bux

Zdroj: PR, zdroj foto: bux.sk


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Stratené tajomstvá sily a vytrvalosti

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.