Nezmeškaj začiatok BEŽECKEJ VÝZVY – pridaj sa ešte DNES!

BEŽECKÁ VÝZVA 2024

Šprtka je späť. A ešte zábavnejšia

redakcia

Neubehol deň, hodina, minúta! aby sa  jej hanbou nečervenali líca. Roztomilé trapasy, ktoré ju privádzali do rozpakov, sa stali našimi obľúbenými storkami.

Šprtka je späť. A ešte zábavnejšia
18. FEB 2017

A konečne sme sa dočkali aj pokračovania. Po Šprtke je tu Modelka!

Je to fakt MODELKA!

Tak napríklad v pondelok ráno má oblečenú zlatú baletnú sukňu, zlaté sako, zlaté baleríny a zlaté náušnice. Tvár jej natreli zlatou farbou a hlavu obmotali dlhým zlatým drôtom. V pondelok sa zvyčajne oblieka celkom inak.
Takže je to modelka!

Má tiež osobného strážcu. Lebo jej náušnice sú také drahé, že jej po každej návšteve toalety kontroluje uši, aby sa uistil, že ich nespláchla.

... a celé dve hodiny počas fotenia sa nesmie usmievať.

Len čo si odhryzne zo šišky, aby nabrala silu, všetci zalapajú po dychu, akoby sa zohla a oblízala podlahu.

A správa sa ako skutočná modelka: stojí pred ňou chlapík s obrovským fotoaparátom a stále na ňu lúska prstami. Ale je tu aj zopár ďalších drobností – má našpúlené ústa a každých päť sekúnd spraví takmer nebadaný robotický pohyb.

Stala sa z nej pôvabná, elegantná, štýlová bytosť.

Ak patríte aj vy k fanúšikom Harriet, určite si nedajte ujsť jej nový príbeh. Tentoraz to má namierené rovno do Tokia, a to znie ako skvelá dovolenka! Aj napriek tomu, že tam musí vziať svoju mierne strelenú starú mamu Bunty alebo že by tam nedajbože natrafila na bývalého frajera, ktorým je zhodou okolností superúžasný model Nick...
Dievča, vitaj späť!

Vypočujte si AUDIO úryvok.
Číta Lucia Vráblicová:

Holly Smalová je britská spisovateľka. Jej humorná viacdielna fikcia Geek Girl, ktorá sleduje život Harriet Mannersovej, mala mimoriadne priaznivý ohlas a v roku 2013 sa na rebríčku debutovej literatúry pre dospievajúcu mládež vo Veľkej Británii dlhodržala na prvej priečke. V roku 2014 kniha získala Waterstones Children’s Book Prize. Sériu preložili do 26 svetových jazykov.

V slovenčine vyšla po prvej knihe Šprtka druhá s názvom Modelka

bux modelka
Zdroj: PR

 


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Šprtka je späť. A ešte zábavnejšia

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.