Ešte stále stíhaš - pridaj sa do REŠTART VÝZVY, začať môžeš kedykoľvek

Predplatiteľka Zuzka: Vďaka Letnej výzve má mínus 10 kíl a vypracované bruško

Barbora Volná

Predtým, ako sa sympatická Zuzka Magyarová (44) zapojila do Letnej výzvy, nemala disciplínu v cvičení, energiu, a ani čas na seba. Vďaka zmenám vo svojom systéme a fungovaní sa jej podarilo schudnúť počas dvoch mesiacov krásnych desať kíl. V pláne má dvojnásobná mama ešte spevniť a vyformovať telo. Čo si myslí o diétach a prečo si už dnes dopraje čokoľvek, na čo má chuť?

Zuzana Magyarová
Zdroj: Archív Z. Magyarovej
16. AUG 2023

Zuzka, tebe sa podarili skvelé výsledky vďaka našej Supershape Letnej výzve. Ako si fungovala pred tým, ako si sa pre ňu rozhodla?

Milovala som čokoládu a gumené cukríky. (smiech) Pohyb som nemala žiadny, všetko sa točilo len okolo domácnosti, detí či práce. Seba som dávala ako každá matka na posledné miesto, na mňa mi už čas ani nezostával. Stravovala som sa úplne nepravidelne, jedla som čokoľvek a v záchvatoch hladu, keď som cez deň nestíhala jesť, som večer dokázala zjesť naozaj veľké množstvo jedla a takto som sa pomaly v priebehu 5 rokov „obaľovala". Od začiatku roka som si hovorila, že so sebou musím niečo robiť, spokojná som so sebou nebola, no nevedela som začať s cvičením. Času bolo málo, a keď sa mi naskytol, bola som rada, že trošku vypnem a nemusím robiť nič.

Kým si sa rozhodla, že ideš chudnúť, asi prešiel nejaký čas. Patríš medzi ženy, ktoré si na vlastnej koži odskúšali, že diéty sú len krátkodobým riešením?

Kým som sa nepridala do Letnej výzvy, skúsila som mnoho „zaručených" diét, „sáčkovú“ stravu, pitie len zarobenej vody podľa receptu, stravu bez sacharidov, atď... Áno, na váhe som schudla, ale to bolo tak všetko. Vždy, keď som s nimi  prestala a začala sa stravovať normálne, nastal jojo efekt a takto to išlo stále dokola.

Zuzana Magyarová

Čo bolo spúšťačom, ktorý ťa nakopol ku zmene?

Budem úprimná, tým prvotným spúšťačom bola spodná bielizeň, ktorú mi kúpil priateľ. Celá šťastná som mu posielala „selfie" ako mi to „sedí“. Keď som sa však zahľadela na tie fotky, na odraz v zrkadle, zistila som, že až tak úžasne v tom nevyzerám. (smiech) Nepáčil sa mi ten pohľad, a vtedy som nazvala jedny nohavičky mojimi „motivačnými“. Sľúbila som si, že raz sa v nich budem cítiť dobre, nebude mi v nich všetko prevísať, nehovoriac o tej hroznej celulitíde. V tom čase som mala pri výške 166 cm 67 kg. I keď som vedela, že kilá nie sú podstatné, pohľad do zrkadla neklamal napriek tomu, že do tej doby som sa taká „nadýchaná" nevidela. Necítila som sa ani v oblečení dobre a chcela som, aby to bolo ako pár rokov dozadu, že čokoľvek vytiahnem zo skrine aj poslepiačky, bude mi to sedieť a hlavne sa v tom budem cítiť dobre. Vtedy prišiel taký zlom, že musím si to nastaviť v hlave a zmeniť stravovanie a zaradiť pohyb. Začala som googliť, pozerať rôzne blogy a videá ako na to tak, aby som si z toho vytvorila životný štýl a hlavne to bolo dlhodobo udržateľné. Môcť povedať, že už nediétujem, ale zdravo žijem.

Spúšťačom mojej zmeny bola spodná bielizeň od priateľa. Keď som sa v nej uvidela v zrkadle, zistila som, že až tak úžasne v nej nevyzerám.

Kedy teda nastal ten moment, keď si si povedala, že ideš naozaj zmeniť svoj život, svoje fungovanie a jedálniček?

V marci som si povedala, že s blížiacim sa letom je najvyšší čas. Pohľad do zrkadla bol hrozný. Občas som teda zapla video z You tube a doma cvičila, alebo som sa odhodlala na rýchlu chôdzu, bolo to však úplne nepravidelné. Stiahla som si kalorické tabuľky a začala sledovať stravu, vynechávala som síce ryžu, zemiaky, cestoviny, chlieb a zaradila trošku pohybu, ale stále som bola na tom istom. Jedla som málo, každý deň to bolo pod bazál. S mojím telom sa nič nedialo. Váha mi len kolísala, ale určite „nemizol" tuk. No teraz už viem, že som na to išla úplne nesprávne.

A potom si sa zapojila do Letnej výzvy a v našej podpornej skupine Nebuď lokša si motivovala seba a mnohé ďalšie k pravidelnému pohybu. Čo bolo pre teba v rámci zmeny najťažšie?

Svalovica a naučiť sa jesť 5x denne. (smiech) Keď som natrafila na Supershape Letnú výzvu na Facebooku, povedala som si, že ešte toto skúsim a uvidím. Tešila som sa na jedálniček, a čo nové mi to prinesie. Prvý rozhovor o stravovaní som si pozrela aj 5x. Niektoré cviky som na začiatku ani nezvládala odcvičiť. A joga nie je veru moja obľúbená. (smiech)

Zuzana Magyarová

Letná výzva skončila, darí sa ti dodržiavať princípy zdravého stravovania aj v tomto čase?

Samozrejme, jedálniček z Letnej výzvy dodržiavam dodnes. Nevadí mi jesť aj 5 dní po sebe to isté a jedlá sú naozaj chutné, rýchle na prípravu a z bežne dostupných surovín. Obedy si pripravujem aj na 10 dní vopred a dávam ich do mrazničky, všetko krabičkujem. Taktiež raňajky – bryndzovú nátierku som jedla aj týždeň, tvarohové tiramisu – moje obľúbené som si robila tiež na týždeň vopred. Všetko som poctivo vážila a tak to robím dodnes. Vždy som si naplánovala minimálne na týždeň ako bude vyzerať môj jedálniček, a podľa toho som nakupovala a dodnes aj nakupujem suroviny. Príprava stravy mi príde jednoduchšia ako pred výzvou, nemusím rozmýšľať čo je vhodné jesť, aké jedlo si pripraviť, sedia mi aj veľkosti porcií. A vymazala som aplikáciu kalorické tabuľky, zapisovanie ma skôr zdržiavalo. (smiech)

Jedálniček z Letnej výzvy dodržiavam dodnes. Nevadí mi jesť aj 5 dní po sebe to isté, jedlá sú naozaj chutné a rýchle. Kalorické tabuľky som vymazala, zapisovanie jedál ma skôr zdržiavalo.

A ako to máš s pohybom?

Snažím sa cvičiť alebo športovať aspoň 5 dní v týždni. Buď cvičím doma alebo idem so synom do fitka. Tiež si dávam 7 km rýchlu chôdzu, už so zvládla túto vzdialenosť aj odbehnúť. Tiež u mňa fičia korčule, nezanedbávam ani brucho, cvičím ho skoro každý deň s tréningom z Premium členstva – Six pack. Nemám to nastavené tak, že cvičím v rovnakú hodinu, vždy si to naplánujem podľa toho, aké iné povinnosti ma čakajú, no každý deň si viem už nájsť hodinu aj viac na seba. Je to o pravidelnosti, pohyb mám minimálne 5x do týždňa a nie z donútenia, ale preto, že chcem... Už bez neho neviem fungovať.

Behom troch mesiacov sa ti podarilo zdravým spôsobom schudnúť takmer 10 kilogramov. Všimla si si aj iné pozitíva tejto zmeny?

Už nemávam záchvaty hladu ani problémy s trávením. Predtým ma často nafukovalo, brucho som mávala ako balón. Dávam si pozor, čo zjem a bez pohybu už nedokážem byť. Viem, že to robím pre seba a pokroky sú veľmi motivujúce, už to beriem ako súčasť života. Hlavne sa už netrápim diétami ale zdravo sa stravujem, som plná energie, cítim sa oveľa lepšie. Občas si samozrejme aj doprajem, dám si na čo mám chuť, či už kúsok čokolády alebo langoš. No robím to len naozaj výnimočne, strava z výzvy je taká pestrá, že sa mi to naozaj často ani nežiada.

Už nemávam záchvaty hladu ani problémy s trávením. Predtým ma často nafukovalo, brucho som mávala ako balón. 

Zuzana Magyarová

Čo by ste odkázali iným ženám, ktoré sa trápia a nevedia schudnúť?

Žiadna diéta nie je trvalo udržateľná. Dá sa tak fungovať chvíľu, no kilá sa vrátia po skončení akejkoľvek diéty vo forme jojo efektu. Spomaľujú metabolizmus a telo si to pamätá. Stačí si to nastaviť v hlave a ísť si za tým, čo chceme dosiahnuť. Samozrejme, strava + pohyb. Veď nechceme byť len chudé, no pekne vyformované a pevné. My ženy dokážeme aj nemožné, ak si za tým ideme. Netreba sa denne trápiť a cvičiť celé hodiny. Každý pohyb sa počíta a stačí aj tá polhodina denne. To je to najmenej, čo pre seba môžeme urobiť. 

Netreba sa denne trápiť a cvičiť celé hodiny. Každý pohyb sa počíta a stačí aj tá polhodina denne. To je to najmenej, čo pre seba môžeme urobiť.

Podarilo sa ti odľahčiť telo a spevniť svalstvo. Je ešte niečo, na čom by si chcela popracovať?

Aj ja mám dlhú cestu pred sebou. Viem, že to, čo sa na mňa nabaľovalo roky, za pár mesiacov nejde dať len tak preč. Zaradila som cvičenie s činkami, chodím so synom do fitka a budem v tom pokračovať. Potrebujem spevniť telo, nabalený tuk si odniesla aj koža, od začiatku výzvy už mám celkovo dole 10 kíl a formuje sa to do podoby, do akej chcem. Po mesiaci ma okolie skutočne nespoznávalo, po dvoch ani nehovoriac. Môžem si začať spievať – každý mesiac je zo mňa iná žena! (smiech) Supershape sledujem naďalej a určite sa ešte do výziev zapojím, možno už nie preto, že to moje telo bude potrebovať, ale preto, lebo pohyb ma baví!

Tešiť sa z výsledkov môžete rovnako ako Zuzka aj vy – podávame vám šikovný návod i pomocnú ruku v našej Supershape Letnej výzve. Čaká vás 28 dní, počas ktorých vás budeme sprevádzať krok za krokom pod vedením výživovej špecialistky a profesionálnych tréneriek. Dostanete k tomu všetky potrebné cvičenia, ako aj chutné jedálničky a fit recepty, tak aby ste dosiahli vytúžené štíhle, pevné a zdravé telo. Zmeňte svoj život k lepšiemu! 

Banner_Letna Vyzva 2023_1080x1080

Zdroj: https://www.facebook.com/zuzana.magyarova37


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Predplatiteľka Zuzka: Vďaka Letnej výzve má mínus 10 kíl a vypracované bruško

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.