TU nájdeš vyše 300 tréningov už za 6,50 € mesačne

Pilates a muži

Katarína Baluchová

Zamyslenie o tom, či je pilates vhodný aj pre mužov, nám do redakcie poslala naša čitateľka. 

Pilates a muži
30. MÁJ 2015

PILATES a muži...

Neprijateľnéééé... a viete prečo?

Joseph Pilates bol muž, ktorý mal rád ženy. Bol to aj múdry muž, ktorý vedel, že keď si chce užívať život a vyniknúť, musí byť vo forme a zdravý. A preto viac ako pred sto rokmi vymyslel jedinečnú metódu cvičenia, ktorou je možné to dosiahnuť. 

Samozrejme, že je v tomto mojom konštatovaní trocha nadsádzky, ale prečo by nemohol mať aj takéto pohnútky? Ktovie. Takže, ako je to s tými mužmi a pilatesom?

Pilates nazval svoju metódu kontrológia, to mužom vyhovuje, majú veci pod kontrolou. Telo je pod kontrolou mysle. Jedným z princípov, ktorým sa cvičenie PILATES riadi, je presnosť. Opäť niečo pre mužov. Naučia sa cvik správne cvičiť a už ich nič neohrozí.

Častokrát sa stretávam s názorom, že cvičenie PILATES je len naťahovanie pre ženy. Ale všetci, ktorí začali cvičiť, vedia, že je to „makačka“. Silová zložka cvičenia je pre mužov motivujúca, v nej určite vyniknú. Aj muži, ktorí cvičia v posilňovni a začali s nami cvičiť, mali spočiatku čo robiť. A ich skrátené a preťažené svaly sa začali postupne regenerovať. Zlepšilo sa držanie tela, zväčšil sa rozsah pohybu.

Takže, páni, PILATES cvičenie vymyslel muž a je pre mužov.

Nie je to len cvičenie, je to aj regenerácia tela a relaxácia mysle.

Ja hovorím: „Pilates je veľká výzva byť fit!“

Stačí prísť.

Za obsah článku je zodpovedný jeho autor, ktorému portál Cvičte.sk poskytuje priestor pre uverejnenie. V prípade možného výskytu sporu v otázke autorských práv nás prosím kontaktujte na info@cvicte.sk.
Zdroj foto: flickr.com 
 

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Pilates a muži

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.