Nezmeškaj začiatok BEŽECKEJ VÝZVY – pridaj sa ešte DNES!

BEŽECKÁ VÝZVA 2024

Pátranie ukončené! Vieme, kde môžete získať certifikát Pilates inštruktora

Mirka

Pilates si získava srdcia ľudí na celom svete. Výnimkou nie je ani Slovensko. Ak si chcete splniť túžbu a stať sa jeho inštruktorom, cestu za týmto snom sme vám značne zjednodušili. Poznáme akreditované vzdelávacie zariadenia na Slovensku!

Pátranie ukončené! Vieme, kde môžete získať certifikát Pilates inštruktora
19. DEC 2012

Pri hľadaní tých najpovolanejších športových zariadení, ktoré poskytujú školiace služby pre získanie licencie pilates inštruktora, sme použili oficiálny materiál Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu s názvom Zoznam akreditovaných vzdelávacích zariadení. Čo sme zistili?

Na Slovensku existuje viacero zariadení, ktoré sú podľa Ministerstva školstva oprávnené školiť odborníkov, ktorí môžu po absolvovaní kurzu, zložení teoretických i praktických skúšok a získaní certifikátu precvičovať Pilates. Medzi najznámejšie patria dve pilates centrá v Bratislave a jedno v Banskej Bystrici.

Pilates centrum, Banská Bystrica - www.flowpilates.sk

Pilates centrum v Banskej Bystrici patrí k známym akreditovaným školiacim strediskám na Slovensku. Ponúka kurzy inštruktora Pilatesu I. aj II. kvalifikačného stupňa. Už pri absolvovaní základného kurzu dokáže absolvent viesť lekciu Pilates, používať základné cviky a zostaviť plán cvičení.

Inštruktor Pilates II. stupňa vie zhodnotiť problémy cvičiaceho a zostaviť mu individuálny plán na mieru, vrátane tehotných žien a ľudí so zdravotnými problémami. Je schopný viesť s prehľadom skupinové cvičenie s využitím cvičebných pomôcok. Kurzy sú rozvrhnuté na viacero dní a cena sa pohybuje od 500 do 900 eur v závislosti od konkrétneho kurzu.

Pilates Koleničová, Bratislava - www.pilates-kolenicova.sk

Vzdelávacie centrum sa nachádza v špeciálne vybavenom štúdiu, kde sa uskutočňujú školenia na inštruktora Pilatesu I., II. i III. kvalifikačného stupňa. Akreditované zariadenie školí trénerov a učiteľov Pilatesu, ktorí sú schopní túto metódu s nadšením šíriť ďalej. Počas školenia sa účastník naučí veľa o anatómii, fyziológii, psychológii a zásadách športu, ktorého základy položil J. H. Pilates.

Rehabilitačné a pohybové centrum Majstrák, (PSM), Bratislava  - www.stredisko.szm.com

V rehabilitačnom a pohybovom centre sa zaoberajú školením odborníkov, ktorí budú robiť Pilatesu dobré meno na Slovensku i vo svete. PSM ponúka celoročné kurzy, ktoré sa konajú väčšinou počas víkendov. Školenia sa uskutočňujú pod záštitou odborníka, fyzioterapeuta a osobného trénera Mgr. Majstráka.

Morávek Ildikó - Venus Pilates Studio - http://www.pilateschola.com/

V tomto akreditovanom štúdiu si tiež môžete urobiť kurz inštruktora pilatesu, ale aj cvičenia spirals, ktoré tiež patrí do kategórie body and mind cvičení. 

Chcete vedieť, čo potrebujete ako licencovaný tréner na precvičovanie Pilatesu okrem platného certifikátu? Všetky potrebné informácie sa dozviete v článku, ktorý sme vám priniesli prednedávnom:

http://www.cvicte.sk/cvicte-sk/chcete-sa-zivit-ako-instruktor-sportu-vieme-ako


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Pátranie ukončené! Vieme, kde môžete získať certifikát Pilates inštruktora

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.