Ešte stále stíhaš - pridaj sa do REŠTART VÝZVY, začať môžeš kedykoľvek

Najznámejšie centrá jogy v Indii

Mirka

Domovom jogy je India. Nájdete tu množstvo škôl a inštitúcii, ktorých poslaním je vyučovať jogu ľudí z celého sveta. Poznáte tie najznámejšie? 

Najznámejšie centrá jogy v Indii
15. SEP 2014

Cieľom jogy je dosiahnutie harmónie medzi telom, dušou a mysľou. To majú spoločné všetky štýly jogy: statické i dynamické. Potom závisí už len od vás, ktorému z nich dáte prednosť. Naučiť sa ich môžete priamo v Indii na týchto miestach:

Krishnamacharya Yoga Mandiram, Chennai

V Chennai sa konajú jogové kurzy dvakrát ročne pre domácich i cudzincov. Trvajú 2-4 týždne. Sústreďujú sa tu hlavne na časť jogy, ktorá je zameraná na správne držanie tela a dýchanie. Toto centrum sa riadi jednoduchou filozofiou: prispôsobiť ponúkané kurzy požiadavkám jednotlivcov a vysvetliť podstatu problému detailne. To znamená, že sa tu môžete zoznámiť aj s modernými štýlmi jogy, ktoré sú prispôsobené dnešnému človeku.

Odporúčame prečítať: Cesta jogy

Bihar School of Yoga, Munger

Táto škola jogy existuje už od roku 1964. Vyučuje sa tu správne dýchanie, držanie tela, ale tiež sa veľký dôraz kladie na meditáciu a duchovný rozvoj človeka. Kurzy prebiehajú, ako vo väčšine centier jogy, v hindčine a v angličtine.

Sivananda Vedanta Centre, Trivandrum

Na tomto mieste môžete „hľadať“ samého seba prostredníctvom pobytu, ktoré sú ponúkané domácim i ľuďom zo zahraničia. Tiež sa tu konajú kurzy jogy aj pre úplných začiatočníkov, kde si osvoja správne dýchanie, asány, relaxačné cvičenia, ale tiež základy správnej výživy, pozitívneho myslenia a meditácie.

Yoga Institute, Mumbai

Tento inštitút patrí k najstarším miestam na svete, v ktorom sa joga vyučuje. Je tomu tak už od roku 1918. Okrem mnohých kurzov sa tu učí aj jogová terapia, ktorá je zameraná na odstránenie rozličných zdravotných ťažkostí. Centrum jogy je založené na presvedčení, že joga to nie sú iba asány, ale je potrebné aplikovať jogu v dennodennom živote, pretože uľahčuje život a robí ho kvalitnejším. Veľká pozornosť sa venuje psychike a to hlavne získaniu pokojnej mysle.  

Ramamani Iyengar Memorial Yoga Institute, Pune

Táto škola je zameraná na štýl jogy nazývaný iyengar. Je to vlastne forma hatha jogy, ktorá kladie dôraz správne držanie tela. Na tomto mieste stretnete študentov naozaj z najrozličnejších kútov sveta. K dispozícii majú napríklad knižnicu, kde sa nachádza viac ako osemtisíc rozličných titulov.

Odporúčame prečítať: STOP starnutiu, bolesti i nedostatku energie. Cvičte 5 Tibeťanov!

 

Zdroj video: www.youtube.com

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Najznámejšie centrá jogy v Indii

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.