Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Manuál športového nováčika: Zacvičte si BodyArt

Eva Bacigalová

Vyskúšali ste už jógu, pilates, zumbu aj klasický bodywork a stále ste nenašli ten druh skupinového cvičenia, ktorý by vám najviac vyhovoval? Možno ho objavíte práve dnes, ak sa nám podarí nadchnúť vás pre BodyArt.

Manuál športového nováčik: Novinka BodyArt
31. OKT 2013

Cvičenie BodArt totiž v sebe spája hneď niekoľkých disciplín. Podľa Jany Šimkovičovej z portálu www.cvicte.sk v ňom objavíte aj prvky pilatesu a jógy, ale napríklad aj tanca alebo bojového umenia Tai Chi. Nie je teda len o telesnom pohybe v plnom nasadení – BodyArt patrí medzi cvičenia, ktoré vnímajú človeka ako neoddeliteľný celok zložený z tela, duše a mysle.

Dodržiava aj princípy spájania protikladov jin a jang. A má aj rad celkom praktických výhod. „Dokonale ochraňuje kĺby a šľachy. Preto vždy prízvukujem, že na rozdiel od iných cvičení pri tomto treba mať pokrčené lakte. Tak sa napríklad na krížovú časť prenáša oveľa menej váhy a kĺby sa šetria,“ vysvetľuje cvičiteľka BodyArtu Vierka Remenárová z Hamilton Clubu v Bratislave. „Na BodyArte je krásne aj to, že ho môže cvičiť aj moja šesťdesiatročná babka a pokojne aj muž-triatlonista, ktorý potrebujem ešte nejaký ďalší doplnkový šport.“

Odporúčame prečítat: BodyArt - nový druh cvičenia na Slovensku

 

BodyArt – podobne ako pilates sa zameriava na centrum tela, teda oblasť panvy, brucha a chrbtice. Pomáha pri odstraňovaní svalovej disbalancie, pri zlom držaní tela a pri získavaní lepšieho povedomia o vlastnom tele. „Najviac sa mi na ňom páči práve to, že preverí každý sval. Naozaj úplne každý. A je úplne jedno, či má dvadsať kíl nadváhy alebo nemá ani gram tuku. Človek sa pri ňom sústredí iba a len na svoje telo,“ dodáva Vierka Remenárová.

Aj ked ide o pomalšie cvičenie, ktoré navodzuje relaxáciu, oddych a pomáha pri odbúravaní stresu, nebojte sa, že si nezacvičíte. S BodyArt si dáte do tela.

 


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Manuál športového nováčika: Zacvičte si BodyArt

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.