Chceš ľahšie zvládnuť PMS, menštruáciu aj ovuláciu? Vyskúšaj to s tréningami a jedálničkami z FEMINI VÝZVY.

Mamička dvoch detí schudla 14 kilogramov a našla záľubu v zdravom varení

redakcia

"Keby bolo všetko jednoduché, nebolo by sa v čom posúvať," hovorí Darinka Gabajová, ktorá si jedného dňa povedala, že chce upraviť nielen svoju hmotnosť, ale aj spôsob, akým sa stravuje. Odvtedy absolvovala niekoľko Supershape výziev, aby teraz v rozhovore zhodnotila, čo jej takáto radikálna zmena života priniesla.

Mamička dvoch detí schudla 14 kilogramov a našla záľubu v zdravom varení
Zdroj: Archív D. Gabajovej
9. MÁJ 2022

Začnime s vašou motiváciou. Prečo ste sa pripojili k výzvam na Supershape.sk?

Supershape som poznala už dávnejšie a absolvovala som tam jednu výzvu a bola som s tým mega spokojná. Keď som sa rozhodla so sebou niečo robiť, rozhodla som sa opäť pre Supershape, keďže som mama dvoch detičiek na materskej dovolenke a všetky tréningy sú 30-minútové. To bolo presne to, čo som hľadala. Absolvovala som Detox výzvu 1, Detox výzvu 2, kde som šla poctivo cvičenie aj jedálničky.

Tam som sa úplne doslova zaľúbila do Janky Šimkovičovej a Veroniky Hanákovej, ktoré sú mega odborníčky na svoju prácu a všetko, čo robia a odporúčajú, funguje a má hlavu aj pätu. Neskôr, keď som sa nastavila v strave, som si z Bikiny výzvy odcvičila iba tréningy.

Po tom som si zaplatila Premium členstvo, absolvovala Reštart výzvu a cvičím dodnes. Či je to Power joga, Tabata alebo Super body 1,2,3 a najnovšie aj Power women kde sú úžasné cviky, ako celý tím Supershape. Zaplatiť si Premium členstvo bolo to najlepšie, čo som mohla pre seba urobiť.

Nebola som so sebou spokojná a mala som aj bolesti krížov, ktoré ako zázrakom sú úplne preč.

Tých programov ste absolvovali niekoľko... Čo bolo z toho najťažšie?

Sama som sa rozhodla so sebou niečo spraviť, nebola som so sebou spokojná a mala som aj bolesti krížov, ktoré ako zázrakom sú úplne preč. Pre mňa nebolo ťažké nič - myslím to tak, že som sa nemusela nejako prehovárať na cvičenie, alebo hľadať skratky, či už v strave alebo v pohybe k dosiahnutiu cieľa.

Samozrejme, že niektoré cviky boli zo začiatku ťažké, ale postupným cvičením a progresom ide všetko ľahšie a ľahšie. Keby to nebolelo alebo bolo všetko veľmi jednoduché, nebolo by sa v čom posúvať a motivovať ďalej. Idem si jasne za svojim cieľom a to je zmena postavy a chcem nadobudnúť kondičku. Môžem povedať, že sa mi to darí, som so sebou veľmi spokojná.

Mamička dvoch detí schudla 14 kilogramov a našla záľubu v zdravom varení

Keď som začínala, podstúpila som aj meranie a váženie na odporúčanie Veroniky Hanákovej, keďže váha nie je všetko. Na začiatku som mala váhu 71, viscerálny tuk 5 a metabolický vek 47. Teraz, po 7 mesiacoch poctivého cvičenia a zmeny jedálnička, vážim 57, viscerálny tuk mám 2 a metabolický vek 18, pričom môj biologický je 33 rokov. Podľa môjho názoru je najdôležitejšie sa odhodlať, začať a ísť si za tým, čo chcem. Žiadne skratky neexistujú a všetko si treba odmakať a zaslúžiť.

Na začiatku som mala váhu 71, viscerálny tuk 5 a metabolický vek 47. Teraz, po 7 mesiacoch poctivého cvičenia a zmeny jedálnička, vážim 57, viscerálny tuk mám 2 a metabolický vek 18, pričom môj biologický je 33 rokov.

Čo si vyžadovalo viac pevnej vôle, strava alebo cvičenie?

Všetko ide pekne ruka v ruke, strava aj cvičenie. Jedno bez druhého nefunguje. Tak som sa snažila a snažím poctivo všetko dodržiavať, aj keď musím priznať, že teraz si už dám niekedy aj odmenu. Nevrátila som sa však ku sladkostiam, ako sú rôzne keksíky, čokolády, dobošky, ani to doma nekupujeme. Pizzu, ak si urobím, tak len tú z výziev podľa Veroniky.

Ak mám chuť na sladké, tak si niečo sama upečiem. Veľa čerpám z knižiek ako Ľahký reštart, Zdravé rýchlovky 2 a Nabitá kuchárka, je tam veľa výživných a chutných dezertov. Takže všetko s mierou a hlavne, aby to bolo môjmu telu prospešné aj z dlhodobého hľadiska.

Čo považujete za najväčší úspech?

Za najväčší úspech považujem to, že som začala, stále na sebe pracujem a stále má to baví a napĺňa.

Výzvy má naučili veľkej disciplíne, pravidelnosti a pravidelnému pitnému režimu, s čím som vedela, že má problém.

V čom vám výzvy zmenili život?

Výzvy má naučili veľkej disciplíne, pravidelnosti a naučili ma pozerať aj na seba, nie len na rodinu a seba nechávať na poslednom mieste. Naučila som sa pravidelnému pitnému režimu, s čím som vedela, že mám problém. Výzvy má odučili úplne od kávy, zistila som, že ju vôbec nepotrebujem k tomu, aby som mohla fungovať. Napriek tomu, že kávu nepijem, nepociťujem žiadnu bolesť hlavy, ani žiadnu nervozitu a to má podľa mňa na svedomí práve dodržiavaný pitný režim.

Rodina sa pridala k vašim zdravým aktivitám?

Som nesmierne šťastná a vďačná za svoju rodinu a manžela, ktorí má vo všetkom podporujú a rešpektujú môj čas na cvičenie. Bez ich podpory by to bolo omnoho ťažšie. Niektoré recepty sme si obľúbili celá rodina a niektoré varím iba sebe a ostatným členom varím zvlášť, ale snažím sa aj im variť zdravo a chutne podľa zásad, ktorými sa riadim pri varení pre mňa. Chcem aj poďakovať celému tímu Supershape za ich skvelú prácu, za to ako nás krásne nenáročné vedú k zdravému životnému štýlu. Janka Šimkovičová a Veronika Hanáková sú pre mňa veľký vzor.

Ak chcete dosiahnuť podobné pozitívne výsledky ako Darinka, zapojte sa do najbližšej Supershape BIKINI VÝZVY. Čaká vás v nej 28 dní formovania a rysovania do plaviek s dôrazom na brucho, pod vedením výživovej špecialistky a profesionálnych trénerok. 

Banner_Bikini vyzva 2022_1200x900

 


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Mamička dvoch detí schudla 14 kilogramov a našla záľubu v zdravom varení

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 3377
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.