Nezmeškaj začiatok BEŽECKEJ VÝZVY – pridaj sa ešte DNES!

BEŽECKÁ VÝZVA 2024

Kniha radosti od Dalajlámu

redakcia

Dalajláma a Desmond Tutu ponúkajú spôsob, ako sa stať zdrojom radosti a nádeje. Lebo keď chcete byť radostní, musíte tešiť ostatných...

 

Kniha radosti od dalajlamu
21. OKT 2016

„Je tu sedem miliárd ľudských bytostí a nikto si neželá problémy a utrpenie, ale je tu množstvo problémov a utrpenia, väčšinou spôsobeného nami. Prečo?“ pýta sa v Knihe radosti dalajlama. „Niečo tu chýba. Ako jeden zo siedmich miliárd ľudí na tejto planéte som presvedčený, že každý je zodpovedný za to, aby vytvoril šťastnejší svet. Rozhodne sa potrebujeme viac zaujímať o blaho ostatných. Inými slovami, chýba nám láskavosť a súcitnosť. Musíme venovať viac pozornosti našim vnútorným hodnotám. Musíme sa pozrieť do seba.“

Jeho Svätosť dalajlama a arcibiskup Desmond Tutu sa raz začali rozprávať o veľmi dôležitej téme – o radosti. Obaja nositelia Nobelovej ceny za mier, významní duchovní majstri a morálni vodcovia našich čias sú známi aj tým, že sú to najnákazlivejší šťastní ľudia na svete.
Z ich rozhovorov vznikla nádherná Kniha radosti, ktorá vás nabije energiou, ukáže správnu cestu vedúcu k radosti a šťastiu.

Pozrite si VIDEO k Knihe radosti:
 


Zdroj: youtube.com

Budúcnosť nepredurčuje nijaký temný osud, to my sami. Každý deň a každý okamih sme schopní vytvárať a pretvárať svoje životy a samotnú kvalitu života ľudí na našej planéte. Takáto je naša moc.
Tvrdia tibetský duchovný vodca dalajlama a juhoafrický arcibiskup Desmond Tutu.

Kniha radosti je inšpiratívna vzorka ich myslenia a cítenia. Komentujú a glosujú svet okolo nás – ako nádherné prichádza s istým utrpením; ako sa zbaviť nervozity a stresu; ako nebyť osamelý, nezávidieť a ako prekonávať ťažkosti, aby sme našli ešte väčšiu radosť zo života. Pekne sa o tom píše v článku Ako ťažkosti a problémy premeniť na radosť?

„Nemusíte nám veriť. Naozaj nič z toho, čo povieme, by ste nemali brať ako článok viery. Len vám hovoríme to, čo videli a pochopili dvaja priatelia z veľmi odlišných svetov počas svojich dlhých životov. Dúfame, že si overíte pravdivosť toho, čo je tu napísané tým, že to vyskúšate vo svojom vlastnom živote,“ píšu v úvode títo dvaja neuveriteľní páni.
Každý deň je podľa nich novou príležitosťou začať odznova.

bux dalajlama

Zdroj foto: bux.sk, Zdroj: PR


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Kniha radosti od Dalajlámu

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.