TU nájdeš vyše 300 tréningov už za 6,50 € mesačne

JÓGA FESTIVAL: Naučte sa milovať svoje telo a starať sa o svoju dušu

redakcia

Snažíte sa objaviť krásu pohybu a nájsť vnútorný pokoj? Alebo ste si jogu zamilovali a chcete vedieť viac? Potom je tu pre vás JÓGA FESTIVAL, ktorý sa uskutoční 25. apríla 2015 v Trnave. 

JÓGA FESTIVAL: Naučte sa milovať svoje telo a starať sa o svoju dušu
23. MAR 2015

Žijeme rýchlym životným tempom. Fungujeme na plné obrátky v práci i doma. Chceme, aby všetko dokonale fungovalo. Neraz ideme nad svoje sily a zabúdame na to, čo je v živote podstatné. Hľadáme šťastie v materiálnych veciach. Lenže snaha o ich dosiahnutie nás stojí veľa. Trpíme zdravotnými i psychickými problémami. Ak by sme si uvedomili, že kvalita prežitého života závisí hlavne od miery nášho vnútorného pokoja, teda našich postojov k vonkajším veciam, všetko by bolo jednoduchšie. Pýtate sa, ako nájsť vnútorný pokoj? Jednou z možností je aj joga. „Joga mi otvorila výnimočný priestor pre skúmanie tela, jeho fungovanie, podporila vo mne lásku k vnútornému i vonkajšiemu pohybu a upozornila ma, aké veľmi dôležité je starať sa o seba – o telo, myseľ, srdce i duchovnú stránku. Joga ma neustále presviedča, že poznávanie nikdy nekončí,“ hovorí o joge Lucia Trubačová, ktorá bude jednou z prednášajúcich na JÓGA FESTIVALE , ktorý sa uskutoční 25. apríla 2015 v Sport House v Trnave pod záštitou FITNESSBALANCE.

Na čo všetko sa môžete tešiť?

Jar je často vnímaná ako nový začiatok. Prečo to nevyužiť a neurobiť niečo pre svoje telo i dušu? V rámci podujatia JÓGA FESTIVAL sa môžete tešiť na prednášku AYURVÉDA v dennom živote a hlavne vás čakajú lekcie 9 štýlov jogy v podaní tých najlepších inštruktorov. Možno sa v ich slovách nájdete alebo im dáte za pravdu po tom, ako získate hlbšiu skúsenosť s jogou. Na ktorých jogových učiteľov sa môžete tešiť a čo im osobne dáva joga? 

Hana Kramolišová

Priznám sa, že joga mi dala v živote veľa. V dobe, keď som prežívala zložité životné obdobie, ma vlastne zachránila. Pomohla mi lepšie spoznať samú seba, upokojiť sa, naučiť sa správne dýchať, mať svoj vlastný vnútorný svet, cvičiť s úsmevom a radosťou v srdci.

Hana kramolišová

Lucia Trubačová

Joga sa veľmi prirodzene stala súčasťou môjho života a postupne napĺňa všetky jeho stránky. Otvorila mi výnimočný priestor pre skúmanie tela, jeho fungovania, podporila vo mne lásku k vnútornému aj vonkajšiemu pohybu a upozornila ma, aké veľmi je dôležité starať sa o seba - o telo, myseľ, srdce i duchovnú stránku. Joga ma neustále presviedča, že poznávanie nikdy nekončí.

Lucia trubačová

Matej Jurenka

Som zakladateľom systému „SHRIVATSA YOGA“, metódy na uvedomenie si a prebudenie plného ľudského potenciálu. S jogou som sa zoznámil v r. 2000, kedy ma zaujala kniha o hatha joge. Roky 2004-2006 som strávil v Indii, kde som žil a hlavne sa intenzívne venoval štúdiu hatha a ashtanga jogy. Okrem jogy sa venujem štúdiu šamanských tradícii a liečiteľstvu a som certifikovaným učiteľom „firewalking“: chodenia po žeravých uhlíkoch.

joga - matej jurenka

Michaela Hluchová

Z cvičenia jogy nemožno vytvoriť šablónu ani uniformitu, ani módny hit. Každý si podľa stupňa svojho poznania  vyberie pre seba najvhodnejší spôsob cvičenia a pohybu. Každý má priestor pre rešpektovanie voľby druhého, každý má možnosť vyskúšať a praktizovať to, čo mu vyhovuje a aký druh pohybovej či duchovnej aktivity si vyberie. A tak to je aj u mňa, je to CESTA, je to neoddeliteľná súčasť môjho ŽIVOTA.

joga - michaela h.

Milan Galata

Joga je mojou učiteľkou. Učiteľkou, ktorá mi pred pár rokmi zmenila život. Zo skoro obézneho mladíka sa stal "jogín". Ukázala mi krásu fyzického pohybu. Spravila moje telo silným a pružným, naučila ma správne dýchať a správne držať telo, vyliečila mi zdravotné neduhy, ktoré ma trápili, odnaučila ma od zlozvykov, ukázala mi, ako zdravo žiť. Naučila ma nájsť krásu vnútorného sveta. V neposlednom rade ma naučila, že ja nie som moje telo, ale duša, ktorá v ňom prebýva. Ukázala mi cestu k duchovným prežitkom.

Milan galata

Zdeno Yogi

Joge sa venujem od r. 2007. Od prvého momentu si ma joga získala nielen fyzickým cvičením, ale aj svojou filozofiou. Niekoľko rokov som sa učil a cvičil pod vedením rôznych učiteľov. Od r. 2010 jogu aj učím. Aktuálne mám certifikáty uznané Ministerstvom školstva ako Inštruktor power jogy I., II. a III. stupňa.

joga - zdeno

Viac informácií nájdete na webovej stránke www.fitnessbalance.sk 

fitnessbalance

Zdroj: PR


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - JÓGA FESTIVAL: Naučte sa milovať svoje telo a starať sa o svoju dušu

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.