TU nájdeš vyše 300 tréningov už za 6,50 € mesačne

Hiking joga je stvorená na leto

Veronika Shoebridge

Je ideálna pre všetkých, ktorí chcú urobiť niečo nielen pre svoje zdravie, ale zároveň spoznať nových ľudí a pohladiť dušu a oči pohľadom na krásne prírodné scenérie.

Hiking joga. Stvorená na leto
9. AUG 2016

Joga sa nielen vo svete, ale aj na Slovensku teší mimoriadnej obľube. Relaxačná hudba, pomalé a precítené pohyby, dokonalý strečing tela, úplný relax a upokojenie. To je len pár výhod jogy ako takej.

Počuli ste však už o takzvanej hiking joge? Do slovenčiny by sme tento názov mohli doslovne preložiť aj ako „turistická” joga. Je ideálna pre všetkých, ktorí chcú urobiť niečo nielen pre svoje zdravie, ale zároveň spoznať nových ľudí a pohladiť dušu a oči pohľadom na krásne prírodné scenérie.

Ak ešte stále hľadáte alebo rozmýšľate, či vyskúšať počas leta nejakú novú pohybovú aktivitu, tak ste ju možno práve našli.

Troška zo začiatkov

Koncept hiking jogy vznikol v roku 2009 v americkom San Franciscu. Jej zakladateľom je Eric Kipp.  

Eric sa rozhodol, že spojí svoju vášeň objavovania zákutí San Francisca s jogou. Ako turistický sprievodca dlhé roky sprevádzal turistov po Kalifornii, Aljaške či Havaji. Hiking joga sa stala jeho odrazovným mostíkom, ako dostať ľudí a ich telá do pohybu na čerstvom vzduchu.

O čo vlastne ide?

Hiking joga je forma jogy, ktorá v sebe zároveň spája samotnú jogu s bonusom kardio cvičenia! A všetko toto sa odohráva v krásnej prírode a na čerstvom vzduchu. Čo môže byť lepším ukončením dňa stráveného v zatvorenej kancelárii či v škole?

Celý princíp a čaro spočíva v tom, že tréner nastaví vhodné tempo a vedie skupinu k nejakému peknému výhľadu alebo miestu, kde následne tréning pokračuje jednotlivými joga pózami. Celé to trvá približne 90 minút. 50 minút je venovaných kardio aktivite a zvyšok času joge samotnej.

Tu je malá ukážka toho, ako spojenie turistiky a jogy v praxi vlastne vyzerá:


Zdroj: www.youtube.com

Hiking joga je skvelou aktivitou najmä v lete, keď je dovolenková sezóna v plnom prúde. Predstavte si, že vás navštívia priatelia alebo rodina a vy im chcete urobiť nejaký zaujímavý program. Namiesto nekonečného chodenia po meste ich zoberte na hiking jogu. Spojíte tým príjemné s užitočným a zároveň budete s nimi tráviť čas. Spoznajú mesto, v ktorom žijete vskutku zaujímavým a nevšedným spôsobom, objavia zákutia, ktoré by normálne nemali možnosť vidieť a zacvičia si zároveň.  

Na Slovensku sa však momentálne tejto forme jogy nikto nevenuje, no dúfajme, že aj to sa vplyvom trendov a všeobecnej obľúbenosti jogy ako takej v najbližšom čase zmení. 

Zdroj foto: unsplash.com

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

Ako sa odhodlať k zmenám v živote?Ako sa odhodlať k zmenám v živote?

Je váš partnerský vzťah nanič, nemáte radi svoju prácu, nie ste spokojní so svojimi pneumatikami na bruchu a mizernou kondíciou?

 

Vyskúšajte štýly jogy, pri ktorých sa naozaj zapotíteVyskúšajte štýly jogy, pri ktorých sa zapotíte

Športový trh joge naozaj praje, o čom svedčia aj najrôznejšie druhy jogy. 

 

Máte viac ako 25? tvárová joga je to pravéMáte viac ako 25? Tvárová joga je to pravé

Ako sa hovorí, vrásky pristanú mužom. My ženy s nimi, naopak, stále bojujeme. 


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Hiking joga je stvorená na leto

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.