Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

FACE YOGA - dokonalá tvár nie je len dar od prírody

Mária Jančeková

Každý z nás sme sa určite aspoň raz v živote pristihli pri zrkadle neveriacky krútiac hlavou, že vrásky, či už mimické alebo tie, ktoré sa objavia po čase, ešte stále nie sú náš problém. Roky bojujeme za krásnu postavu, za zdravý životný štýl a žijeme v domnení, že robíme vlastne všetko pre naše telo. Popri tom nejak stále zabúdame na to, že aj naša tvár, zrkadlo našej duše, potrebuje okrem dobrého krému pravidelný pohyb.

FACE YOGA - dokonalá tvár nie je len dar od prírody
29. OKT 2013

Harmonická tvár vie vždy očariť a zaujať. Všetci vieme, že krása je daná od prírody, ku dokonalosti však môže dopomôcť jednoduché pravidelené cvičenie - FACE YOGA.

FACE YOGA, alebo tvárová jóga je prirodzená cesta, ako sa cítiť mladšie a zdravšie s ďalším extra pocitom uvoľnenia a pohody. Ide o kombináciu tvárových cvičení, masáže tváre, tvárovej akupresúry, relaxácie a celkového uvoľnenia. FACE YOGA prináša okrem prirodzeného liftingu tváre pohodu mysle, tela a duše. Každý z nás takto dostáva príležitosť cítiť sa a vyzerať lepšie v každom veku.

Po tom ako som začala okrem denného a nočného krému aplikovať na svoju tvár pravidelne pár cvičení denne, môžem povedať, že to funguje. Svojich 57 svalov precvičujem vždy ráno, tak aspon nezabudnem a teším sa, že to bude mať celodenný efekt. Na začiatku je dôležité vyskúšať, čo najviac možných cvičení a potom si vybrať, hlavne nech nás to baví.

Čo môžeme od FACE YOGY očakávať?

Prínosy pravidelného cvičenia FACE YOGY sú hlavne spomalenie starnutia, redukcia vrások a očných vačkov, spevnenie a celkové zlepšenie pleti. Tvárové cvičenie ďalej znižuje bolesti hlavy, odbúravá únavu očí, prináša pokožke zdravé napätie, ktoré vedie k energickému vzhľadu a zdravému lesku.

Som ešte mladá a vrásky ma zatiaľ netrápia

FACE YOGA nie je len pre tých, ktorí sa snažia bojovať s vekom, ale je aj pre tých, ktorí chcú na sebe niečo vylepšiť, ako napríklad zredukovať mimické vrásky, odstrániť očné vačky alebo odstrániť dvojitú bradu... Nikdy nie je neskoro začať a vyskúšať, aký efekt pár cvičení denne na mne zanechá.

FACE YOGA je zároveň preventívnou metódou, čím skôr s cvičením začneme, s tým vyššou pravdepodobnosťou nemusíme mať obavy z akýchkoľvek znakov starnutia, stresu alebo  celkového napätia a rýchleho životného tempa. Je to tak, rýchle životné tempo, stres, dokonca znečistené prostredie má svoju daň a zanechá tak všetky možné “záznami“ tam, kde ich najmenej chceme.

Vyskúšajte tri z najpopulárnejších cvičení

“Technika V” vedie k redukcii vrások okolo očí, k zvýrazneniu očí a k celkovej energizácii tváre

Položte dlane na tvár tak, aby boli oba prostredníky medzi obočím a ukazovák položte tak, aby sa z každej strany dotýkal vonkajších kútikov očí. Pomaly pritlačte oba ukazováky tak, aby jemne tlačili na vonkajšie kútiky očí. Pozrite sa smerom hore a začnite postupne smerovať spodné viečko nahor tak, ako keby ste chceli veľmi silno zažmúriť, vydržte pár sekúnd a povoľte. Opakujte minimálne 6 krát. Pred ukončením cvičenia zavrite oči a na 10 sekúnd, silno stlačte a uvolnite.

“Hladký úsmev“ na redukciu vrások okolo úst a na spevnenie lícnych svalov

Perami zakryte zuby a ústa vytvarujte do písmena O . Potom na vašej tvári vyčarujte úsmev tak široký, aký je len možný. Snažte sa mať zuby stále zakryté. Opakujte 6-krát. Podržte úsmev a položte jeden ukazovák na bradu. Začnite pomaly otvárať a zatvárať ústa a kontinuálne zaklánajte hlavu na maximum. Uvoľnite a opakujte ešte dvakrát.

“Pozícia Žirafa” = krásna pokožka v oblasti krku a dekoltu

Pozerajte dopredu, položte horizontálne končeky prstov na hornú časť krku. Začnite hlavu postupne zakláňať, pri zakláňaní hlavy zahladzujte/masírujte prstami pokožku krku smerom nadol. Zakloňte na maximum a opakujte ešte dvakrát. Potom nasleduje: vystrčte spodnú peru na maximum, položte končeky prstov oboch rúk na kľúčnu kosť. Zvihnite bradu nahor a tlačte kútikmi úst opačným smerom nadol. Podržte po dobu 4 hlbokých nádychoch.

Pri niektorých cvičeniach si prídete pri pohľade do zrkadla trochu smiešni, ale nedajte sa odradiť. Keď ma môj priateľ pristihol pri zrkadle ako praktizujem hladký úsmev dodal, že ani na neho sa tak neusmejem a vystrašene odišiel. Snáď si o pár rokov uvedomí, že to nie je len ten dar od prírody.

Zdroj video: youtube.com

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - FACE YOGA - dokonalá tvár nie je len dar od prírody

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.