Nezmeškaj začiatok BEŽECKEJ VÝZVY – pridaj sa ešte DNES!

BEŽECKÁ VÝZVA 2024

Dvadsiatnici, toto si prečítajte!

redakcia

 „Obdobie medzi dvadsiatkou a tridsiatkou je kritickým obdobím dospelosti,“ tvrdí Meg Jayová, autorka veľmi zaujímavej knihy Rozhodujúca dekáda

Dvadsiatnici, toto si prečítajte!
4. MAR 2017

„Sú to roky, keď je najjednoduchšie začať žiť život, po ktorom túžime. A bez ohľadu na to, čo robíme, je táto dekáda obdobím pružnosti – úžasnej reorganizácie –, a obdobím, v ktorom získavame skúsenosti, ktoré budú ovplyvňovať celý náš život.“
Dvadsiatka však nie je malá tridsiatka, ako to neraz počúvame v médiách, od priateľov, či rodiny. Je to nesmierne dôležitý vek, ktorý je prípravou na ďalšie desaťročia...

Odsúvať zamestnanie, partnerstvo a rodičovstvo za tridsiatku sa veľmi nevypláca, a ak chceme prežiť šťastnejší, plnší a pokojnejší život, treba si to podľa autorky uvedomiť.
Klinická psychologička Meg Jayová v tejto pôsobivej knihe vysvetľuje, prečo je dôležité neuviaznuť vo víre dezinformácii a trivializácii o desaťročí, ktoré je v podstate najurčujúcejšie pre našu budúcnosť.

V knihe Rozhodujúca dekáda vychádza zo svojej dlhoročnej praxe zameranej na dvadsiatnikov, ako aj z mnohých vedeckých štúdií a štatistických dát.

V kapitole „Práca“ sa dozviete, prečo majú zamestnania dvadsiatnikov najväčší vplyv na život z profesionálnej a ekonomickej stránky, napriek tomu, že nevyzerajú na prvý pohľad veľmi dobre.
V kapitole „Láska“ si prečítate, prečo sú rozhodnutia o vzťahoch počas tejto dekády azda ešte dôležitejšie ako vaše pracovné voľby.
A v kapitole „Mozog a telo“ sa dozviete, ako dvadsiatnikom pomáhajú ich ešte stále sa rozvíjajúce mozgy stať sa dospelými, ktorými chcú byť a ako sa ich telá nalaďujú na najfertilnejšie roky.

 „Roky medzi dvadsiatkou a tridsiatkou sú dôležité,“ tvrdí Meg Jayová. „80% najurčujúcejších momentov sa odohráva okolo veku tridsaťpäť rokov. Zvyšovanie platu – dve tretiny nárastu sa udejú práve počas prvých desiatich rokov kariéry. Vyše polovica z nás sa do tridsiatky vydá či ožení, chodí alebo žije s budúcim partnerom. Od veku dvadsať do dvadsaťdeväť rokov sa nám osobnosť mení viac ako kedykoľvek predtým či potom. Vo veku dvadsaťosem rokov sú ženy najplodnejšie.“

Meg Jayová rozpráva v knihe Rozhodujúca dekáda o práci, partnerských vzťahoch, sociálnych väzbách aj osobnom rozvoji a chybách, ktorých je dobré sa vyvarovať. Výsledkom je osviežujúca, konštruktívna a miestami až nemilosrdne úprimná kniha určená predovšetkým dvadsiatnikom – no nielen im.

bux rozhodujúca dekáda

Zdroj: PR


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Dvadsiatnici, toto si prečítajte!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.