TU nájdeš vyše 300 tréningov už za 6,50 € mesačne

Dance Pilates je zábavnejší ako klasické hodiny pilatesu

Jana Šimkovičová

Čo mnohým prekáža na klasickom pilatese? Dôraz sa kladie na techniku a vykonávania jednotlivých cvikov je v pomalom tempe, čo môže spôsobiť, že sa niektorí účastníci môžu časom začať na hodine Pilatesu nudiť. Pre túto skupinu ľudí,  ktorí by ale mali mať už nejaké skúsenosti s Pilatesom, vznikol Dance Pilates, ktorý posúva túto metódu na inú úroveň.

Dance pilates je oveľa zábavnejší ako klasické hodiny pilatesu
5. MAR 2014

Boli ste už niekedy na hodine pilatesu? Potom určite viete, že veľmi dôležité je dodržiavať hlavné princípy tohto cvičenia, kde patria: koncentrácia, precíznosť, dýchanie, centrum tela atď. Práve princípom Pilatesu, resp. správnej technike tohto cvičenia, venujú inštruktori najväčšiu pozornosť. Aj preto len niektorí z nich používajú pri cvičení hudbu. „Ja vôbec nepoužívam hudbu, chcem počuť, ako ľudia dýchajú a ako im to ide. Niektorí používajú hudbu ako ¸podmaz´, pretože im to tak vyhovuje,“ hovorí inštruktorka pilatesu a dance pilatesu Helena Ballová. A práve dôležitosť hudby pri cvičení odlišuje klasický Pilates od Dance Pilatesu. „Hudba má v človeku vyvolať pohyb a pekne ho ¸vyhecovať´ napríklad vtedy, keď už nevládze,“ dodáva inštruktorka.

dance pilates

Pre koho je dance pilates?

Dance Pilates sa od klasického Pilatesu líši nielen tým, že sa pri ňom využíva hudba. Pri dance pilatese účastníci cvičia jednotlivé cviky plynule, resp. v určitej následnosti jeden za druhým, čiže v konečnom dôsledku vznikne zaujímavá choreografia. Je tu však jeden problém. Hoci je Dance Pilates „zábavnejší“, môže pri ňom utrpieť technika vykonávaných cvikov.

Keďže lekcia Dance Pilatesu prebieha plynule, inštruktor nemá možnosti na individuálne upozorňovanie účastníkov tak ako na klasickej hodine Pilatesu. „Preto je dobré, aby Dance Pilates cvičili ľudia, ktorí majú skúsenosti s Pilatesom. Pretože k tomu, aby človek dodržiaval pravidlá Pilatesu, musí sa naozaj koncentrovať a u začiatočníkov je veľké riziko, že to nedodržia. Poprípade je hudba rýchla a účastníci nestíhajú robiť cviky tak, ako sú správne. Ale zasa na druhej strane ľuďom hovorím, že je dôležité, aby sa na hodine zabavili a mali z toho oni sami dobrý pocit,“ hovorí zo skúseností Helena Ballová a dodáva, že ak človek chodí na lekcie Dance Pilatesu pravidelne, techniku cvičenia si môže postupne osvojiť.

Chcete vedieť o dance pilatese viac? Pozrite si video:

Zdroj video: www.youtube.com


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Dance Pilates je zábavnejší ako klasické hodiny pilatesu

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.