TU nájdeš vyše 300 tréningov už za 6,50 € mesačne

Dali by ste sa nahovoriť na jogu v akváriu?

Lákajú vás netradičné štýly jogy? Ak vás nezaujala joga smiechu ani nahá joga, ba ani joga v parku či vo vzduchu, čo by ste povedali na jogu v akváriu? 

Dali by ste sa nahovoriť na jogu v akváriu?
17. SEP 2014

Ak patríte medzi vyznávačov jogy, pravdepodobne si benefity tohto body and mind cvičenia nielen uvedomujete, ale ich aj na sebe cítite. Joga zlepšuje flexibilitu, svalovú silu a rovnováhu. Prináša úľavu od bolesti, ktorú spôsobuje napríklad artritída, nesprávne držanie tela či ťažkosti s chrbticou. Na hodinách jogy sa tiež človek naučí hlbokému dýchaniu, ktoré prospieva zdraviu i psychike. Okrem toho joga pomáha človeku získať vnútorný pokoj a redukovať stres.

Jediné, čo musí človek urobiť, je, vybrať si štýl jogy, ktorý mu bude najviac vyhovovať. Odvážnejší môžu navštíviť lekcie nahej jogy. Tí, čo sa potrebujú odreagovať od každodenného stresu a starostí, ocenia jogu smiechu. Dôležité je tiež prostredie, v ktorom sa joga cvičí. Populárne je cvičenie pod holým nebom a dokonca niekde si jogoví nadšenci môžu jogu zacvičiť i v akváriu.

Odporúčame prečítať: Pozerajte sa na svet pozitívne. Skúste jogu smiechu!

Robíte asány a pozeráte na tvory v akváriu

Jedným z miest, kde sa cvičí joga v akváriu, je aj kanadský Vancouver. Práve na tomto mieste sa milovníci jogy môžu venovať hatha joge priamo v spoločností veľrýb. Hatha joga je štýl jogy, ktorý je stvorený pre začiatočníkov a ľudí, ktorí potrebujú „vypnúť“ od každodenného zhonu a starostí. Nuž a keď sa cvičenie jogy spojí so sledovaním veľrýb v akváriu, je to prinajmenšom nezabudnuteľný zážitok.

Pre niektorých je však praktizovanie jogy v akváriu kontroverznou témou. V novembri minulého roka usporiadali proti tomu protest niekoľkí učitelia jogy. Urobili tak z dôvodu, že sa to prieči samotnej filozofii tohto body and mind cvičenia. Navyše podľa nich sú veľryby v akváriu vo Vancouveri neprávom držané v zajatí. To je v rozpore s dôležitou zásadou v joge, nazývanou ahimsa (nepoškodzovať, nezraniť). Teda, pokiaľ ľudia hľadajú vnútornú harmóniu, veľryby sú uväznené za sklom, čo je podľa organizátorov protestu minimálne neetické. Manažment akvária je, naopak, toho názoru, že veľryby pomáhajú človeku nájsť vnútorný pokoj.

Joga v akváriu sa cvičí aj v austrálskom Sydney. Záujemcovia sa môžu pri cvičení pozerať na žraloky, tropické ryby a zaujímavú morskú faunu.

Odporúčame prečítať: Cvičenie jogy sa v lete posúva pod holé nebo


Autor článku

Evablaho

Eva Blaho

Koncom roka 2011 som sa vrátila z Austrálie, kde som vyštudovala naturopatiu a nutričné poradenstvo. Na základe tejto skúsenosti som získala úplne iný pohľad na stravu, zdravie a životný štýl. Rozhodla som sa nenechať si tieto informácie iba pre seba. Prišla som späť na Slovensko a odvtedy pomáham ľuďom a šírim zdravé informácie prostredníctvom konzultácií, kurzov varenia, prednášok a chutných receptov.

http://www.zdraviebezliekov.sk

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Dali by ste sa nahovoriť na jogu v akváriu?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.