TU nájdeš vyše 300 tréningov už za 6,50 € mesačne

Cvičíme 5 Tibeťanov

Mirka

Tibetskí mnísi oplývali veľkou múdrosťou. Podarilo sa im odhaliť prameň mladosti, z ktorého môžeme v súčasnosti čerpať i my. 5 Tibeťanov je  jednoduché jogové cvičenie, ktoré pomáha obnoviť rovnovážne prúdenie energie v ľudskom tele, vďaka čomu je človek zdravší, cíti sa mladšie a vitálnejšie.

Cvičíme 5 Tibeťanov
25. MAR 2014

Trpíme najrozličnejšími fyzickými a psychickými ťažkosťami. Sužujú nás problémy ako nedostatok energie, nekvalitný spánok, bolesť chrbta a kĺbov, svalová nerovnováha, stres, nervozita, ťažkosti s koncentráciou, negatívny prístup k životu atď. Ako tieto ťažkosti zmierniť? Spôsobov je veľa a jedným z nich je cvičenie 5 Tibeťanov.

Odporúčame prečítať: STOP starnutiu, bolesti i nedostatku energie. Je tu 5 Tibeťanov.

Ako na to?

Ak nemáte s cvičením 5 Tibeťanov vôbec žiadne skúsenosti, na začiatok je lepšie zveriť sa do rúk odborníka. Vysvetlí vám podstatu tohto cvičenia, jeho zásady a upozorní na prípadné chyby. Je lepšie venovať čas konzultácii s odborníkom, ako cvičiť nesprávne.

5 Tibeťanov tvorí 5 cvikov, ktoré sa opakujú. Jednotlivé ríty na seba vzájomne nadväzujú, preto je dobré cvičiť ich jeden za druhým. Nie je to však podmienka. Ak vám niektorý z cvikov nevyhovuje, pokojne ho vynechajte. Cvičte iba to, čo vám je príjemné. Keď budete vo vykonávaní týchto rítov zdatnejší, vrátite sa aj k problematickému cviku.

Odporúčame prečítať: 4 energetické cvičenia pre vaše zdravie

 

Čo je ešte dôležité? Začína sa pozvoľna, podľa zdravotného stavu a kondície cvičiaceho (každý cvik opakujte 1-3 razy). Po pár týždňoch pravidelného cvičenia sa môžete dopracovať k cieľovému počtu opakovaní, tých je 21.

Rozhodli ste sa venovať 5 Tibeťanom? Potom je dôležité vyčleniť si na to denne aspoň 10-15 minút. Samozrejmosťou je dôkladná rozcvička, pozostávajúca z naťahovacích pozícií. Ak máte potrebu venovať sa 5 Tibeťanom viackrát počas dňa, pokojne to urobte. Ideálny čas na to je ráno a večer.

A tu je návod na cvičenie:

Zdroj video: www.youtube.com

 

 


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Cvičíme 5 Tibeťanov

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.