Nakopni svoju imunitu v Supershape PREMIUM

FERTILITY

Cvičenie so šperkami?

Advertoriál

Šport a doplnky k sebe nepatria, učili nás na škole. Nie je to však tak úplne pravda.

Sperky_Prstene
Zdroj: Photo by sour moha on Unsplash
11. MÁJ 2021

Keďže mnohé ženy sa svojich šperkov nechcú a nevedia vzdať, nie je ničím výnimočným, že aj pri pohybovej aktivite majú nejaký svoj obľúbený kúsok na sebe. Treba len pamätať na niekoľko základných pravidiel a aj ku športovému outfitu si môžete zladiť trendy náušnice či prstene. 

Ženy sa chcú páčiť. Preto sa niet čo čudovať, že aj vo fitness centre alebo na plavárni budú mať na sebe svoje obľúbené doplnky. Pohnútok môže byť hneď niekoľko. Šperk môže mať pre ženy sentimentálny význam, môžu ho vnímať ako talizman, môže im pridávať na sebavedomí alebo je to kúsok, ktorý proste nikdy nedávajú dole. Hoci šperkári i odborníci tvrdia, že je lepšie venovať sa športovej aktivite bez doplnkov, pretože sa zvyšuje riziko poranenia, ide to aj s nimi. Športu sa tak môžete venovať a mať na sebe svoje obľúbené náušnice alebo prstene.

Milujete beh, plávanie či kardio cvičenia? Pri týchto aktivitách vám svadobné obrúčky alebo menšie prívesky vôbec prekážať nebudú. Treba však pamätať na hygienu a správne sa o šperky starať. Počas cvičenia sa totiž potíme a baktériám a vírusom sa darí predovšetkým v teplom, vlhkom a tmavom prostredí. Zvyčajne sa množia medzi pokožkou a priliehajúcim šperkom. Síce sa po pohybovej aktivite dôkladne umyjeme, čím baktérie a vírusy eliminujeme, no práve mydlová voda nemusí byť to pravé orechové pre šperky. Nie je tak na škodu, patrične sa postarať aj o naše vzácne poklady. 

Pri behu alebo kardio aktivitách prichádza šperk do kontaktu s potom, čo spôsobuje jeho koróziu. Najčastejšie si to všimneme na zmene farby nášho klenotu alebo vďaka škvrne na pokožke. V horších prípadoch môže dôjsť k alergickej reakcii. Neblahé účinky na šperky má aj voda. Tá morská dokáže poškodiť aj odolné zlato, diamanty či platinu. Vplyvom chemických reakcií dôjde k oslabeniu štruktúry a spoje sa môžu uvoľniť. Na chlórovú vodu šperky takisto reagujú citlivejšie. Zlato a striebro môžu sčernieť a vplyv vody sa môže prejaviť aj na perlách či drahých kameňoch. 

Ako správne čistiť šperky? Krásne náramky, retiazky, prstene alebo prívesky sú ozdobou každej ženy, a preto si zaslúžia patričnú starostlivosť. Nie je to žiadna veda. Stačí si len osvojiť pár základných pravidiel a vaše klenoty sa budú lesknúť ako nikdy predtým. Náušnice, prstene či prívesky treba opláchnuť vo vlažnej vode a následne umyť saponátom. Potom je dobré ich opláchnuť a nechať niekoľko minút ponorené v čistej vode. Zlaté a platinové šperky môžete očistiť mäkkou zubnou kefkou alebo hubkou. Na záver ich treba jemne vyutierať handričkou dosucha. Váš obľúbený kúsok bude razom ako nový. 

Sperky_Cistenie

Faktom je, že niektoré šperky sa na športovanie nehodia a viac zapôsobia na žene, ak sa nimi skrášli pri špeciálnej príležitosti. Krásne kúsky väčšmi vyniknú ako jedinečný doplnok k sexi šatám, v ktorých pôjdete na romantickú večeru vo dvojici. 


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Cvičenie so šperkami?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.