Nezmeškaj začiatok BEŽECKEJ VÝZVY – pridaj sa ešte DNES!

BEŽECKÁ VÝZVA 2024

Cvičenia, ktorými dáte zbohom jarnej únave: Tieto vás nadopujú energiou!

Redakcia

Jarná únava môže byť vyčerpávajúca, ale existuje niekoľko cvičení, ktoré vám môžu pomôcť dobiť baterky! O ktoré ide?

Cvičenia, ktorým dáte zbohom jarnej únave: Tieto vás nadopujú energiou!
Zdroj: AdobeStock
12. MAR 2024

Určite ste už zažili jarnú únavu. Mnohí z nás ju zažívajú na prelome zimy a jari. Prejavuje sa únavou, ospalosťou, či pocitom nedostatku energie a motivácie. Tento jav je často spôsobený zmenami vo vzduchu ako sú meniace sa teploty, zmeny v dĺžke svetelného dňa a zmenami atmosférického tlaku. Jarná únava môže mať aj psychologické príčiny spojené s úzkosťou zo zmien a tlaku na dosiahnutie nových cieľov. Čo vám ju pomôže prekonať?

Joga zmierni stres a nadopuje vás energiou

Skúste jednoduché pozície, ako je Pozdrav Slnku, Bojovník alebo Child's Pose známu aj ako Balasana. V našom Premium obsahu nájdete viacero joga programov. Vyskúšajte a načerpajte benefity, ktoré ponúkajú.

Vyskúšajte dýchanie s Jankou Šimkovič

Hiitko vás nakopne

Tento typ cvičenia je účinnou metódou na boj s jarnou únavou. Jeho intenzívny charakter zvyšuje metabolizmus a tiež vám dodá energiu. Krátke, intenzívne intervaly pomáhajú uvoľňovať endorfíny a viditeľne zlepšujú náladu. Pravidelné cvičenie vám navodí stav pohody a zabojuje s únavou.

Hot 15 – to je štvrťhodina, ktorá preverí vašu kondičku

Pomôže aj tanec či dýchanie

Ak sa chcete (nielen) v jari cítiť vitálne, hudba a tanec sú skvelým spôsobom ako sa zbaviť únavy a zlepšiť si náladu. Skúste si pustiť svoju obľúbenú hudbu a zatancujte si. Zumba je výbornou kombináciou tanca a cvičenia – vyskúšajte! Pomáha aj ranné cvičenie – choďte na rannú prechádzku alebo si zabehajte. Fyzická aktivita vám, paradoxne, dodá energiu a stimuluje vaše telo do nového dňa. V boji s jarnou únavou pomáhajú aj dýchacie cvičenia. Skúste hlboké dýchanie do brucha, ktoré zmierňuje stres a zabezpečí vám prílev energie. Aj plávanie odbúrava stres a zlepšuje celkovú pohodu. Skúste sa vybrať na pár dĺžok do bazéna. Mnohí nedajú dopustiť sni na krátky „šlofík“. Krátky 20 až 30-minútový spánok vám pomôže cítiť sa sviežejšie. Aby ste uvoľnili napätie v svaloch, doprajte svojmu telu strečing, ktorý zvýši príjem krvi do mozgu, čo vám dodá potrenú energiu.

Pohyb vás preberie v každom ročnom období! Vyberte cvičenie, ktoré vám vyhovuje najviac a doprajte si pravidelný pohyb. Dôležité je, aby ste si našli spôsob, ako sa zbaviť jarnej únavy a zároveň si užili pohyb a aktívny životný štýl. Ak ešte nemáte naše Premium členstvo, prichádzate o mnohé výhody, ktoré vás môžu posunúť bližšie k vašim cieľom. Všetci naši členovia majú prístup k stovkám účinných video tréningov, chutným jedálničkom z pera odborníkov na výživu i všetkým výzvam od Supershape. Zaregistrujte sa ešte dnes a začnite pracovať na svojej životnej zmene!

Supershape Premium


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Cvičenia, ktorými dáte zbohom jarnej únave: Tieto vás nadopujú energiou!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.