TU nájdeš vyše 300 tréningov už za 6,50 € mesačne

Certifikát PortDeBras už môžete získať aj na Slovensku

Mirka

V rámci MOVE academy TOUR sa môžete 12.4.2015 stať inštruktorom cvičenia PortDeBras. 

Využite jedinečnú možnosť získať certifikát PortDeBras na Slovensku
25. MAR 2015

Hoci PortDeBras vymysleli dvaja chlapi, ruský tanečník a tiež choreograf Vladimir Snezhik a fyzioterapeut zo Španielska Julio Pappi, je to veľmi elegantné cvičenie. Spája prvky pomalého tanca, posilňovania a strečingu. Ak sa vám PortDeBras páči a chceli by ste ho priniesť ľuďom do svojho mesta, máte na to jedinečnú príležitosť, ktorá sa nebude len tak ľahko opakovať. Ak už inštruktorom tohto body and mind cvičenia ste, máte možnosť inšpirovať sa novými choreografiami, ktoré môžete bez problémov prezentovať na vlastných hodinách. Toto podujatie je tu aj pre tých, ktorí si chcú len poriadne zacvičiť.

PortDeBras Introduction ponúka šancu aj vám

Zvyčajne školenia tohto skupinového cvičenia prebiehajú pod taktovkou jeho tvorcov. Teraz môžete získať licenciu absolvovaním jednodňového kurzu so skvelou inštruktorkou Helenou Ballovou, ktorý sa uskutoční 12.4.2015 v Bratislave v rámci MOVE academy TOUR 2015. Túto možnosť ocenia nielen tí, ktorí chcú získať oprávnenie na precvičovanie PortDeBras, ale aj tí, ktorí licenciu už majú. „Klasický systém PortDeBras je taký, že v rámci basic školenia sa učí 7 sekvencií. Lenže tie by sa nemali precvičovať na hodinách a ani nikde prezentovať. Slúžia na to, aby absolvent pochopil systém, naučil sa techniku pohybu a trochu sa s tým oboznámil. Čiže mal by sa iba inšpirovať a vytvoriť si vlastné sekvencie. To je však pre začiatočníkov náročné,“ vysvetľuje Helena Ballová.

Výnimkou bude PortDeBras Introduction, ktoré bude venované učeniu sa nových choreografií, ktoré Vladimir pripravil s cieľom, aby mohli byť používané na komerčných hodinách. Teda ak sa rozhodnete prísť na túto akciu, stanete sa inštruktorom tohto cvičenia, naučíte sa tu sekvencie, ktoré môžete bez problémov používať na hodinách PortDeBras a nemusíte sa trápiť s vytváraním vlastných. Podmienkou je, aby ste do roka zvládli školenie basic u jeho tvorcov. Je však pravdepodobné, že čoskoro budete môcť vďaka Helene Ballovej školenie basic absolvovať aj na Slovensku, teda všetko bude oveľa jednoduchšie.

Uľahčí vám to aj PortDeBras club system

Tvorcom PortDeBras záleží na kvalite inštruktorov a vyučovaných lekcií, ale tiež chcú, aby sa cvičeniu mohlo venovať čo najviac ľudí. Preto sa Vladimir rozhodol vytvoriť PortDeBras club system, ktorý to inštruktorom uľahčí. „Lektori, ktorí chcú cvičiť a nemajú skúsenosti s lektorovaním alebo sa boja tohto konceptu, lebo im pripadá náročný, dostanú priamo sekvencie, ktoré môžu vyučovať na hodinách,“ vysvetľuje inštruktorka. Ako sa stať členom tohto klubu? „Ak sa chce inštruktor stať členom klubu, musí podpísať zmluvu a zaplatiť poplatok. Vďaka tomu dostane 4-krát ročne hudbu aj s novými sekvenciami, ktoré sa môžu používať na komerčných hodinách. Taktiež sa bude môcť zúčastňovať zdarma alebo za minimálny poplatok seminárov špeciálne určených na oboznamovanie sa s novými sekvenciami počas roka,“ hovorí Helena. Tento systém značne zjednoduší prácu začínajúcim inštruktorom. Neskôr si každý inštruktor vytvorí vlastný štýl, ale pre neskúsených je to veľké plus. 

portdebras plagát


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Certifikát PortDeBras už môžete získať aj na Slovensku

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.