Var rýchlo a chutne s knihou ZDRAVÉ RÝCHLOVKY 2.

Budúca mamička Martina Grešová: Žiadne špeciálne chute počas tehotenstva neprišli

Jana Šimkovičová

Bývalá modelka a návrhárka len nedávno oznámila, že čakajú s partnerom Kryštofom dieťatko. Ako sa aktívna hnedovláska pripravuje na úlohu mamy?

Martina Gresova
Zdroj: Archív Martina Grešová
2. NOV 2022

Si na začiatku šiesteho mesiaca, ako sa cítiš?

Prvé tri mesiace boli skvelé, bez akýchkoľvek nevoľností. Začiatkom štvrtého mesiaca som začala mať strašné kŕče, chodila som po pohotovostiach, po lekároch, nik mi nevedel stanoviť diagnózu. V nemocnici mi pozreli všetky orgány, vyšetrili ma od hlavy po päty a usúdili, že jediná možnosť je, že mám natoľko vypracované brušné svaly, že sa mi bruško ťažko zväčšuje. Posledný týždeň sa cítim oveľa lepšie, moje telo si na tehotenstvo jednoducho zvyklo.

Ľudia ťa poznajú ako modelku, návrhárku, influencerku... Ako vnímaš nastávajúcu rolu v živote – úlohu maminky? 

Popravde si to akosi stále neuvedomujem. Samozrejme, riešim všetko potrebné okolo pôrodu, výbavičky pre bábätko a podobných povinností, no nemôžem povedať, že si to nejak uvedomujem alebo sa špeciálne pripravujem. Podľa mňa sa na to asi nedá pripraviť už len preto, že každé bábätko je iné. Veľkou pomocníčkou mi určite bude sestra, ktorá má päťmesačného Maxa a takisto žije v Prahe, asi 10 minút pešo od mojej adresy, takže sa spolieham na jej rady. Určite si posledné mesiace dohodneme aj kurz pre budúcich rodičov.

S partnerom netvoríte pár dlhé roky ako mnohé dvojice, a predsa je to muž tvojho života. Čím si ťa získal?

Niekedy to nevyjde možno práve preto, že niektoré páry sú spolu dlho, a potom sa ich cesty aj tak rozídu. Tým nechcem povedať, že sme to takto rýchlo plánovali... Sestra mi minule pripomenula, ako som jej raz povedala: „Ak to je ten pravý, proste sa to stane. Pokojne, šťastne a bez problémov.“ Kryštof je dobrý človek. Je inteligentný, šikovný, rovnako milý a láskavý. Neviem si predstaviť prežívať celé „toto“ s niekým iným. Som taká vďačná, že prežívam kľudné a krásne obdobie!

Žena je v období tehotenstva zraniteľná. Predsa, mení sa jej telo, hormóny si robia čo chcú a rastie v nej nový život. Neviem si predstaviť nemať pri sebe milujúceho človeka a nebyť v pohode.

Už viete, že budete mať dcérku. Pripravuje sa partner svedomito na úlohu otca?

On je na tú úlohu možno pripravený viac ako ja! :) Tým, že ja som bola vždy „stelesnený chaos“ ako zvyknú hovoriť moji známi, ani som si samú seba nevedela predstaviť v roli matky. Alebo som si vždy hovorila, že mám čas. Aj tým, že nonstop pracujem, zrazu nemať čas venovať sa niečomu, čo som roky budovala, jednoducho sa odovzdať novému životu... Nevedela som si to predstaviť, avšak, s Kryštofom viem. S ním to všetko ide tak nejak ľahko. Ak mám pochybnosti, on je ten, kto ma ubezpečí, že bude všetko v poriadku. Myslím si, že bude aj bez prípravy skvelý otec. Ale určite absolvujeme pár kurzov – aj čo sa týka pôrodu, aj toho, čo nás bude čakať už s našou dcérkou. Povedal, že s ním môžem rátať, že sa rád zúčastní čohokoľvek, čo nám pomôže vžiť sa do našich nových životných úloh. Ďakujem mu najmä za prísľub, že učiť sa s deťmi bude on. Matematiku som milovala, ale vrátiť sa do obdobia goniometrie alebo funkcií... Nie, ďakujem. (smiech)

Ako spolu trávite čas?

Tým, že aktuálne žijem stále v Bratislave a Kryštof v Prahe, dosť času nám zaberá samotné zladenie si programu a kalendárov. Snažíme sa byť každý týždeň spolu. Už len večné presúvanie sa hore – dole zaberá kopec času. Ak sme spolu, radi zájdeme na dobré jedlo alebo prechádzku. Máme skvelých priateľov, vymýšlame rôzne výlety. Naposledy sme trávili víkend na chate na Martinkách. Občas zájdeme na bowling, ak sme doma, pozrieme si dobrý film alebo si niečo uvaríme, v lete sme chodili k vode. Obaja milujeme zimu a lyžovačky, avšak na to si budem musieť počkať. Bola som dosť obmedzená zdravotným stavom a kŕčmi, ktoré som mala, takže sme museli zrušiť cestu do USA. Stále sa snažíme pracovať na maximum, lebo nevieme, aký čas budeme mať na prácu, keď bude bábätko na svete. 

Patríš k milovníčkam cvičenia a zdravého životného štýlu. Darí sa ti športovať aj teraz, keď pod srdcom nosíš dieťatko?

Kvôli spomínaným kŕčom som si nedovolila cvičiť, necítila som sa dobre, no musím povedať, že Janka (pozn. redakcie: Jana Šimkovičová – zakladateľka portálu Cvičte.sk a online fitka Supershape) ma nakopla, a tým, že sa cítim lepšie, dúfam, že začnem cvičiť. Práve dnes sme sa s partnerom bavili, že pôjdeme do posilňovne. Aj plávanie a joga sú skvelé, musím niečo vyskúšať.

Program Supershape FIT MAMA je skvelým spôsobom, ako pod odborným vedením fyzioterapeutky športovať aj v tehotenstve. Ak ti to zdravotný stav dovolí, pridáš sa ku komunite fit žien, ktoré tieto video tréningy cvičia?

Nažhavili ma, určite sa pridám hneď ako sa mi bude čo i len trochu dať. Neviem sa dočkať.

Martina Gresova_Jedlo

Prezraď nám tajomstvo svojej štíhlej postavy. Je to cvičenie a striktný jedálniček?

Osem rokov vôbec nejem sladkosti, a aj keď si mnohí mysleli, že počas tehotenstva začnem, nestalo sa tak. Koláče, zmrzliny a podobné dobroty nejedávam, jednoducho ich nemám rada.

U nás v Supershape ponúkame nielen online tréningy pre každého, súčasťou PREMIUM členstva sú aj vedené výzvy, v ktorých špecialisti zostavili zdravé a výživné jedálničky. Ako to máš so stravovaním ty?

Predtým ako som otehotnela, som iba obedovala a večerala, držala som sa prerušovaného pôstu. V tehotenstve som začala raňajkovať, aby som nehladovala. Cítim sa dobre, nemám žiadne špeciálne chute, stravujem sa ako predtým, len som pridala raňajky. Rada si nechám poradiť v rámci výživy. Ak nájdem stravovací plán, ktorý ma osloví a budú v ňom aj účinné rady a odporúčania, určite ho zvážim a vyskúšam. 

Chcete ľahšie zvládnuť tehotenstvo a pripraviť telo pôrod? Neprestávajte cvičiť ani počas tohto odobia, kedy to naopak vaše telo veľmi potrebuje. Pomôže vám k tomu obľúbený FIT MAMA program od Supershape. Nájdete v nich účinné online tréningy do 30 minút s profesionálnou terapeutkou, ktorá vás povedie krok za krokom, počas každého trimestra.

Banner_Fit Mama_1640x820


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Budúca mamička Martina Grešová: Žiadne špeciálne chute počas tehotenstva neprišli

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.