TU nájdeš vyše 300 tréningov už za 6,50 € mesačne

Ashtanga Yoga Conference pozýva všetkých jogínov

redakcia

Jedinečná konferencia ashtanga jogy sa uskutoční 27. až 29. marca 2015 v Trnave. Podujatie je venované všetkým tým, ktorým joga učarovala a chcú o nej vedieť viac. 

Ashtanga Yoga Conference sľubuje bohatý program a výborných učiteľov
7. JAN 2015

Za všetkým hľadaj ženu

Prvý ročník Ashtanga Yoga Conference sa konal v roku 2014 a za jeho vznikom je zaujímavý príbeh, ktorý prezradila organizátorka podujatia a inštruktorka ashtanga jogy Janka Jančovičová. „Dlho som v sebe nosila nápad, usporiadať veľkú akciu, ktorá by bola spojená s ashtanga jogou. Konkrétne podujatie, na ktorom by bol viac ako jeden učiteľ. Čo je na Slovensku problém, pretože my učitelia učíme vedenou formou iba prvú sériu. To znamená, že keby bolo aj viac učiteľov na jednej akcii, tak všetci učia to isté. Hľadala som teda nejakú vhodnú a zaujímavú formu. Celá táto myšlienka vznikala za pochodu. Krok za krokom. Konzultovala som to aj s Jarkom Pávekom (pozn. redakcie učiteľ ashtanga jogy). Vedela som, koho tam chcem mať. Ľudí, ktorých si vážim a sú veľmi dobrí v tom, čo robia. Stále som však nevedela, akou formou to celé zrealizovať. Zároveň som nechcela, aby to bolo iba o cvičení. Myslím si, že človeku stačí odcvičiť si 1-2 hodiny kvalitného cvičenia a potom ho lákajú prednášky,ktoré ho posúvajú ďalej po inej ako len fyzickej stránke, workshopy a vysvetľovanie si vecí na základe konkrétnych otázok a odpovedí. Práve preto sa mi pozdávalo usporiadať po cvičení workshopy, prednášky a panelovú diskusiu. Som šťastná, že sa nám podarilo vyskladať Ashtanga Yoga Conference. Minulý rok celá akcia vznikala v rýchlosti, ale aj tak mala svoju formu. Bolo to skvelé, lebo v rámci krátkeho času sa mi podarilo urobiť úžasnú vec. Hodnotím to na základe reakcií ľudí,“ hovorí Janka.

Čakajú na vás skvelí inštruktori i zaujímavý program

Prvého ročníka konferencie sa zúčastnilo takmer 90 cvičiacich a 11 učiteľov. V roku 2015 budeme kapacitne pripravaní až na 200 účastníkov a 21 učiteľov jogy. Medzi nimi nebude chýbať Jaro Pávek, Monika Rišková, Petra Vonšovská, Martina Krížiková, Zoltan Vasa a mnohí ďalší.

Čo vás na tomto významnom jogovom podujatí čaká? V prvý deň sa hneď po registrácii uskutoční hodina jogy vedená v sanskrite pod vedením Jara Páveka a asistujúcich učiteľov. Po nej nasleduje workshop s názvom Mysore As It Is s Monikou Riškovou. V ďalších dňoch sa bude ráno cvičiť formou mysore a potom sú naplánované prednášky, panelové diskusie a workshopy. „Okrem ashtangistov sme pozvali aj Janku Lukáčovú, ktorá bude mať prednášku o ajurvéde. Konkrétne o  tom, čo majú joga a ajurvéda spoločné, ako spolu súvisia a Janka Kollera (Vehuel), ktorý nám porozpráva o tom, čo robí joga s energiami v nás a okolo nás“ prezrádza organizátorka.

Konferencia ashtanga jogy nie je iba pre vyznávačov tohto štýlu jogy

Hoci názov podujatia je spojený s ashtanga jogou, Ashtanga Yoga Conference je pre všetkých ľudí, pre ktorých sa joga stala súčasťou života. „Akciu organizujeme tak, aby to bolo aj pre ľudí, ktorí sa venujú iným štýlom jogy. Aj ja osobne vnímam ashtangu jednoducho ako jogu. Joga je iba jedna. Skutočnosť, že ich rozlične voláme a že sa rôzne učia, je o tom, že každý sme iný a tak prirodzene každý hľadáme to, čo nám najviac vyhovuje a čomu najlepšie rozumieme. Vždy však ide o jogu. Názov Ashtanga Yoga Conference, neznamená, že to bude iba o ashtanga joge, ale na svoje si naozaj prídu vyznávači akéhokoľvek štýlu jogy,“ dodáva učiteľka ashtanga jogy Janka Jančovičová.

Viac informácií o konferencii ashtanga jogy nájdete na www.ashtangaconference.sk

banner ashtanga


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Ashtanga Yoga Conference pozýva všetkých jogínov

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.