TU nájdeš vyše 300 tréningov už za 6,50 € mesačne

Ako to dopadne, keď inštruktorke na materskej chýba pohyb

Jana Šimkovičová

Inštruktorka jogy a PortDeBras Vlaďa Jurišová sa cvičeniu venuje celý život. Keď sa ocitla na materskej dovolenke, zistila, aké náročné je chodiť cvičiť mimo domu. Našla však inšpiráciu a dnes cvičí PortDeBras spolu so svojím synom Emilom. Ako to vyzerá si môžete pozrieť v ich spoločnom videu. 

Ako to dopadne, keď inštruktorke na materskej chýba pohyb
24. SEP 2014

Skúsená inštruktorka sa precvičovaniu venovala aj počas svojho tehotenstva. Až do konca siedmeho mesiaca viedla hodiny PortDeBras, a to dvakrát do týždňa. Z cvičení, ktorým sa venovala pred otehotnením, sa musela vzdať ashtanga jogy, nakoľko sa jej pri cvičení zvykla točiť hlava. Nahradila ju však gravid jogou.

Tehotným ženám niekedy síl ubúda, ale Vlaďa cvičenie v tehotenstve zvádala veľmi dobre. Ako inštruktorka si dokázala choreografie prispôsobiť tak, aby sa v nich cítila dobre a neprepínala svoje sily. „Cvičenie ma nabíjalo energiou a cítila som sa po ňom super. Cvičím celý život, neviem si predstaviť, že by som deväť mesiacov vôbec nešportovala.“

Odporúčame prečítať: PortDeBras - krása tanca a účinnosť v jednom

Keď začnú chýbať endorfíny

Po pôrode začínala postupne, ale hlavne opatrne, keďže rodila cisárskym rezom.  Posilňovanie brušných svalov neprichádzalo do úvahy. „Bolo to pre mňa dosť hrozné, obsedieť na zadku a čakať, kým sa rana zahojí. I keď pravdou je, že novorodenec vás na zadku veľmi sedieť nenechá.“ Po šiestich týždňoch jej to nedalo a začala bicyklovať, párkrát do týždňa po hodinke. Neskôr začala navštevovať hodiny PortDeBras u Heleny Ballovej. Z choreografie vypúšťala mnohé pozície a cviky, brušné svaly mala počas celej hodiny uvoľnené.

V súčasnosti chodí cvičiť jedenkrát do týždňa, ale oproti tomu, koľko zvykla cvičiť pred otehotnením, je to pre ňu málo. A preto sa rozhodla cvičiť aj doma. Šikovná mamička a inštruktorla v jednom spojila užitočné s príjemným a začala cvičiť so svojim synom Emilom. Ako ich spoločné cvičenie vyzerá si môžete pozrieť v nasledujúcom videu.

K cvičeniu so synom ju inšpirovalo iné video, na ktorom mamičky tancovali balet so svojimi deťmi v šatkách a baby vakoch. Vlaďa použila nosič pre bábätká a ich prvé spoločné cvičenie dopadlo na výbornú. „Ja som si super zacvičila a dieťa si pospalo. Samozrejme, nedá sa s ním robiť všetko, ale pri PortDeBras je výhodné to, že si môžem choreografiu prispôsobiť a robiť to, čo je v poriadku pre mňa aj pre dieťa. Emilovi sa to páči, neprotestuje a po pár minútach väčšinou vždy zaspí. Možno je to aj tým, že je na tento pohyb zvyknutý, keďže som s ním cvičila celé tehotenstvo." (smiech)

Odporúčame prečítať: Cvičenia, ktoré vás udržia fit aj v tehotenstve

Vlaďa plánuje opäť viesť hodiny PortDeBras pre verejnosť, a to už koncom septembra. Spolu s inštruktorkou Katarínou Hanákovou, ktorá je v tomto čase tiež na materskej dovolenke, premýšľajú o hodinách PortDeBras pre maminy s deťmi v šatkách. Keď sa tak stane, budeme vás o tom informovať.

Jurišová


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Ako to dopadne, keď inštruktorke na materskej chýba pohyb

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.